Nintendo 3DS dosiahlo ďalší veľký míľnik v predajoch

Nintendo 3DS dosiahlo ďalší veľký míľnik v predajoch

 

Malá, ale zato šikovná vrecková konzola Nintendo 3DS dosiahla pred nedávnom veľkého úspechu v histórií predajoch tejto generácie konzol. 

Aj napriek tomu, že do sveta handheldov sa čím ďalej tým viac tlačia smartfóny, či tablety a snažia sa vreckové konzoly vyštvať do zabudnutia, Nintendo 3DS stále nepatrí do starého železa. 31. marca 2016 boli predaje tejto konzoly na hodnote 58.5 milióna kusov, no aktuálne už dosiahla konzola míľnik 60 miliónov predaných kusov. Podľa prieskumnej marketingovej agentúry NPD Group's Data sa za apríl sa zvýšili predaje handheldov o 38% a o 148% medziročne. Veľký podiel na tom má aj zníženie odporúčanej maloobchodnej ceny modelu 2DS na cenu 80 amerických dolárov. Aj napriek tomu je 3DS zatiaľ stále najmenej predávaným handheldom v histórií spoločnosti Nintendo a zatiaľ sa stále podľa slov stránky GameIndustry drží za systémom Game Boy Advanced s počtom 81.5 milióna predaných kusov, či Nintendo DS s 154 miliónmi predaných kusov. Pre zaujímavosť pôvodného Game Boy spoločne s Game Boy Color sa predalo dokopy 118.69 milióna kusov celosvetovo.

Mesiac máj je obrovským míľnikom pre rodinu systému Nintendo 3DS. Momentálna generácia vreckových konzol 3DS, 3DS XL a 2DS je najviac predávanou generáciou súčasných vreckových konzol.

Nintendo pre IGN
Zdroj: GameIndustry, IGN, Nintendo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk