Ani Fire Emblem Fates sa nevyhne nekompromisným nožniciam cenzúry

Ani Fire Emblem Fates sa nevyhne nekompromisným nožniciam cenzúry

 

Býva to už pomaly pravidlom, že japonské hry podliehajú na západe cenzúre. Naposledy to schytalo Xenoblade Chronicles X.

Vysoko očakávaná ťahová stratégia mixnutá RPG prvkami Fire Emblem Fates pre 3DS k nám príde v orezanej forme. Niežeby išlo o nejaké radikálne zásahy do hrateľnosti, no tí z vás, ktorí si priali kompletný zážitok, sa budú musieť trocha uskromniť. Nintendo of America ohlasuje, že západná verzia nebude obsahovať niekoľko dialógov súvisiacich s homosexualistou a drogovaním. Cenzúra sa dotkne ako európskej, tak americkej verzie.

Aj keď to vyššie napísané "sex plus drogy" vyznieva dosť drsne, v skutočnosti pôjde o celkom vtipnú situáciu. Ženskú postavu Soleil určitým spôsobom priťahujú ženy, a keď sa nachádza v ich blízkosti, roztrasú sa jej kolená a vyschne v hrdle. Okrem toho ju trápi aj to, že kvôli tomu si neverí, že sa môže stať silnou ženou. V jednom z podporných rozhovorov sa dá dokopy s mužskou postavou a tá jej bez jej vedomia nasype do pitia špeciálny prášok, ktorý jej umožní vnímať ženy ako mužov a naopak, mužov ako ženy. Prášok okamžite zaúčinkuje a ona sa do neho zamiluje, hoci ho v tej chvíli vníma ako ženu. Keď účinok pominie, začne ho vnímať reálne ako muža, no zároveň si uvedomí, že ho stále skutočne miluje - miluje ako muža.

Cenzúra vnímala túto situáciu ako podporu drogovania v súvislosti so zmenou pohľadu na homosexualitu, ktorá by sa týmto spôsobom liečila. Takýto spôsob ale nie je výmyslom tvorcov, niektoré náboženské organizácie sa totiž pokúšajú "vyliečiť" homosexualitu práve presne takýmto štýlom. Vedeckou verejnosťou je tento systém spochybňovaný a označovaný ako heteronormatívny, čiže taký, ktorý považuje heterosexualitu za jedinú normálnu sexuálnu orientáciu.

Zdroj: Siliconera, Nintendo World Report

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk