Huawei predstavil nové vlajkové lode Huawei P10 a P10 Plus

Huawei predstavil nové vlajkové lode Huawei P10 a P10 Plus

V Barcelone práve prebieha jedno z najväčších a najdôležitejších zhromaždení členov mobilného priemyslu pod menom Mobile World Convention a známa značka na poli smartfónov, Huawei, už predstavuje svoje najnovšie flagship zariadenia. Počas live streamu vysielaného cez stránky ako youtube, periskop a facebook boli predstavené nielen nové smartfóny Huawei P10 a P10 Plus, ale aj nová generácia chytrých hodiniek Huawei Watch 2.

Minulý rok ponúkal Huawei tým najnáročnejším zákazníkom telefón Huawei P9, ktorý vynikal systémom duálneho fotoaparátu, ktorého vnútro vzniklo vďaka spolupráci s uznávanou spoločnosťou Leica. Nastupujúci model sa už môže popýšiť troma Leica fotoaparátmi, hoci nie všetky sú na zadnej strane zariadenia. Leica si tentokrát vzala do parády aj prednú kameru a tak aj selfie spravené na P10ne by mali ponúkať neporovnateľnú kvalitu, oproti bežným smartfónom.

Ako počas akcie povedal Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group „Chceme inšpirovať ľudí, aby oživili svet cez krásne fotografie. Náš nový pôsobivý smartfón Huawei P10 s výborným duálnym fotoaparátom vyvinutým v spolupráci so spoločnosťou Leica, je vlastne takou osloavou umelca v každom z nás, nakoľko nám umožňuje zachytiť zážitky, ktoré formujú naše životy.“.

Huawei P10 ale nemá byť iba kvalitnou náhradou fotoaparátu. Ako už je na poli vlajkových telefónov bežné, takmer každý aspekt tohoto zariadenia ponúka to najlepšie z momentálne dostupných technológií. Preto sa P10 ukrýva v celokovovom tele širokom len 6,98 mm, s 5.1 palcovou FullHD obrazovkou chránenou Gorilla Glass 5, ponúka čítačku odtlačkov prstov na prednej strane, 3200 mAh batériu podporujúci technológiu Supercharge a výkon mu dodáva najnovší procesor Kirin 960. Po softvérovej stránke stavia Huawei na najnovší Android 7.0 Nougat v úprave EMUI 5.1. Farby, v ktorých bude P10 ponúkaný, sú výsledkom prvého medziodborového partnerstva spoločnosti Huawei s Pantone Color Institute. Výsledkom sú dve úplne nové farby: v modrom a zelenom odtieni. Čo sa povrchovej úpravy týka, dizajnový tím Huawei predstavil okrem variánt s pieskovaným a lešteným povrchom aj variant upravený po prvý raz s využitím inovatívnej metódy diamantového brúsenia „Hyper Diamond Cut“.

Aby sa ale P10 odpútal od konkurencie, opäť stavia na partnerstvo so značkou Leica. Duálny fotoaparát Leica 2.0, nachádzajúci sa na zadnej strane po novom dopĺňa aj predný 8 MPx fotoaparát s certifikáciou Leica a clonou f/1.9. Hlavný fotoaparát disponuje 12 MPx RGB (farebným) a 20 MPx monochromatickým (čiernobielym) snímačom. Ako vo farebnom, tak aj v čiernobielom režime je možné pracovať s hĺbkou ostrosti. Hlavný fotoaparát disponuje šošovkami Leica 2.0 s clonou f/2,2. Huawei P10 Plus je vybavený ešte pokročilejším duálnym fotoaparátom, ktorý disponuje dvojicou šošoviek Leica 2.0 Pro Edition SUMMILUX-H s vyššou svetelnosťou f/1.8 a väčšími optickými možnosťami. Tieto objektívy by mali byť schopné zachytiť ostrejšie detaily, rýchle momentky a viac svetla v zhoršených svetelných podmienkach.

Okrem nových vlajkových model P10 a P10 Plus spoločnosť Huawei na svojej tlačovej konferencii tiež predstavil nový rad múdrych hodiniek Huawei Watch 2. Tieto športové 4G chytré hodinky kombinujú inovatívne technológie s autentickým remeselným spracovaním a majú štýlový atletický dizajn, ktorý užívateľom poskytne to najpríjemnejšie nosenie.

Nový Huawei P10 bude na Slovensku dostupný od 31.3.2017 za odporúčanú cenu 599 eur. Model Huawei P10 Plus (128 GB/6B RAM) príde v priebehu apríla za odporúčanú cenu 799 eur.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk