Šéf Nintenda vyvrátil špekulácie o Switch Pro: Switch je v polovici svojho života

Šéf Nintenda vyvrátil špekulácie o Switch Pro: Switch je v polovici svojho života

 

Na nástupcu si tak asi počkáme dlhšie.

Už je to nejaká doba čo v pravidelných intervaloch kolujú internetom špekulácie, že Nintendo plánuje vydanie tzv. Switch Pro konzoly. Konzoly, ktorá Nintendo posunie technologicky dopredu, no stále bude členom rovnakej generácie konzol ako klasických Switch a Switch Lite.

Zatiaľ však k oficiálnemu ohláseniu tejto konzoly neprišlo a to v marci 2021 oslávi Switch 4 roky od svojho uvedenia na trh.

A podľa šéfa Nintenda of America Douga Bowsera ani nič také v blízkej dobe očakávať nemáme: „Predaje Switchu a Switch Lite vo štvrtom roku sú silné. A myslíme si, že meníme trajektóriu bežného konzolového cyklu a budeme v tom pokračovať v najbližšej dobe. Budeme sa prikláňať k obom týmto platformám a obsahu, ktorý na ne bude prichádzať, pretože ide o symbiotický vzťah, ktorý je všetkým. A to je dôvod, prečo je Switch tak iný.“

Bowser verí, že vzhľadom na silu Switchu na trhu nie je potrebné nahradiť súčasný hardvér s novým výkonnejším modelom. Naznačil taktiež, že štyri roky Switchu na trhu znamenajú polovicu životného cyklu pre túto generáciu Nintendo konzoly. Takže ak investujete do Switchu teraz, tak sa môžete tešiť na ďalšie štyri roky hier. Možno sa dovtedy konečne dočkáme aj novej Metroid hry...

Je však veľmi zaujímavé, prečo v septembri Nintendo požiadalo herných vývojárov, aby boli pripravované hry pre Switch „4K-ready.“ Stále to môže byť pre účely budúcej kompatibility, no akosi sa nevieme zbaviť pocitu, že prípadná Pro konzola by mala predajný potenciál aj v segmente, ktorý súčasná ponuka konzol nezasahuje. Ale tak...Nintendo vie určite lepšie ako my.

Zdroj: Polygon

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk