Nový konkurent Twitchu prichádza. Facebook dostal vlastnú „gaming“ aplikáciu

Nový konkurent Twitchu prichádza. Facebook dostal vlastnú „gaming“ aplikáciu

 

Streamovanie mobilných hier bude in.

Facebook sa už dlhú dobu snaží dobyť svet herného streamovania, kde momentálne tróni Twitch, ktorý vlastní spoločnosť Amazon. Postupné kladenie dôrazu na streamovanie sa však dnes dočkalo novej podoby, pretože Facebook vydal oficiálnu Facebook Gaming aplikáciu.

Tá okrem niekoľkých „casual“ hier kladie najväčší dôraz na vytváranie a sledovanie herných streamov, pričom veľkou súčasťou toho bude samozrejme aj streamovanie mobilných hier. Facebook navyše sľubuje sledovanie streamov bez reklám, pretože Facebook sa spolieha na tzv. „stars.“

Aplikácia je dostupná na stiahnutie na platforme Android a na iOS by mala byť sprístupnená v momente, keď ju schváli spoločnosť Apple, no ako poznáme túto spoločnosť, je to jednoduchšie napísať, ako spraviť.

Aplikácia bola už dlhú dobu v testovaní a Facebook sa snažil vychytať všetky muchy, aby sa mu podarilo prilákať do svojej služby čo najviac hráčov a divákov. Táto aplikácia nepochybne prinesie do segmentu herného streamovania vždy potrebnú konkurenciu, no otázkou zostáva, či to nedopadne podobne ako „Youtube Gaming,“ ktorý bol relatívne skoro po spustení rovno aj zrušený.

Zdroj: Endgadget

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk