Štúdio stojace za hrou ROBLOX má vyššiu hodnotu ako Take-Two alebo Ubisoft

Štúdio stojace za hrou ROBLOX má vyššiu hodnotu ako Take-Two alebo Ubisoft

 

A všetko vďaka jednej jedinej hre.

ROBLOX veľkému množstvu hráčov nič nehovorí, no patrí celkom potichu medzi tie najhrávanejšie na svete. Hra je produktom štúdia Roblox Corporation, ktorá vznikla v roku 2004, pričom prvá verzia Roblox sa objavila už v roku 2006. A je vlastne jediným produktom, ktorý táto spoločnosť ponúka.

To však plne stačí. Hru hrajú mesačne desiatky miliónov hráčov a ak vás zaujíma, čo je to vlastne za hru, tak ide o editor, ktorý umožňuje hráčom vytvárať rôzne minihry. Okolo tejto hry, podobne ako napríklad okolo Minecraftu, sa tak postupom času vytvorila veľká komunita primárne na smartfónoch.

A to sa prejavuje aj na obchodnom úspechu spoločnosti. Podľa webu Businesswire je momentálna hodnota Roblox Corp. na úrovni 29,5 miliardy dolárov, čo robí z tejto spoločnosti jednu z najhodnotnejších v hernom priemysle. Roblox Corp. tak napríklad preskočila vydavateľských gigantov Take-Two (GTA) či Ubisoft (Assassin’s Creed) ale aj napríklad poľské štúdio CD Projekt RED. Jednými z mála hodnotnejších herných spoločností sú napríklad Nintendo, Activision Blizzard, EA a Tencent.

A táto správa prichádza vo veľmi vhodnom čase. Zakladateľ spoločnosti David Bascuzki totiž plánuje ísť na akciový trh a to cez „direct listing,“ čiže každý zo súčasných majiteľov spoločnosti dostane do rúk akcie s ktorými bude môcť obchodovať. Bascuzkimu sa navyše podarilo získať investície vo výške 520 miliónov dolárov od spoločností Altimeter Capital a Dragoneer Investment Group.

Roblox má každý mesiac vyše 36 miliónov aktívnych hráčov a toto číslo neustále rastie.

Zdroj: Exputer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk