RECENZIA: Natec NAUTILUS - Elegantná nízkoprofilová klávesnica

RECENZIA: Natec NAUTILUS - Elegantná nízkoprofilová klávesnica

 

Klávesnice ako periférie k počítaču sa dajú rozdeliť na viacero druhov, či už hovoríme o ich určení, type spínačov, alebo o profile klávesov. Problém nastáva, ak si chceme nejakú klávesnicu zadovážiť, no nie sme si istí, akú presne. Aj preto sa v tejto recenzii pozrieme a podrobnejšie si niečo povieme o klávesnici Nautilus od spoločnosti Natec, ktorá sa pýši nízkou cenovkou a nízkym profilom klávesov, ktorý je podobný, no trošku vyšší ako pri štandardných notebookoch.

DIZAJN A VYHOTOVENIE

Ako ste si už zrejme všimli na fotografiách, dizajn produktu nie je nejako špeciálny – s výnimkou malého plastového výbežku pred medzerníkom. Klávesnica celkovo nevyzerá prémiovo, no to je vzhľadom na cenovku úplne pochopiteľné. Jedným slovom by sme ju mohli označiť za jednoduchú, keďže nemá žiadne výrazné alebo hráčske prvky, ako sú napríklad podsvietenie, programovateľné tlačidlá či iné podobné funkcionality.

Čo sa týka vyhotovenia produktu, Natec stavil na obyčajný plast, na ktorom nie je čo pokaziť. Klávesnica preto nie je ani veľmi odolná, no pre kancelárske/home office účely je to úplne dostačujúci materiál. Je nutné podotknúť, že vďaka konštrukcii zariadenia tu nájdeme aj odolnosť voči ošpliechaniu tekutinou. Znamená to, že sa nemusíte báť, keď na ňu omylom vylejete vodu. Poteší však najmä ochranná vrstva na klávesoch, ktorá zabraňuje opotrebeniu potlače na ich povrchu. A keďže už hovoríme o spracovaní produktu, spomenieme aj nejaké tie čísla. Hádam najdôležitejším údajom sú rozmery klávesnice, ktoré sú 435 x 135 x 26 mm, a v neposlednom rade uvedieme aj hmotnosť, ktorá je približne 390 gramov.

POUŽÍVANIE

Z hľadiska primárneho kancelárskeho/pracovného zamerania klávesnica dokonale plní svoj účel a v praxi sa nemáme na čo sťažovať. Zariadenie sa používa pohodlne, píše sa na ňom dobre a membránové spínače fungujú tak, ako majú. Príjemným potešením je aj prítomnosť multimediálnych klávesov, vďaka ktorým napríklad môžete bez používania myši pozastaviť prehrávanie alebo stlmiť zvuk počítača. Nízkoprofilové klávesy majú svoje výhody pre prácu v kancelárii, keďže nevydávajú veľa hluku a z hľadiska písania sú o niečo pohodlnejšie, aj keď to môže byť len vecou názoru.

Naše hodnotenie

Klávesnica Nautilus od Natecu je lacnou alternatívou pre nenáročných používateľov, ktorí nevyžadujú žiadne špeciálne funkcionality a neprajú si, aby za ňu museli vyhodiť väčší obnos peňazí. Pri klávesnici za 5 eur sa nedajú očakávať žiadne zázraky, no svoj účel splní tak, ako má.

Klady

  • komfort pri stláčaní
  • rozmery

Zápory

  • nič podstatné

Informácie o produkte

Natec NAUTILUS 2023

  • Kategória: Klávesnice
  • Šírka: 435 mm
  • Výška: 135 mm
  • Hĺbka/hrúbka: 26 mm
  • Hmotnosť: 390 g
  • Orientačná cena: 5 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk