RECENZIA: POCO F4 GT - Herné železo do vrecka

RECENZIA: POCO F4 GT - Herné železo do vrecka

Súčasný trend stále rastúceho záujmu o hranie videohier mimo tepla domova sa tu nezjavil len tak z ničoho nič. Nie nadarmo je segment prenosného hardvéru určeného primárne na zábavnú interakciu rok od roku väčší a aj tie najväčšie spoločnosti formátu Valve už pochopili, že nastal čas začať nalievať peniaze práve do tejto stále viac-menej prázdnej nádoby. Špecifickou kategóriou aj naďalej ostávajú práve mobily, kde je v súvislosti s hraním hier stále pomerne dosť negatív, či už sa rozprávame o náročnosti na hardvér, alebo nedostatočnej kapacite batérií. To, čo by však pred dekádou znelo ako vtip, je v súčasnosti bežná vec a preto si dnes pred kúpou mobilného telefónu môžete pokojne zadefinovať, či chcete herný, alebo štandardný model. Svoje k tomu má aktuálne čo-to povedať aj spoločnosť Xiaomi, respektíve jej dcérska divízia POCO, ktorá nám na trh prináša super rýchly model F4 GT určený nielen na hranie.

 
RECENZIA: Xiaomi Watch S1 - Poprosím cenu

RECENZIA: Xiaomi Watch S1 - Poprosím cenu

Človek je už od prírody tvor mnohých masiek. Dokáže sa smiať a súčasne plakať bez toho, aby okolie vedelo na sto percent identifikovať presnú vyváženosť týchto dvojakých emócií. Človek je schopný robiť si srandu s takou vážnou tvárou až máte pocit, že danej póze a vystúpeniu skutočne verí. Studnicou takýchto situácií a momentiek je, minimálne v našich vodách, prostredie sociálnych sietí. Vždy, keď si nájdem pre seba minútku času alebo dokonca vtedy, keď toho času vlastne veľa nemám, neodpustím si navštíviť komentáre pod reklamnými Facebook vláknami, kde už vopred tuším nahromadenie priam Cimrmanovských výjavov. Nech už sa daná firma prostredníctvom spomínanej siete snaží predávať čokoľvek, od parfumov cez šaty až po malotraktory, vždy sa im v tom dostatočnom množstve komentárov nahromadí tak bizarný spam hlásajúci jedno a to isté – poprosím cenu..., aká je cena?, koľko to stojí?. Jedna a tá istá myšlienka naklonovaná do rôznych podôb a často plná fatálnych pravopisných chýb, ako keby potierala schopnosť elementárneho uvažovania našich spoluobčanov a jediné moje vysvetlenie tkvie v tom, čo už som spomenul vyššie. Človek je jednoducho tvor schopný čohokoľvek a či už si skutočne robí srandu alebo to myslí smrteľne vážne, jeho mimikry býva nepriestrelné. Keď som si pripravoval podkladové materiály na test najnovších inteligentných hodiniek od Xiaomi, tak prvé, čo ma ovalilo po hlave, bola práve takáto reklama na FB. Asi už tušíte, že vyššie opisovaná situácia sa samozrejme naplno dostala aj do predmetného vlákna a preto som sa rozhodol, že všetkým prípadným záujemcom o model Watch S1 od firmy Xiaomi odovzdám tú nezistiteľnú múdrosť už v prvom odseku tohto textu. Takže dávajte teraz pozor. Cenu som vám všetkým poslal do súkromnej správy.

 
RECENZIA: POCO X4 Pro - Kamufláž

RECENZIA: POCO X4 Pro - Kamufláž

Spoločnosť Xiaomi sa na lokálnej scéne oháňa mnohými značkami telefónov a to i bez toho, aby v ich názve bolo priamo priznané ich vlastné zastúpenie. Z marketingového hľadiska to má svoje dôvody a dopady na konzumenta schopného nakupovať impulzívne, bez nejakých dodatočných prieskumov, sú vám asi v tejto súvislosti jasné. V súčasnosti si takto u nás môžete domov doniesť značky ako Redmi, či práve POCO, ktorému sa budeme v nasledujúcom texte venovať bližšie. Prečo spomínam súčasne dve na oko odlišné značky smartfónov od Xiaomi? Dôvod je pomerne jednoduchý. Aktuálne vydaný a nami testovaný model POCO X4 Pro je totižto po stránke výkonu a funkcií telefón Redmi Note 11 Pro a jediné, čo tieto dva výrobky od seba v rámci suchého popisu odlišuje, je ich dizajnová stránka. Čítať si parametre na papieri je však jedna vec, druhá je overiť si ich relevanciu v praxi a preto nezatracujte tento článok už vopred, hlavne ak vám teraz jeho obsah svieti na spomínanom mobile značky Redmi, keďže rozhodne bude ešte, ako sa vraví, o čom.

 

Ďalšie články...

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk