Xiaomi nám prináša mobil zameraný na hranie

Xiaomi nám prináša mobil zameraný na hranie

 

Tento herný mobil sa volá Black Shark a konkuruje Razer Phone.

Hranie na mobiloch tu bolo snáď od ich vzniku. S príchodom dotykových displejov sa ešte rozšírilo. V hernej komunite sú spory, či sa hráči na mobiloch dajú považovať za hráčov, ale preto tu nie sme. Nový mobil od Xiaomi s názvom Black Shark môže byť dobrou voľbou aj pre ľudí, ktorí chcú to najlepšie, ale nie s astronomickou cenovkou.

Displej má veľkosť 5,99 palcov a je po stranách zaoblený. Je zároveň v pomere 18:9 s rozlíšením Full HD+ (2160x1080 pixelov). Celý tento displej poháňa najnovší a najrýchlejší mobilný procesor v Android telefónoch, Snapdragon 845, ktorému pomáha grafický čip Adreno 630. Veľkosť pamäte RAM je 8 GB, s úložiskom 128 GB. Je tu ale aj varianta so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom. Tento výkon si vyžaduje veľkú batériu, ktorá má veľkosť 4000 mAh.

Tieto špecifikácie sú rovnaké ako v najnovších vlakových lodiach, napríklade v Samsungu Galaxy S9, Xiaomi Mi 2S, alebo nadchádzajúcom OnePlus 6, LG G7, či Samsungu Galaxy Note 9. Čo potom robí tento mobil iným od ostatných resp. čo ho robí herným mobilom? V prvom rade je to vodné chladenie, ktoré dokáže udržať zariadenie dlhšie chladnejšie. Taktiež sa dole nachádza reproduktor, s ktorým spolupracuje aj reproduktor slúžiaci na volanie a vytvárajú tak aspoň čiastočné stereo. Mikrofóny sú rozmiestnené tak, aby ste pomocou nich mohli komunikovať so spoluhráčmi, ale zároveň počuli dobre aj hru.

Následujú antény, ktoré sú vzadu a sú v tvare X, a tak nestratíte signál, ak budete mať ruky po stranách Black Sharku. Túto značku reprezentuje jej logo vzadu, ktoré svieti a dokáže aj reagovať na notifikácie blikaním. Okrem toho sa na boku tohto smartfónu nachádza tlačidlo, ktoré vyťaží z Black Sharku maximálny výkon. Na zadnej strane nájdete dvojitú kameru, ktorá pochádza z Xiaomi Mi 6 alebo Mi A1, čiže je lepšia ako priemer. Predná kamera má 20Mpx, ale v horšom svetle nečakajte vynikajúce fotky.

Mobil má operačný systém Android Oreo (8.0) s nadstavbou JOY UI, ktorá obsahuje nejaké aplikácie z Xiaomi smartfónov. Okrem toho si môžete k mobilu kúpiť aj na mieru robený ovládač, ktorý obklopí mobil a tak budete mať podobný zážitok ako s Nintendom Switch za 23€. Čo sa týka ceny tak za 8GB RAM a 128 GB úložiska zaplatíte 452€ a za 6GB RAM a 64 GB úložiska zaplatíte 387€. Mobil však je však zatiaľ dostupný len pre čínsky trh a nenašiel som ani link, kde ho kúpiť. Oficiálne vychádza 20. apríla. Tieto ceny zároveň robia tento mobil najlacnejším spomedzi mobilov so Snapdragonom 845 a tak zaujímavou kúpou aj pre ľudí, ktorí hry veľmi nehrávajú.

Zdroj: GSMarena

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk