Google pracuje na virtuálnej realite pre Chrome na Android

Google pracuje na virtuálnej realite pre Chrome na Android

 

Či chceme alebo nie, virtuálna realita sa pomaly, ale isto stáva súčasťou nových technológií a giganti ako SONY, Google či Microsoft usilovne pracujú na tom, aby bola práve tá ich tou najlepšou.

Podľa najnovších informácií práve spomínaná spoločnosť Google pracuje na virtuálnej realite pre Chrome na operačný systém Android.

Len si predstavte, aké by to asi bolo prehliadať si webové stránky s pomocou virtuálnej reality. Najnovšia verzia Chrome Beta a Chrome Developer version pre Android má niekoľko nových vymožeností, ktoré sa veľmi dobre hodia na prácu s webom s pomocou virtuálnej reality (WebVR).

Známy "Chromium guru" Francois Beafort sa nechal pred nedávnom počuť, že vývojárska verzia Chrome Dev. už ponúka tzv. "VR Shell", vďaka ktorému využijete na prehľadanie webu napríklad CardBoard či iné dostupné zázraky. Ako stránka EnDagdet píše, "VR Shell"  nie je ešte plne funkčná, no je len otázkou času, kedy sa plnej funkčnosti dočká.

Vývojári usilovne pracujú aj na tom, nech weboví dizajnéri nemusia špeciálne upravovať webové stránky tak, aby boli kompatibilné s virtuálnou realitou, ale aby si každý jeden používateľ vedel pozrieť hociktorú stránku na svete s využitím VR. 

Zdroj: Engadget.com, wiki

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk