Square Enix pripravuje MMO na motívy Final Fantasy XV

Square Enix pripravuje MMO na motívy Final Fantasy XV

 

A človek čakal, že sa už ponhneme ďalej.

Zatiaľ to v žiadnom prípade nevyzerá, že by sa Square Enix snažilo posunúť Final Fantasy k ďalšiemu číslovanému dielu. Nielenže už o pár týždňov čakáme vydanie Final Fantasy VII Remake a následný vývoj ďalších dielov tohto remaku, ale po novom má byť vo vývoji nové MMO a to na motívy zatiaľ posledného dielu Final Fantasy XV.

Zatiaľ nepomenovaná hra je vyvíjaná pre mobilné telefóny v kooperácii medzi Square Enix, kórejským štúdiom JSC a čínskym Gaea Technology. Nateraz sa zameriavajú hlavne na čínsky trh, hoci hra bude vydaná aj celosvetovo. Tak ako nepoznáme názov a náplň hry, tak taktiež nepoznáme ani dátum vydania. Hra sa bude odohrávať presne v tých lokalitách, v akých sa odohrávala pôvodná hra a to presne počas udalostí z námych z pôvodnej hry. Pribudnú ale nové lokality ako Great Pagoda a kontinenty plávajúce nad zemským povrchom.

Ak hra vyjde, upevní si tým pozíciu najviac "využívanej" hry Final Fantasy série vôbec. Okrem základnej hry Final Fantasy XV totiž existuje aj  mobilná verzia hry Final Fantasy XV Pocket Edition, vylepšená verzia hry Final Fantasy XV Windows Edition, CGI film Kingsglaive: Final Fantasy XV, anime seriál Brotherhood: Final Fantasy XV, mobilná stratégia Final Fantasy XV: A New Empire, rybárska VR hra Monsters of the Deep: Final Fantasy XV, sekačka A King's Tale: Final Fantasy XV, mobilná pinball hra Justice Monsters V, ktorá bola v pôvodnej hre ako minihra a svojho času taktiež existovala kolaborácia medzi Final Fantasy XV a Assassin's Creed Origins.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk