Luigi’s Mansion - Recenzia

Luigi’s Mansion - Recenzia

Luigi vyhrá v súťaži krásnu rezidenciu a zistí, že v nej straší. Navyše zistí, že sa v nej jeho brat Mario, s ktorým sa mal stretnúť, záhadne stratil. Luigi vezme vysávač od profesora E. Gadda a rozhodne sa všetkých duchov z domu povysávať a zachrániť Maria. Už na prvý pohľad je teda jasné, Luigi’s Mansion nie je po príbehovej stránke žiadnym veľkolepým dielom. Na rovnakej nenáročnej vlne sa nesie celá hra. Hrateľnosť a jej mechaniky sú totižto ako príbeh tiež veľmi jednoduché.

 
WarioWare Gold - Recenzia

WarioWare Gold - Recenzia

Večný nepriateľ Maria, ktorý sa obľúbenému inštaláterovi prvýkrát postavil tvárou v tvár v legendárnej plošinovke Super Mario Land 2: 6 Golden Coins, Wario, sa vracia na scénu, aby mu opäť znepríjemnil deň. Skutočne? Ale nie. Wario sa tentokrát vrátil, aby znepríjemnil deň akurát priamo vám, a to v sérii zbesilých minihier.

 
Pokémon Crystal - Recenzia

Pokémon Crystal - Recenzia

Uplynulo už vyše 15 rokov, odkedy dostali hráči možnosť zahrať si Pokémon Crystal po prvýkrát. Hra, ktorá zavŕšila éru Game Boy Color Pokémonov, priniesla do série množstvo noviniek a pre mnohých fanúšikov sa stala tým najväčším Pokémon dobrodružstvom.

 
Kirby Battle Royale - Recenzia

Kirby Battle Royale - Recenzia

Kirby bol podľa môjho názoru vždy akousi čiernou ovcou Nintenda. Hráči ho síce majú radi a je všeobecne obľúbený, no taký úspech ako Mario či Zelda nikdy nedosiahol. A pritom sa nedá povedať, že niektoré z jeho hier dnes už nie sú klasikami žánru, ako napríklad taký Kirby: Canvas Curve alebo Kirby Super Star. Aj napriek tomu však, paradoxne, nemôžeme o tomto ružovom pampúchovi hovoriť ako o nejakom ťahúňovi predaja konzol Nintenda, kvôli ktorému by hráči strácali dych.

 
Monster Hunter Stories - Recenzia

Monster Hunter Stories - Recenzia

Séria Monster Hunter je už od svojho vzniku známa tým, že sa vo svojich spin-offoch necháva inšpirovať inými žánrami, ktorých prvky by v hlavnej sérii len sťažka prešli. Povedzme si to úprimne, sú akýmsi posvätným grálom, na ktorý si fanúšikovia nedajú len tak siahnuť a radikálnejšie novinky berú často ako svätokrádež. Z toho dôvodu sa tvorcovia preplnení nápadmi musia obrátiť inam a naskočiť na vedľajšiu koľaj spin-offov. Ak by ste si teda náhodou mysleli, že Monster Hunter Stories je prvý medzi takýmito pokusmi.

 
Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia - Recenzia

Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia - Recenzia

Ak patríte medzi tých, ktorí pri pohľade na vlastný život túžia po ďalšej perspektíve, na trh práve prichádza hra ako stvorená pre vás. Ponúka vám príbeh, v ktorom si svoju perspektívu vyberáte vy sami. Zároveň si vyskúšate mnohé z možností pôvodnej hry, ktorá doteraz nebola k dispozícii v anglickom jazyku. Zvoľte vhodnú stratégiu, taktizujte, buďte nekompromisní. Je len na vás, kam sa vyberiete a ako hlboko sa dokážete vcítiť do pocitov postáv a ich životov. Svet Valentie a životy hrdinov máte vo vlastných rukách.

 
Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King - Recenzia

Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King - Recenzia

Sériu Dragon Quest som vždy uznával ako vysokokvalitnú RPG sériu, no nikdy som nepovažoval jej príbehy za niečo, čo by bolo viac, než len doplnkom kvalitnej hrateľnosti. Preto ma veľmi prekvapila ôsma časť, ktorá obsahuje veľmi podarené rozprávanie, skvelo napísané postavya nenásilný, úprimný humor. Nedá sa síce povedať, že by šlo o dej epických rozmerov známych z Final Fantasy, to by celé vyznenie hry muselo mať iný artštýl, no ešte nikdy sa mi nestalo, aby ma pri hre Dragon Quest tlačil dopredu práve príbeh.

 
Sonic Boom: Fire & Ice - Recenzia

Sonic Boom: Fire & Ice - Recenzia

Sonic to má v posledných rokoch veľmi ťažké. Hlavne ako konkurent Maria. Jeho hry často nevychádzajú a ak už nejaká vyjde, tak aj tak stojí za starú bačkoru. Keď tak rozmýšľam, vlastne mi ani nenapadá väčší smoliar ako je on. Jeho tvorcovia sa síce rok čo rok snažia, tvoria a skúšajú, no vždy to skončí rozporuplne. To má za následok, že hráči nad ním rok čo rok pravidelne lámu palice a z toho môže vzísť nebezpečný precedens. Ľudská trpezlivosť má totiž svoje hranice a ani Sonic toto nemôže robiť donekonečna, lebo inak došprintuje naveky.

 
Pokémon Moon/Sun - Recenzia

Pokémon Moon/Sun - Recenzia

Jeden z najväčších fenoménov našej mladosti nielen stále žije, ale sa teší aj obrovskej popularite. Veď len nedávno vydaná mobilná hra Pokémon GO sa postarala o obrovský rozruch v hernom svete. Pokračovanie hlavnej série, ktorá je s nami, ak rátame dátum vydania v Japonsku, neuveriteľných dvadsať rokov, sa opäť rozrástla o duo nových bračekov. Je na čase zhodnotiť, či vlastne novinka má čo ponúknuť, či to nie je stále to isté a akých zmien sme sa dočkali.

 
Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past - Recenzia

Dragon Quest VII: Fragments of the Forgotten Past - Recenzia

Chlapčenská zvedavosť nepozná medze. Hnaní obrovskou dávkou predstavivosti sa títo budúci muži vo svojich snoch už od útleho veku vydávajú s mečom v ruke proti drakom, zachraňujúc bezbranné princezné, a skúmajúc nové, neprebádané svety, aby sa jedného dňa stali hrdinami pre svoj ľud. Na hrudi hrdo nosiť erb, nezištne pomáhať slabším a zlosynov zaháňať silou i umom.

 
Monster Hunter Generations - Recenzia

Monster Hunter Generations - Recenzia

Koľko to už je? Dvanásť rokov, vravíte? Ten čas skutočne veľmi rýchlo prešiel, odkedy sme si ulovili prvé veľké monštrum v pôvodnom Monster Hunter vydanom na PlayStation 2. Časy sa odvtedy zmenili, vývoj hier sa posunul ďalej a rovnako tak pribudli nové diely do tejto najprv opatrnej, no s pribúdajúcimi rokmi čoraz viac odvážnejšej série. Monster Hunter Generations je v poradí už dvanástou hrou a zároveň posledným titulom v štvrtej generácie, čomu som osobne veľmi rád, pretože je cítiť potrebu prejsť na vyšší level. Doslova.

 
Kirby: Planet Robobot - Recenzia

Kirby: Planet Robobot - Recenzia

O mojej láske k chutnej ružovej guľôčke menom Kirby som sa rozpísal už v predchádzajúcej recenzii na hru Triple Deluxe. Po dvoch rokoch sa Kirby na 3DS vracia, a to v poriadnej sile. Tentoraz sa pripravte na Kirbyho ovládajúceho mohutného robota.

 
Hyrule Warriors Legends - Recenzia

Hyrule Warriors Legends - Recenzia

Kde bolo, tam bolo, bola raz séria The Legend of Zelda. Zrodila sa v skromných podmienkach ôsmich bitov, kedy bol herný priemysel len v plienkach, no už od svojich začiatkov presne vedela, čo chce. Veľký svet na prieskum, dungeony plné pascí a hlavolamov, zachraňovanie nespočetne krát unesenej princeznej Zeldy a zlý černokňažník Gannondorf, to boli hlavné prvky, ktorých sa séria sa viac-menej držala takmer celú jej existenciu. Až dodnes. Presnejšie do roku 2014.

 
Yo-Kai Watch - Recenzia

Yo-Kai Watch - Recenzia

Yo-Kai Watch nie je v krajine vychádzajúceho slnka žiadnou neznámou značkou. Manga, anime, a dokonca už niekoľko hier. Na západ však Yo-Kai Watch prichádza až teraz, a to priamo s hlavným titulom na handheld Nintendo 3DS. A verte mi, spravili by ste chybu, keby ste ho prehliadli.

 
Story of Seasons - Recenzia

Story of Seasons - Recenzia

Priznám sa, že ma celkom prekvapuje, aký úspech majú hry, ktoré pozostávajú zo starania sa o farmu, zberania úrody a jej predaja. Napríklad hry zo série Farming Simulator patria dlhodobo medzi najpredávanejšie na našom trhu. Rovnako aj FarmVille a všetky jeho klony dlhodobo dominujú na sociálnych sieťach. Séria Harvest Moon sa teší popularite hráčov dokonca už od roku 1996, kedy sa v Japonsku do predaja dostal prvý diel na konzolu SNES. Dodnes vyšlo viac než desať titulov v sérii a na 3DS dorazil najnovší prírastok, avšak už pod novým názvom – Story of Seasons.

 
Terraria - Recenzia

Terraria - Recenzia

V máji roku 2011, keď Terraria dorazila na Steam, by málokto očakával takýto úspech. Minecraft klonov vychádzalo čoraz viac a Terraria bola navyše 2D, práve kvôli tomu pôsobila graficky ešte horšie než vyššie spomenutý Minecraft. Z Terrarie sa však vykľul titul s vlastným prístupom k sandboxu a craftovaniu, čo mu na indie scéne prinieslo obrovský úspech.

 
The Legend of Zelda: Tri Force Heroes - Recenzia

The Legend of Zelda: Tri Force Heroes - Recenzia

Počas hrania sa mi v hlave celý čas ozývala otázka či má byť tento titul akýmsi udobrením si hráčov, potom čo sa po novej Zelde chystanej pre Nintendo Wii U, ako keby zľahla zem. Ak je to skutočne tak, tak v tom prípade je to dosť úbohý pokus. The Legend of Zelda: Tri Force Heroes je totiž len vlažnou jednohubkou, na ktorú si po dohratí ani nespomeniete, ak ju teda vlastne vôbec dohráte. V tom vám môže zabrániť niekoľko faktorov, ktoré si postupne rozoberieme, no najprv vás chcem upozorniť na to, že toto nie je v žiadnom prípade Zelda, ktorú by ste mali bezpodmienečne mať. Na rozdiel od predchádzajúcich dielov.

 
Fossil Fighters: Frontier - Recenzia

Fossil Fighters: Frontier - Recenzia

Ako mladý capart som dlhý čas túžil byť paleontológom, vykopávať kosti a spoznávať niekoľko desiatok miliónov rokov vzdialenú minulosť. Dinosaury ma bavia dodnes, síce nie až tak ako vtedy, ale aj tak to stačilo na to, aby sa moje city rozochveli ako hlasivky neskúseného speváka pred veľkým publikom, keď sa mi do rúk dostalo toto RPG zamerané na vykopávanie dinosaurov. Pýtate sa, či sa mi splnil sen? Hra je síce celkom milá, no nie, nesplnil. To určite nie.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk