Alcatel na IFA 2017: smartfóny z najvyššej série IDOL 5

Alcatel na IFA 2017: smartfóny z najvyššej série IDOL 5

 

TCL Communication uviedlo v Berlíne pár inteligentných telefónov Alcatel špičkovej rady IDOL na IFA 2017. Alcatel IDOL 5 a Alcatel IDOL 5S, nové vlajkové lode značky, budú lákať na precízne spracovanie kovovej konštrukcie.

Vylepšené v každom detaile

Inteligentný telefón IDOL 5 kombinuje sklo s kovom v perfektnej kombinácii a odkazuje na jeho predchodcu zo série IDOL. Tenké celokovové telo s tenkým profilom 7,5 mm vám dáva správny pocit v ruke a vrecku. Oba smartfóny majú 5,2" IPS displej s rozlíšením Full HD, ktorý ponúka vynikajúcu čitateľnosť na priamom slnečnom svetle. K dispozícii je štýlovo zaoblené sklo 2.5D, ktoré hladko prechádza do kovového rámu.

Osem jadier, 3 GB RAM a Android 7.0 Nougat

Obidva smartfóny sú poháňané osemjadrovými procesormi. Pre IDOL 5 je to MediaTek MT6753 so všetkými jadrami 1,3 GHz; jeho výkonnejší súrodenec IDOL 5S poháňa Helio P20 MT6757CH so štyrmi jadrami taktovanými na 2,35 GHZ a ďalšími štyrmi jadrami s frekvenciou 1,64 GHz. V oboch prípadoch výkon CPU podporujú 3 GB pamäte. Kapacita pamäte je iná. Kým IDOL 5 je predaji so 16 GB a podporou pamäťových Micro SD kariet s kapacitou až 128 GB, IDOL 5S má k dispozícii 32 GB, ktoré možno rozřířit o ďalších až 256 GB pomocou pamäťovej Micro SD karty.

Zariadenie pre fotoniku

Nové dvojčatá Alcatel majú tiež kvalitné kamery. IDOL 5S disponuje 12Mpx hlavnou kamerou s veľkosťou pixelov 1,25 um, svetelnosťou f / 2.0 a snímačom 1 / 2,8 ", vybavenú šesťčlenným objektívom, hybridným automatickým zaostrovaním PDAF + CAF a dvojtónovým LED bleskom. Pozadu nezostáva ani predný 8 Mpx fotoaparát s veľkosťou pixelov 1,4 μm, sveteľnosťou f / 2,0, snímačom 1 / 3.2  a High CRI LED bleskom. K dispozícii je tiež 20 funkcií pre rôzne režimy snímania - 18 režimov zahŕňa zadnú kameru a 2 prednú kameru.
Model IDOL 5 je vybavený hlavnou kamerou s rozlíšením 13 megapixelov, ktorá dokáže vytvoriť až 16 megapixelové zábery s interpoláciou. Obsahuje objektív s 5 šošovkami a zahŕňa hybridný model PDAF + CAF a dvojitý LED blesk. Tiež je k dispozícii sada funkcií pre rôzne režimy fotografovania napríklad sekvenčné snímanie, fotokoláž, panoráma, fotofiltre v reálnom čase či časozberné videá. Predná 5Mpx kamera so svetelnosťou f / 2.4 a veľkosťou pixelov 1,12 um, ktorá interpolovane zvláda až 8 Mpx snímky, je vybavená selfie bleskom a disponuje uhlom záberu 84°.

Niečo navyše

IDOL 5 obsahuje aplikáciu Cloner, ktorá umožňuje simultánne prihlásenie do jednej chatovej aplikácie alebo sociálnej siete na viacerých účtoch. Na prepínanie účtov je potrebné iba jedno kliknutie, čo umožňuje jednoduché spravovanie pracovných a osobných účtov na jednom zariadení naraz. Model IDOL 5S je tiež vybavený programovateľným tlačidlom Now, ktoré možno nastaviť tak, že otvoríte konkrétnu aplikáciu alebo akciu iba stlačením tohto tlačidla. Týmto spôsobom môžete tlačidlo Now premeniť na spúšť fotoaparátu, jedným dotykom zavolať svojmu najlepšiemu priateľovi alebo okamžite otvoriť obľúbenú aplikáciu.

IDOL 5S - zvuk prvej triedy

K dispozícii má dva výkonné 3,6W duálne reproduktory s inteligentným zosilňovačom, potlačením šumu a funkciou Dirac EQ, nechýbajú ani duálne mikrofóny. 

IDOL 5 aj IDOL 5S podporujú všetky pásma LTE v Európe a začnú sa predávať v Českej republike a na Slovensku koncom septembra. IDOL 5, ponúkaný v kovovej čiernej verzii, bude stáť 239,99 EUR s DPH. Model IDOL 5S v elegantnej šedej metalickej farbe bude predávaný za 399,99 EUR.

Zdroj: TCL

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk