Ojedinelý prípad v hernom priemysle: Hráči žiadajú petíciou o zrušenie vývoja hry od Nintenda

Ojedinelý prípad v hernom priemysle: Hráči žiadajú petíciou o zrušenie vývoja hry od Nintenda

 

Ruku na srdce, ak odchádzali z E3 2015 nejakí hráči nespokojní, tak to museli byť práve fanúšikovia série Metroid.

Konferencia Nintenda prebiehala už tradične prostredníctvom Nintendo Eventu pomalým tempom. Nikam sa nenáhlila, predstavené hry prerušovali dlhé rozhovory s tvorcami a netrpezliví diváci sa dívali tikajúce hodinky častejšie než je obvyklé. Vo vzduchu bolo hmatateľne cítiť očakávania na nový Zelda titul pre Wii U a rovnako aj Metroid, ktorého hlavná séria drieme už takmer 8 rokov. Zelda a Metroid sa síce objavili, no nie vo forme, v akej by si to fanúšikovia želali.

The Legend of Zelda: Tri Force Heroes mala šťastie. Nebol to síce očakávaný veľký diel, no kooperačnú Zeldu sme tu nemali už od roku 2004, kedy vyšla The Legend of Zelda: Four Swords Adventures na Nintendo GameCube. Prírastok neočakávaný, ale určite vítaný. Vzhľadom na to, že bolo pred rokom ohlásené vyvíjanie "veľkej" Zeldy pre Wii U, tak jej neprítomnosť na E3 2015 až tak veľmi nemrzel. No potom prišiel ten inkriminovaný okamih, ktorý mnohí dokonca označujú ako podvod. Metroid Prime: Federation Force. Hra s názvom Metroid, ktorý sa na slávnu sériu ani nepodobá.

Namiesto krásnych prepracovaných svetov, premýšľavej hrateľnosti, nelineárneho gameplayu a skvelej grafiky bol divákom predstavený zubatý na multiplayer zameraný akčný titul s deformovanými proporciami bojovníkov Galaktickej federácie a nezmyselným módom Blast Ball vo forme špecifického futuristického športu pre Nintendo 3DS. Proste hra, ktorá s Metroidom nemá absolútne nič spoločné, a ktorú absolútne ani nikto nikdy vlastne nechcel. Sklamanie bolo veľké.

Hráčom došla trpezlivosť a nespokojnosť sa rozhodli vyjadriť petíciou, ktorou Nintendu ukazujú prostredník, odkazujúc, že si túto hru môžu strčiť ..niekam. Netrúfame si zhodnotiť Metroid Prime: Federation Force po kvalitatívnej stránke, no rozhorčeniu fanúšikov rozumieme. Čakať tak dlho a dostať niečo, o čo vlastne ani nikto nemal nikdy záujem, nuž, spoločnosti Nintendo tento krok vôbec, ale vôbec nevyšiel. O tom, že hru hráči nechcú, vyjadrujú aj ďalšie dva fakty. Prvý, oficiálne video na YouTube ocenilo palcom dole takmer 48 000 ľudí, palcom hore len niečo vyše 4800 a druhý, petíciu do týchto chvíľ podpísalo už viac ako 12 000 hráčov.

Zdroj: YouTube, change.org

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk