Obrátená psychológia Microsoftu

Americká spoločnosť stojaca za Windowsom a Xboxom má veľmi hlboké vrecká. Až také hlboké, že nemá problém kúpiť Activision-Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov. Pritom to nie je tak dávno, kedy si „privlastnili“ aj Zenimax, ktorý vlasntní Bethesdu alebo Arkane Studios atď. Napriek tomu od nich nemáme čo hrať.

 

Štúdia z nás robia beta testerov

Kde sú tie časy, kedy sme dostali dokončenú otestovanú hru bez výraznejších chýb? Píšem výraznejších, nakoľko, pretože nikdy žiaden titul nevyšiel bez chyby. Ono sa to ani nedá, pretože odladiť to na tisíce konfigurácií, ktoré sú možné s hardvérom v PC sa to ani nedá. Vo väčšine však platí, že to ide.

 

Ako hráč PlayStation dávam klobúk dole pred šéfom Xboxu

Poslednú dobu si tak z opodiaľ pozerám dianie v hernom svete, nakoľko mám v práci toho veľa. Keď aj prídem domov, na hranie moc času nemám, ale aspoň si prečítam pred spaním, čo sa
nové deje. Aj keď som zarytý PlayStation hráč už takmer celú dekádu, čoraz viac sympatizujem s konceptom Xboxovej divízie.

 

Hranie už dávno nie je o zábave, ale o nálepkách...

Dnes už nie je žiadnym ternom, keď sa hráč postaví za jednu hernú divíziu a v očiach mu zažne nenávisť. Áno, mám na mysli fanboys a nie, nemám na mysli žiadnych konkrétnych. Či už zo strany modrých alebo zelených, v každom prípade ide o neopodstatnenú nenávisť a ja len dúfam, že v budúcnosti sa nájde spôsob, ako tieto emócie hnevu zameniť za pocit dobre stráveného času. Kam tým ale mierim?

 

Ďalšie články...

  • 1
  • 2
 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk