RECENZIA: Motorola Edge 30 Neo - Prekvapenie zo strednej triedy

RECENZIA: Motorola Edge 30 Neo - Prekvapenie zo strednej triedy

Hoci sa vám dizajn aktuálnych mobilov značky Motorola nemusí práve bezvýhradne pozdávať, jednu vec im uprieť nemôžete – snahu o vytvorenie dokonalého telefónu strednej triedy s výraznou pridanou hodnotou. Tá je totiž cítiť zo všetkých strán a žiarivým príkladom je aj nami testovaný model Edge 30 Neo. Do redakcie dorazil vo vizuálne atraktívnej fialovej podobe odkazujúcej na novú spoluprácu medzi Motorolou a značkou Pantone, ktorú podtrháva označenie Very Peri. Pantone je celosvetový líder v dokonalom miešaní farieb, pričom okrem fialovej verzie pripravil aj rýdzo čiernu s označením Black Onyx a ako bonus ešte striebornú.

 
RECENZIA: Xiaomi 12T - Nech vlajky vejú

RECENZIA: Xiaomi 12T - Nech vlajky vejú

Je trocha vtipné vyťahovať pojem „vlajková loď“ práve v súvislosti s portfóliom mobilných telefónov od spoločnosti Xiaomi, keďže tento známy čínsky výrobca dokáže za rok na trh vychrliť obrovské množstvo zariadení a pre zákazníka je často problémom sa vôbec zorientovať v jeho skratkách. Tak či onak, aktuálne prichádzajúci model Xiaomi 12T je označovaný za vlajkovú loď, ktorá sa plaví v cenových vodách strednej triedy a práve tento telefón sa pred viac než mesiacom dostal aj do našej redakcie. Už od prvého dňa testovania ma zaujímala kvalita akejsi alternatívy voči základnému radu 12 a 12S Ultra, ktoré sú cenovo, pochopiteľne, vo vyšších sférach.

 
RECENZIA: Motorola Edge 30 Ultra - A není to málo, Antone Pavloviči?

RECENZIA: Motorola Edge 30 Ultra - A není to málo, Antone Pavloviči?

Na trh s mobilnými telefónmi by sme mohli aktuálne nahliadať z rôznych uhlov pohľadu. Každopádne, to slovíčko, ktoré by prevládalo v sumári väčšiny z nás, by dozaista charakterizovalo pocit stagnácie ako takej. Súčasné technológie jednoducho narážajú na svoje limity a spoločnosti snažiace sa do tohto segmentu priniesť aspoň trocha revolúcie musia často siahať po neočakávaných nápadoch. Máme tu pomaly ale isto udomácnené telefóny so skladacím displejom naznačujúce akú takú budúcnosť, avšak nejaký výraznejší pokrok je stále v nedohľadne, a preto to zopár firiem skúša tam, kde to možno ani nie je potrebné. Žiarivým príkladom je spoločnosť Motorola patriaca už roky pod Lenovo; tá sa do svojej najnovšej vlajkovej lode rozhodla integrovať jeden historický medzník – primárny fotoaparát s rozlíšením 200 Mpx!

 
RECENZIA: ASUS Zenfone 9 - Intermezzo z mobilného sveta

RECENZIA: ASUS Zenfone 9 - Intermezzo z mobilného sveta

Trendy výrazného zoštíhľovania šasi mobilných telefónov išli posledné roky ruka v ruke so zväčšovaním displejov, a tak sa v jeden moment stalo štandardom, držať si pri uchu onú pomyselnú dosku na krájanie slaniny a tváriť sa ako ten najspokojnejší človek na tejto pobláznenej planéte. Nie všetky spoločnosti sa však rozhodli držať akýchsi hardvérových trendov a špeciálne ASUS v tomto ohľade túžil poskytnúť svojim zákazníkom medzičlánok zo sveta moderných telefónov. Spoločnosť ASUS je vo svete notebookov dominantným inovátorom a tento status si chce logicky preniesť aj do segmentu prenosných komunikačných zariadení. Žiarivým príkladom je nedávno vydaná deviatka v rade Zenfone. Tá je v mojich očiach jasné intermezzo vo svete naklonovaných mobilov, v ktorom sa každé zariadenie na seba až príliš prehnane podobá.

 
RECENZIA: Huawei Nova 10 Pro - Tak ten má štýl

RECENZIA: Huawei Nova 10 Pro - Tak ten má štýl

Čínsky výrobca Huawei pokračuje v produkcii telefónov zo série Nova, ktorá sa svojou filozofiou snaží votrieť do srdiečka predovšetkým mladším ročníkom konzumentov, ktorí chcú prémiové funkcie, avšak bez toho, aby im vykrvácala peňaženka. Zvyčajne tak ide o mobilné telefóny majúce vo výbave niekoľko vyložene prepracovaných predností na úrovni vlajkovej lode, avšak súčasne v iných prvkoch zákonite uberajú na kvalite. Presne touto cestou ide aj najnovší model Huawei Nova 10, ktorý sa nám do redakcie dostal v drahšej verzii s tradičnou skratkou Pro.

 
RECENZIA: Vivo X80 Lite 5G - Nie je Lite ako Lite

RECENZIA: Vivo X80 Lite 5G - Nie je Lite ako Lite

V polovici tohto roka som vám mal možnosť odovzdať svoje dojmy ohľadom novej vlajkovej lode u nás pomaly ale isto už dobre udomácnenej spoločnosti vivo. Išlo toho času o model vivo X80 Pro, ktorý ma príjemne šokoval v mnohých smeroch a ak by ste sa ma aj dnes opýtali, ktorý mobil v hodnote zhruba 1000 eur by ste si mali zakúpiť, ak chcete zachytávať čo najkvalitnejšie fotografie a videá, neváhal by som ani sekundu a moje odporúčania by padli práve na X80 Pro. V tejto súvislosti som bol preto zvedavý, ako to ohľadom kvalít dopadne počas testu nedávno oznámenej Lite verzie, ktorú nám vivo, aj za asistencie krásnych modeliek, odhalilo počas svojej udalosti v Prahe. Ako určite dobre viete, Lite je skratka označujúca výkonnostné a funkčné osekanie štandardného modelu a niektoré spoločnosti tento pojem účelovo využívajú na predaj, nazvem to diplomaticky, pomalých šuniek. Preto by si spotrebiteľ mal pred kúpou niečoho takto označeného dávať veľký pozor, do čoho to vlastne tlačí svoje ťažko zarobené peniaze. Ak vás preto zaujíma, ako hodnotím kvality vivo X80 Lite po takmer mesačnom zaťažkávacom teste ja, nasliňte si svoj virtuálny prst a posuňte sa o pár riadkov nižšie.

 
RECENZIA: ROG Phone 6 Pro - Budúcnosť hrania?

RECENZIA: ROG Phone 6 Pro - Budúcnosť hrania?

Opäť budem jemne nostalgický (čo iné mi už v mojom pokročilom veku vlastne aj ostáva) a zaspomínam na staré dobré časy počiatkov rodenia sa hernej kultúry. Ako decko som pojem videohry vnímal nesmierne silne, ale vnímal som ich v rýdzo úzkom fokuse v rámci spôsobu interaktívneho hrania ako takého. Mohol som zaskočiť do rómskej maringotky a do blikajúceho automatu nahádzať svoje ťažko našetrené mince, alebo ostať doma s konzolou a hrami, ktoré som už mal aj tak prejdené od začiatku až po koniec. Bola to doba, keď sme jednoducho vnímali hranice možností interakcie samotnej a vedeli sme, že okrem tradičných konzol tu, samozrejme, je ešte PC a tým tá celá zábava končí. Dnes už je všetko úplne inak a nezastaviteľný posun technických možností dáva bežnému smrteľníkovi šancu ponoriť sa do hrania kedykoľvek, kdekoľvek a akokoľvek. Jedným zo silných pilierov na scéne sprostredkovania interaktívnej zábavy je aj segment mobilných telefónov a tam, kde to všetko začalo pomaly sa plaziacim hadom, čo si nevyhnutne musí zahryznúť do svojho chvosta, to dnes prerástlo do komplexných diel, ktoré produkujú miliardové zisky. Áno, mohli by sme sa rozprávať o tom, ako popularita hrania na telefónoch narástla vďaka nie práve etickej šedej zóne mikrotransakcií, ale nie všetky kvalitné mobilné tituly boli vytvorené s cieľom dlhodobo odľahčovať váhu vášho konta. Vo finále aj tento segment končí u hier a aby ste si ich mohli užívať bez akýchkoľvek limitov, je vhodné mať v ruke dostatočne výkonný hardvér. Aj na základe vyššie vymenovaných skutočností dnes môžeme povedať, že sekcia herných mobilov každým rokom narastá a my sa dnes spoločne porozprávame o jednom zo silných zástupcov tohto segmentu – ROG Phone 6 Pro.

 
RECENZIA: Vivo Y76 5G - Keď dizajn hrá prím

RECENZIA: Vivo Y76 5G - Keď dizajn hrá prím

Evidentne nebude vôbec náhoda, že tretí mnou recenzovaný telefón od u nás práve začínajúceho čínskeho výrobcu Vivo, disponuje suverénne originálnym a osobitým vizuálom. Dizajn je pre Vivo jednoducho dôležitým prvkom pri tvorbe ich mobilných telefónov a inak tomu nie je ani pri Vivo Y76. Mohli by sme tu teraz samozrejme viesť širšiu diskusiu ohľadom zákazníckej mentality, ktorá sa prejavuje počas výberu nového telefónu a do akej miery niekto pozerá na dizajn ako taký. Každopádne, dobre vieme, že isté nezanedbateľné percento konzumentov rozhodne dizajnu prikladá veľkú váhu a práve na nich spomínané Vivo dozaista cieli. Nasledujúci text sa však nebude krútiť okolo prémiového zariadenia, ostatne Y76 spadá skôr do nižšej strednej triedy (jeho cenovka podliezla hranicu troch stoviek), avšak cez to všetko ide o 5G mobil s pôsobivým vizuálom. V čom je však háčik a je tu vôbec nejaký?

 
RECENZIA: Vivo V23 - Dizajn ako hlavná prednosť

RECENZIA: Vivo V23 - Dizajn ako hlavná prednosť

Verím, že aj na základe niekoľkých nedávnych článkov, či už išlo o reportáž z Berlína, alebo priamo recenzovanie telefónu X80 Pro, sme pre lokálny trh doteraz skôr menej známu spoločnosť vivo dostatočne priblížili vám, našim čitateľom. Ich portfólio mobilných telefónov si totižto zaslúži pozornosť aj mimo cielenia na prémiové modely a o tom svedčí aj verzia vivo V23, ktorá je schopná zaujať ešte skôr, než ju vôbec zapnete. Preto ak sa vám drvivá väčšina mobilov v súčasnosti zdá ako jedna a tá istá koláž plná nudy, s vivo V23 sa rozhodne môžete dostať do úplne inej sféry vnímania dizajnu. Ostatne, v tomto prípade sa samotné vivo vôbec netají skutočnosťou, že im išlo predovšetkým o jedinečný dizajn lákajúci ruky mladých ľudí. Čo ďalej má V23 v talóne a či je tento zástupca strednej triedy schopný ponúknuť aj čosi viac, než len uhrančivú hru so svetlom, o tom si povieme viac v nasledujúcom texte.

 
RECENZIA: Vivo X80 Pro - Najlepší fotomobil súčasnosti?

RECENZIA: Vivo X80 Pro - Najlepší fotomobil súčasnosti?

V minulom čísle nášho magazínu ste si mali možnosť prečítať moju reportáž z Berlína, kam nás (v rámci Slovenska len nedávno objavená) spoločnosť vivo pozvala s cieľom odprezentovať novinárom svoju najnovšiu vlajkovú loď. Telefón nesúci označenie X80 Pro je pre spomínaného čínskeho výrobcu suverénnym vstupom do prémiového segmentu smartfónov, s ktorým sa pokúša konkurovať takým gigantom, ako je napríklad Samsung. Skôr než prejdeme do nejakej filozofickej roviny a skúsime si tak spoločne (aj na základe mojich predikcií) určiť budúci slovenský záujem o daný produkt, poďme sa pozrieť na jeho kvality ako také. Nech už totiž tento mobil nesie akékoľvek označenie v rámci výrobcu, to najpodstatnejšie ostáva na ramenách jeho celkového spracovania a kvality samotnej.

 
RECENZIA: Lenovo Tab P11 5G - Multimediálne centrum, ktoré chcete mať doma

RECENZIA: Lenovo Tab P11 5G - Multimediálne centrum, ktoré chcete mať doma

Kedysi boli časy malých mobilov a veľkých tabletov. Tá doba je už tak ďaleko za nami, že si ju pamätajú len niektorí. V tom čase bol dopyt po tabletoch veľký, ponuka široká, dostupnosť bezproblémová. Všetko sa to zmenilo s nárastom uhlopriečky mobilných telefónov až tesne pod 7 palcov. Na takejto uhlopriečke voľakedy začínali prvé tablety, ktoré vtedy svojimi parametrami neoslnili. To sa časom menilo a tablety dobiehali aktuálne parametre mobilov. Prišiel však zlom, dopyt klesal a posledným klincom do rakvy sa takmer stala čipová kríza. Nedostatok čipov totiž spôsobil uprednostňovanie výroby smartfónov. Spoločnosť Lenovo sa však nevzdala a stále ponúka aj široké portfólio tabletov. Nám sa do rúk na test dostal zástupca strednej triedy Lenovo Tab P11 5G so zaujímavými schopnosťami.

 
RECENZIA: POCO F4 GT - Herné železo do vrecka

RECENZIA: POCO F4 GT - Herné železo do vrecka

Súčasný trend stále rastúceho záujmu o hranie videohier mimo tepla domova sa tu nezjavil len tak z ničoho nič. Nie nadarmo je segment prenosného hardvéru určeného primárne na zábavnú interakciu rok od roku väčší a aj tie najväčšie spoločnosti formátu Valve už pochopili, že nastal čas začať nalievať peniaze práve do tejto stále viac-menej prázdnej nádoby. Špecifickou kategóriou aj naďalej ostávajú práve mobily, kde je v súvislosti s hraním hier stále pomerne dosť negatív, či už sa rozprávame o náročnosti na hardvér, alebo nedostatočnej kapacite batérií. To, čo by však pred dekádou znelo ako vtip, je v súčasnosti bežná vec a preto si dnes pred kúpou mobilného telefónu môžete pokojne zadefinovať, či chcete herný, alebo štandardný model. Svoje k tomu má aktuálne čo-to povedať aj spoločnosť Xiaomi, respektíve jej dcérska divízia POCO, ktorá nám na trh prináša super rýchly model F4 GT určený nielen na hranie.

 
RECENZIA: Xiaomi Watch S1 - Poprosím cenu

RECENZIA: Xiaomi Watch S1 - Poprosím cenu

Človek je už od prírody tvor mnohých masiek. Dokáže sa smiať a súčasne plakať bez toho, aby okolie vedelo na sto percent identifikovať presnú vyváženosť týchto dvojakých emócií. Človek je schopný robiť si srandu s takou vážnou tvárou až máte pocit, že danej póze a vystúpeniu skutočne verí. Studnicou takýchto situácií a momentiek je, minimálne v našich vodách, prostredie sociálnych sietí. Vždy, keď si nájdem pre seba minútku času alebo dokonca vtedy, keď toho času vlastne veľa nemám, neodpustím si navštíviť komentáre pod reklamnými Facebook vláknami, kde už vopred tuším nahromadenie priam Cimrmanovských výjavov. Nech už sa daná firma prostredníctvom spomínanej siete snaží predávať čokoľvek, od parfumov cez šaty až po malotraktory, vždy sa im v tom dostatočnom množstve komentárov nahromadí tak bizarný spam hlásajúci jedno a to isté – poprosím cenu..., aká je cena?, koľko to stojí?. Jedna a tá istá myšlienka naklonovaná do rôznych podôb a často plná fatálnych pravopisných chýb, ako keby potierala schopnosť elementárneho uvažovania našich spoluobčanov a jediné moje vysvetlenie tkvie v tom, čo už som spomenul vyššie. Človek je jednoducho tvor schopný čohokoľvek a či už si skutočne robí srandu alebo to myslí smrteľne vážne, jeho mimikry býva nepriestrelné. Keď som si pripravoval podkladové materiály na test najnovších inteligentných hodiniek od Xiaomi, tak prvé, čo ma ovalilo po hlave, bola práve takáto reklama na FB. Asi už tušíte, že vyššie opisovaná situácia sa samozrejme naplno dostala aj do predmetného vlákna a preto som sa rozhodol, že všetkým prípadným záujemcom o model Watch S1 od firmy Xiaomi odovzdám tú nezistiteľnú múdrosť už v prvom odseku tohto textu. Takže dávajte teraz pozor. Cenu som vám všetkým poslal do súkromnej správy.

 
RECENZIA: POCO X4 Pro - Kamufláž

RECENZIA: POCO X4 Pro - Kamufláž

Spoločnosť Xiaomi sa na lokálnej scéne oháňa mnohými značkami telefónov a to i bez toho, aby v ich názve bolo priamo priznané ich vlastné zastúpenie. Z marketingového hľadiska to má svoje dôvody a dopady na konzumenta schopného nakupovať impulzívne, bez nejakých dodatočných prieskumov, sú vám asi v tejto súvislosti jasné. V súčasnosti si takto u nás môžete domov doniesť značky ako Redmi, či práve POCO, ktorému sa budeme v nasledujúcom texte venovať bližšie. Prečo spomínam súčasne dve na oko odlišné značky smartfónov od Xiaomi? Dôvod je pomerne jednoduchý. Aktuálne vydaný a nami testovaný model POCO X4 Pro je totižto po stránke výkonu a funkcií telefón Redmi Note 11 Pro a jediné, čo tieto dva výrobky od seba v rámci suchého popisu odlišuje, je ich dizajnová stránka. Čítať si parametre na papieri je však jedna vec, druhá je overiť si ich relevanciu v praxi a preto nezatracujte tento článok už vopred, hlavne ak vám teraz jeho obsah svieti na spomínanom mobile značky Redmi, keďže rozhodne bude ešte, ako sa vraví, o čom.

 
RECENZIA: Nokia T20 - Veľký návrat na scénu?

RECENZIA: Nokia T20 - Veľký návrat na scénu?

Každá technológia si postupom času zažije ostré vzostupy a rovnako tak aj strmé pády. Žiarivým príkladom sú tablety, ktoré kedysi doslova otravovali v každej domácnosti a nemenovaní mobilní operátori ich rozdávali ako teplé pečivo za minimálne poplatky. S nárastom kvality smartfónov (minimálne vo výkone) sa však koncept tabletu aj vzhľadom na väčšiu dostupnosť pracovných laptopov začal postupne vytrácať do zabudnutia. Tablet ako koncept išiel bokom a jedinými stálymi zákazníkmi sa stali rodičia, ktorým prišlo praktickejšie kúpiť cenovo dostupný tablet, strčiť ho do odolného obalu a nechať svoju ratolesť pustiť ho s džavotom na zem vždy, keď sa rozbehne za novým podnetom, než aby im požičiavali svoj mobil. Aj vďaka tomu tablety prežili a dnes zažívajú prekvapivo niečo ako comeback. Svoje polienko do vyššie opisovaných skutočností aktuálne priložila aj ikonická Nokia so svojím cenovo dostupným modelom T20, ktorý zoženiete za cenu okolo dvesto eur. Je však takáto pomerne lacná záležitosť schopná naplniť aj náročnejšie požiadavky používateľov, alebo ide o tablet vhodný tak maximálne na utieranie detských šušňov a hádzanie o zem?

 
RECENZIA: Motorola edge 20 Lite - Olé, teda OLED

RECENZIA: Motorola edge 20 Lite - Olé, teda OLED

A zase ten OLED? Pýtate sa všetci. Áno, súčasný trend udáva práve táto konkrétna zobrazovacia technológia a ako zistíte v nasledujúcom článku, automaticky sa nemusí spájať s prehnanou cenovkou. Spoločne si totiž rozoberieme kvality cenovo dostupného mobilného telefónu z radu edge 20, ktorým spoločnosť Motorola aktuálne dobýja lokálny trh v nižšej strednej triede. Legenda z oblasti komunikácie, patriaca v súčasnosti pod koncern Lenovo, takto pred Vianocami prináša trio koncepčne podobných, ale finálnou cenou rozdielnych telefónov. O strednom modeli edge 20 sme už čo to písali a teraz nastal čas pozrieť sa na jeho vybavením o niečo slabšieho brata s prívlastkom Lite, ktorý ale aj napriek tomu všetkému má podporu 5G. Už vopred však treba podotknúť, že aj cez tú pochopiteľnú vrstvu prípadných predsudkov vám daný model dokáže priniesť toľko proklamovaný OLED panel a dokonca prémiovo pôsobiaci 108 Mpx fotoaparát.

 

Ďalšie články...

  • 1
  • 2
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk