Nintendo Switch dostaneme do rúk v marci, poznáme aj cenu

Nintendo Switch dostaneme do rúk v marci, poznáme aj cenu

 

Na dnešnej prezentácii Nintedo oznámilo dlho očakávanú správu: vydanie novej konzoly Nintendo Switch je naplánované na 3. marca pre Európu, US, Kanadu, Japonsko, Hong Kong a zopár ďalších oblastí.

Cena nového zariadenia bude 300$, v UK 279£ a u nás je cena 289,99€. Dokonca si je už možné si konzolu predobjednať. Trochu nešťastnou je správa o online službách. Doteraz boli ponúkané zadarmo, narozdiel od PlayStation a Xbox platených služieb. Už aj s Nintedom si ale budeme musieť zaplatiť. Služby budú zadarmo do jesene a potom si budeme musieť platiť predplatné. Cena, ani poskytované výhody zatiaľ nie sú presne známe.

Potešujúca je správa, že konzola nebude mať žiadne obmedzenie regiónov a tak si bez obáv budeme môcť objednávať hry z Japonska alebo USA a hrať ich v našich slovenských domovoch.

Životnosť batérie Switchu bude medzi 2,5 až 6,5 hodinami, odvíjajúc sa od práve hranej hry. Hlavná obrazovka bude mať kapacitný dotykový displej a na zariadenie sa bude môcť pripojiť dokopy až 8 ovládačov a každý z nich bude podporovať ovládanie na spojené s gyroskopom. Nebude chýbať ani tlačidlo na screenshoty a nahrávanie videa, podobne ako je to napríklad u PS4.

 

Zdroj: eurogamer.net, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk