Predstavenie MotorolaOne Zoom - Do tretice všetko dobré

Predstavenie MotorolaOne Zoom - Do tretice všetko dobré

 

Tento rok sa múdre hlavy v spoločnosti určite nenudili, nakoľko už v prvej polovici roka prišli na slovenský trh smartfón novinky zaujímavé ako prevedením a cenou, tak aj funkcionalitou. Dobre, hlavná hviezda MotorolaOne Vision je len jedna, no spolu s jej príchodom dostali fanúšikovia smartfónov schopných robiť kvalitné fotky v modernom dizajne a s prívetivou cenou aj prísľub, že do konca roka ešte prídu dva kúsky, každý výnimočný niečím iným. V auguste to bola MotorolaOne Action, ktorá bude zaujímavá najmä pre aktívnejších a akčne zameraných zákazníkov a teraz, riadiac sa porekadlom: „Do tretice všetko dobré“, prichádza do rúk slovenských zákazníkov najnovší kúsok MotorolaOne s prívlastkom Zoom.

Predstavenie – podľa slov zástupcov spoločnosti Motorola – takto jedinečného zariadenia, si žiada aj výnimočné priestory, plné zaujímavých faktov, rovnako ako aj samotný smartfón. Preto sme sa v určený dátum a čas dostavili do priestorov Slovenského národného prírodovedného múzea a môžem dopredu prezradiť, že ako predstavenie, tak aj priestory stáli za to.

Na to, aby ste mali prehľad v tom, čím je MotorolaOne Zoom výnimočná oproti svojim bratom a aj konkurenčnej ponuke, najlepšie poslúži krátke osvieženie parametrov predošlých modelov.

MotorolaOne Vision úspešne nadviazala na štýl, ktorý v Motorole predstavili ešte minulý rok so svojím One modelom. V skle a kove zaobalenom tele sa ukrýval (na dnešnú dobu) obstojný hardvér, 6.3-palcový LCD displej so selfie kamerou ukrytou v takzvanom hole-punch výreze a takmer čistý systém Android. Hlavným lákadlom tohoto modelu, ako to nakoniec je aj pri jeho nasledovníkoch, však nie je dizajn, parametre ani čistý operačný systém, ale kamery a ich schopnosti zachytávať skvelé fotky aj v horších svetelných podmienkach. Niečo, s čím stále zápasia aj oveľa drahšie kúsky od konkurencie.

MotorolaOne Action zvýšila počet šošoviek na zadnej strane z dvoch (pri Vision) na tri a vďaka tomu ponúkla prvý smartfón na svete s ultra-širokouhlou akčnou kamerou s rozsahom snímania 117°.

Do tretice všetko dobré. MotorolaOne Zoom.

Keď prišiel Vision s dvojicou fotoaparátov na zadnej strane pre skvelé fotky počas dňa či v noci, Action tento počet zvýšil pridaním tretej pre širokouhlé zábery. Čo si myslíte, že prináša Zoom? Samozrejme, odpoveďou je štvrtá šošovka a možnosť trojnásobného optického zoomu. Avšak, to nie je všetko, čo na MotorolaOne Zoom poteší a možno aj prekvapí.

Kde si doteraz majitelia Motorola zariadení mimo radu Z modelov museli vystačiť s LCD obrazovkami, prichádza Zoom s 6.4-palcovým OLED panelom usadeným v tele z hliníku a s odolným Gorilla Glass 3 sklom. OLED displej ponúkne FullHD+ rozlíšenie, čo znamená 1080 x 2340 pixelov s hustotou ~403 ppi. Vďaka použitému panelu boli tiež v Motorole schopní premiestniť čítačku odtlačkov prstov zo zadnej strany pod displej a potenciálni majitelia sa tak budú môcť zaradiť do stále elitnej skupiny ľudí vlastniacich najmodernejšie technológie. Čítačka odtlačkov prstov pod displejom pracuje na optickom princípe a používa strojové učenie pre rýchlejšie odomykanie pri častejšom používaní.

O nabíjanie aj prenos dát po drôte sa, podobne ako už pri predošlých modeloch, stará USB-C konektor. S pribalenou 18W Turbo Power nabíjačkou a tučnou 4000 mAh batériou ani veľmi nezaváži fakt, že Zoom nepodporuje bezdrôtové nabíjanie. Zmenou prešla aj LED dióda pre notifikácie, ktorá sa premiestnila na zadnú stranu do M loga, tiež prezývaného „Batwing“. Príjemné je, že fungovanie tejto diódy je možné upraviť presne podľa svojich predstáv, či už budú majitelia chcieť zmeniť, na čo sa bude LEDka rozsvecovať, alebo ju aj úplne vypnúť.

Na záver, no v neposlednej rade, fotoaparáty. Celkovo sa ich na zariadení nachádza až 5, čo je číslo konkurujúce aj tým najextravagantnejším kúskom iných spoločností. Predný „selfie“ fotoaparát disponuje rozlíšením 25 Mpx s podporou technológie QuadPixel, vďaka ktorej budú fotky skvelé aj v horších svetelných podmienkach. Predná kamera sa tentokrát nemusela ukrývať do väčšieho „hole-punch“ výrezu, no postačil jej vcelku malý výrez v strede displeja.

Na zadnej strane sa nachádza štvorica objektívov, každý s inými parametrami a zameraním. Ten hlavný má rozlíšenie 48 Mpx s hardvérovou optickou stabilizáciou a svetelnosťou f/1,7. Opäť je tu podpora QuadPixel technológie, takže fotky sa do smartfónu budú ukladať v rozlíšení 12 Mpx. Teleobjektív s 3X zoomom má „iba“ 8 Mpx rozlíšenie, no tiež poteší OIS, čo je najmä pri fotení vzdialených objektov a ľudí bez statívu takmer nutnosťou. Tretia kamera ponúka širokouhlý objektív s rozlíšením 16 Mpx a uhlom záberu až 117°. Nakoniec, pre rozpoznávanie hĺbky fotených záberov, sa na zadnej strane nachádza štvrtý, takzvaný Depth fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx.

MotorolaOne Zoom je na slovenskom trhu dostupná v (nateraz len) šedej farbe za, s prihliadnutím na výbavu a technológie, stále príjemných 429 EUR. Na kompletnú recenziu tohoto smartfónu sa môžete tešiť už v najbližších týždňoch.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk