Nová konzola od Nintenda bude lákať na nízku cenu

Nová konzola od Nintenda bude lákať na nízku cenu

 

Spoločnosť Nintendo v piatok oznámila príchod novej hernej konzoly 2DS XL, ktorá bude určená predovšetkým pre hranie na cestách. Lákať používateľov bude predovšetkým nízkou cenou, aj keď oficiálny štart v tuzemsku zatiaľ ohlásený nebol.

Model 2DS XL by mal na trhu vyplniť medzeru medzi aktuálne ponúkaným kompaktným prevedením 2DS a konzol s trojrozmerným displejom 3DS XL. Ako už samotný názov napovedá, novinka teda nebude vybavená trojrozmerným displejom.

Obrazovky však budú k dispozícii hneď dve. Rovnako ako v prípade modelu 3DS XL, jedna ponúkne uhlopriečku 4,88 palca, druhá potom 4,18 palca. Novinka totiž bude mať rovnaké proporcie a zároveň aj skladaciu konštrukciu ako trojková edícia.

Príchod modelu 2DS XL je vcelku logický. Menšie konzoly 2DS totiž išli na pulty obchodov už v roku 2013 a od tej doby sa výkon herných systémov logicky posunul smerom nahor. Novinka tak bude v prvom rade rýchlejšia, pritom si zachová pomerne atraktívnu cenovku.

Konzola 3DS XL sa predáva za viac ako päť tisíc korún, cenovka pri modeli 2DS XL bola stanovená na 150 dolárov, teda v prepočte zhruba 3700 Sk. To je menej, než za koľko sa pred rokmi začal predávať model 2DS. Za posledné štyri roky, samozrejme, u neho cena ešte klesla. Predaj modelu 2DS XL je naplánovaný na koniec júla, platí to však iba pre americký a japonský trh. V európskych obchodoch by sa ale mal stroj objaviť hneď potom.

Druhá konzola počas jedného roka

Tento rok ide v poradí už o druhú konzolu, ktorú spoločnosť Nintendo uviedla do predaja. Už skraja marca sa na pultoch obchodov objavil model Switch. Tento anglický názov sa dá do slovenčiny preložiť ako prepínač. Toto slovo pravdepodobne najlepšie vystihuje to, čo novinka skutočne vie.

V prvom rade je totiž Switch plnohodnotnou televíznou konzolou. Vo chvíli, keď zariadenie vytiahnete z dokovacej stanice, máte vreckový herný systém s vlastnou obrazovkou. Nintendo tak odbúra nutnosť robení dvoch zariadení, na doma i na cesty bude stačiť len jedno.

Zariadenie má na oboch bokoch odnímateľné bezdrôtové ovládače, ktoré nesú názov Joy-Con. Hráč môže použiť Joy-Con ovládač v každej ruke, prípadne jeden požičať kamarátovi, s ktorým bude hrať. Prikúpiť pôjdu aj ďalšie, aby mohlo na systéme hrať viac ľudí naraz.

Zdroj: Nintendo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk