Microsoft a Mojang uťali nádejnému projektu Minecraft Earth

Microsoft a Mojang uťali nádejnému projektu Minecraft Earth

 

Produkt v zlom čase.

Štúdio Mojang Studios oznámilo, že v 30. júna 2021 ukončí fungovanie projektu Minecraft Earth. Išlo o hru, ktorá mala ťažiť z popularity Minecraftu v kombinácii s AR hrou na štýl Pokémon GO, no od svojho vydania sa jej nepodarilo chytiť hráčov za srdcia, no treba podotknúť, že situácia vo svete úspechu hry zabránila ešte viac.

Hra bola vydaná koncom roka 2019, no pandémia COVID-19 a s ňou súvisiace reštrikcie pohybu spôsobili, že hra nikdy nemohla dosiahnuť svoj potenciál a štúdio sa rozhodlo preskupiť vývojárske sily štúdia smerom k iným projektom.

„Minecraft Earth bol dizajnovaný s ohľadom na voľný pohyb a spoločné hranie – dve veci, ktoré je takmer nemožné robiť za súčasnej globálnej situácie. Vzhľadom na to sme urobili ťažké rozhodnutie alokovať naše vývojárske zdroje do iných oblastí, ktoré dajú Minecraft komunite viac hodnoty a ukončíme tak podporu Minecraft Earth v júni 2021.“

Z hry sa tak vytratili mikrotransakcie, znížila sa cena a čas potrebné na craftovanie a boli implementované ďalšie zmeny, ktoré povedú hráčov poslednými mesiacmi v hre. Ak ste minuli v hre reálne peniaze, tak Mojang vám dá časovo limitovaný token na stiahnutie Minecraftu (Bedrock verzia) na vašej mobilnej platforme. Ak však máte v Minecraft Earth in-game menu, tak sa vám automaticky prenesie do štandardnej verzie Minecraftu.

Zdroj: Mojang Studios
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk