Free-to-play mobilná hra Tom Clancy’s Elite Squad nevydržala na trhu ani rok

Free-to-play mobilná hra Tom Clancy’s Elite Squad nevydržala na trhu ani rok

 

(Takmer) nikoho nezaujíma.

Včera sme ústami šéfa Ubisoftu Yvesa Guillemota počuli o tom, ako sa francúzsky vydavateľ snaží okrem vydávania veľkých blockbuster hier preraziť aj v oblastiach, ktoré doteraz ignoroval – primárne free-to-play hry a taktiež aj hry pre smartfóny. Jeden z týchto pokusov však dopadol viac ako neslávne.

Ubisoft totiž oznámil, že hra pre smartfóny Tom Clancy’s Elite Squad končí. Išlo o free-to-play akčnú RPG, ktorá spojila svety Rainbow Six, Ghost Recon, The Division, Splinter Cell, H.A.W.X. a EndWar do jedného prístupného balíka, no je viac ako očividné, že hráčov absolútne nezaujala.

Hra bola spustená v auguste 2020 a Ubisoft tak po menej ako roku svoj pokus o rozšírenie tejto hry vzdáva. Elite Squad sa však svojich prvých narodenín predsa len dočká, pretože servery budú vypnuté až 4. októbra. Dovtedy tak ešte máte šancu vyskúšať si kvality tejto hry.

„S veľkým smútkom vám oznamujeme, že už nebudeme vydávať nový obsah pre Elite Squad. Dnešný update bude posledný a 4. októbra vypneme servery,“ prezradil Ubisoft vo vyhlásení.

„Nebolo to ľahké rozhodnutie a preskúmavali sme niekoľko možností s tímom, no zistili sme, že súčasný stav hry je neudržateľný. Chceme vás uistiť, že sme zo seba vydali maximum, hlavne s updatom pre 2. sezónu a vývoj hry bol pre nás odmeňujúcim zážitkom pri práci s vami, našou komunitou.“

Zdroj: Ubisoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk