Nokia 3310 sa dočkala znovuzrodenia

Nokia 3310 sa dočkala znovuzrodenia

 

Určite si každý dobre pamätá na telefón, ktorý bol dostupný, odolný a pohľadom dnešnou optikou mal fantastickú výdrž na jedno nabitie. Nokia 3310 sa na svoje sedemnáste narodeniny dočkala novej, modernej verzie. Nová Nokia 3310 má zachovať atribúty legendy. A stáť bude len 50 EUR.


Ak hľadáte náhradný, dočasný, alebo druhý telefón k svojmu smartfónu, niečo čo vydrží na jedno nabitie viac ako dva dni a nebude to príliš drahé, je nová Nokia 3310 vhodným riešením. Navyše s dávkou nostalgie. Retro je dnes v móde a novinka bude podľa nás bestsellerom v najnižšom segmente.


Telefón bude pod brandom Nokia vyrábať HMD, podobne ako staršie modely nižšej triedy tejto značky. Dizajn sa, samozrejme, nápadne podobá svojmu predchodcovi z roku 2000, lenže nová 3310 dostala farebný displej s rozlíšením 320×240 bodov a uhlopriečkou 2,4 palca, dvojmegapixelový fotoaparát a slot na microSD kartu. Na jednoduchom hardvéri pobeží proprietárny softvér, jednoduchý a rýchly, tak ako ho poznáme z lacných smartfónov Nokia. Novinkou vo výbave bude podpora dvoch SIM kariet.


Aby bola ilúzia retro telefónu dokonalá, nebude chýbať ani neodmysliteľná hra Snake. Ibaže v modernejšom kabátiku. Nová 3310 vás pustí aj na internet vďaka jednoduchému prehliadaču Opera Mini. Najdôležitejším prvkom výbavy však v tomto prípade bude akumulátor. Nokia sľubuje 31 dní v pohotovosti a 22 hodín hovoru. Závan nostalgie si môžete dopriať už o pár mesiacov, kedy Nokia 3310 dorazí na trhy. Zatiaľ sa hovorí o cene 49 EUR, uvidíme však, čo s ňou napokon urobí dopyt, ktorý rozhodne nebude malý.

Zdroj:  theverge.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk