Prečo mlčíš, Sony?

Prečo mlčíš, Sony?

 

Aj vy určite už dlhšie rozmýšľate, čím to je, že sa Japonská spoločnosť nesnaží ukázať alebo predstaviť novú konzolu. Okrem toho, že som už prehral stávku (tipoval som február) mi lezú úniky informácií na nervy.


Je to také ťažké? Nie... Jediné, čo je ťažké, je nevôľa Sony postaviť sa na pódium a hodiť do nás krabicu s ich najnovším hardvérom. Ešte nedávno sa sťažovali, že nemôžu ísť na E3 lebo je to neskoro v roku a oznámenia, hlavne tie veľké treba skôr. Dnes tu je marec, čo je ešte relatívne skoro v roku, no čas sa nezadržateľne posúva vpred a ak sa nič vážne nestane, o chvíľu tu je ďalší ročník elektronického expa. Hm..

Áno, dovtedy je kopa času konzolu predstaviť, problém je, že Japonská spoločnosť doteraz ani v náznaku nepovedala, kedy by tak chcela urobiť. Zorganizovať také podujatie sa zas nedá za dva dni. Ďalšia možnosť je State of play, kde by to eventuálne vedeli ukázať svetu, no táto forma je aj na Sony trošku mimo... Teda aspoň si myslím. Jedna vec je takto oznamovať hry, druhá oznámiť takú veľkú vec, ako je nová generácia hrania...

Kde je problém vedia len oni. Na internetoch sa najskôr hovorí o probléme s cenou a potom, že nakoniec budú dve výkonnostné verzie? Ehm... Nie je trošku neskoro na takéto manévre? Vývoj komponentov nie je zrovna jednoduchý a rýchly proces, takže pokiaľ je pravda to, že budú dve PS5 hneď pri vydaní, muselo to byť v pláne už predtým. Vedenie sa vyjadrilo, že sa nejakej medzi-generácii ako to bolo aj teraz nevyhneme, takže ak správne počítam, tak budú 3 druhy PlayStation 5.

3x5=15, 1+5=6. Takže predstavenie príde 15.6? Troška neskôr, ako som dúfal, no lepšie ako nič. Samozrejme, nájdu sa aj informácie, že za mlčaním je nový korona vírus, no neverím tomu. Keby chceli, spravia predstavenie online zo štúdia. Jednoznačne si Sony protirečí ohľadom toho, že potrebujú prestavovať veci skôr. Teda zatiaľ to tak vyzerá.

Microsoft aspoň sem-tam niečo pustí do pléna, aj keď si dáva pozor, aby to nebola cena. S tou buď čakajú na konkurenciu, alebo na E3. Neviem, čo je horšie, pretože stále je v hre možnosť, že E3 nebude. Čo spravia potom?

Hold, časy sú neisté. Každý sa bojí spraviť najdôležitejší krok prvý, pretože vieme, ako to vyzeralo minulú generáciu. Tentokrát to ale súperi rozohrali úplne inak. Sony sa na E3 možno znova neukáže a Microsoft začal s marketingom už minulý rok, čo mu dáva dosť priestoru, teda hlavne médiám, aby špekulovali a poskytovali mini-informácie svojim čitateľom, podľa nálady spoločnosti, kedy čo pustí do sveta. Ich najväčšou výhodou je to, že k článkom o novom Xboxe môžeme dať skutočnú fotku toho Xboxu, zatiaľ čo zo Sony ťaháme všetko ako z chlpatej deky a na internetoch sa ujala fotka ich Devkitu.

Tak či onak, nemyslím, že to je najšťastnejšia taktika, neviem, na čo čakajú a prečo vôbec. Jedno je isté, Sony si za posledných pár rokov vybudovalo obrovskú komunitu, ktorá je momentálne na nožoch a čaká, čo, kde, kedy a hlavne za koľko. Stretávam sa vo svojom okolí s dosť ľuďmi, ktorí zrejme prestúpia do zeleného tímu. Nie preto, že Sony nič neprestavilo. Teda možno aj preto, ale hlavne sa im páči to, čo im Microsoft ponúka – teda už nejaké konkrétne riešenia. U Sony to môžem hľadať v náznakoch alebo pri čítaní z čajových lístkov a drveného rohu jednorožca za splnu, keď je orbita Venuše a Merkúru v správnej konštelácii a Mars je vzdialený 78 534 592km od zeme a prídeme na to, že nič vlastne nevieme.

Čo nám teda ostáva? Len čakať a dúfať, že to nepo.erú, ako naposledy Microsoft. Majú tento zvyk vždy na striedačku, takže Sony je na rade a ja dúfam, že tento zvyk poruší už niekto z nich. Budem rozhodne držať palce obom stranám, aby boli rovnako dobré, pretože potom sa možno aj vytratí toxicita z debát fanúšikov... Aj keď mám pocit, že to ozaj skôr zoženiem toho jednorožca.

Tento text je subjektívnym názorom autora a nereprezentuje názor celej redakcie, alebo webu Gamesite.sk.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk