RECENZIA: Audictus Aurora Pro - Zaujímavý bluetooth reproduktor

RECENZIA: Audictus Aurora Pro - Zaujímavý bluetooth reproduktor

 

Spoločnosť Audictus patrí medzi známejšie poľské firmy zaoberajúce sa výrobou audiotechniky. Medzi ich produkty zaraďujeme malé aj veľké slúchadlá na uši, no v ich portfóliu môžeme nájsť aj zopár bezdrôtových reproduktorov. Z nich však najviac vytŕča Aurora Pro. Jeho vlastnosti a hlavne prítomnosť oceníte na miestach, kde obyčajnú káblovú sústavu nezapojíte a slúchadlá z nejakého dôvodu nemôžete použiť. Ide o klasický bluetooth reproduktor s prvkom podsvietenia, čo mu dodáva na vzhľade, no dôležitejší je zvuk, o ktorom si niečo povieme počas tejto recenzie.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Z hľadiska spracovania produkt neurazil, no ani nepotešil. Telo je tvorené zväčša ABS (tvrdeným) plastom, pričom mriežka na reproduktoroch je tvorená oceľou. Ide tak o celkom odolný produkt, ktorý by mal vydržať aj tvrdšie nárazy. Navyše sú tlačidlá pokryté gumou, čo je celkom príjemný doplnok. Reproduktor je taktiež vodotesný – to sa pri produktoch s touto cenovkou často nevidí. Disponuje certifikátom IPX6, ktorý zaručuje funkčnosť zariadenia aj po vystavení intenzívne striekajúcej vode, no ponoriť ho pod hladinu by som rozhodne neskúšal.

Aj napriek spracovaniu a odolnosti si zariadenie zachováva tak trochu elegantný dizajn. Tomu najviac napomáha podsvietenie reproduktorov, ktoré si môžete prepnúť do viacerých režimov. Niektoré reagujú na audio a podľa toho menia intenzitu svietenia. Okrem toho tiež oceňujem jednoduché rozloženie tlačidiel a logo umiestnené na bočnej strane reproduktora.

POUŽÍVANIE A KONEKTIVITA

Aurora Pro pracuje na technológii Bluetooth 5.0, čiže sa riadi modernými trendmi. Pripojenie zariadenia je tak naozaj jednoduché a rýchle. Navyše je funkčná vzdialenosť produktu od prehrávacieho média až do 15 metrov (pri nabitej batérii), čo je taktiež celkom slušné. Keď už som spomenul tú batériu, tak výrobca udáva výdrž do 13 hodín, z čoho realita je okolo 11 až 12 hodín neustáleho hrania na približne polovičnej hlasitosti. Zariadenie máte taktiež možnosť napojiť aj cez AUX kábel, pri čom si všimnete mierne čistejší, no tichší zvuk.

Kvalita výstupu pri reproduktoroch Aurora Pro je, vzhľadom na ich cenovku, pomerne dobrá. Stredy a výšky sú priemerné, nedokonalosti by si všimol len náročnejší používateľ. Basy, ktorými sa výrobca chváli, sú výraznejšie než u produktov tejto cenovej kategórie, no nie sú dostatočne silné na to, aby som bol s nimi spokojný.

Naše hodnotenie

Aurora Pro je bezdrôtový reproduktor nižšej triedy, ktorého cenovka ospravedlňuje mnohé z jeho nedokonalostí. Aj napriek tomu ide o slušný produkt pre nenáročných používateľov a pre ľudí, ktorí ho skôr plánujú využívať ako rádio, prípadne zdroj zvuku na miestach, kde kvalita nie je až tak dôležitá a uprednostnená je hlasitosť. K tomu cenovka okolo 40 eur sedí dokonale.

Klady

  • podsvietenie
  • dizajn
  • konektivita

Zápory

  • nižšia kvalita zvuku
  • výdrž batérie

Informácie o produkte

Audictus Aurora Pro 2022

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 40 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Audictus

Zobraziť viac

Korekcia: Michaela Hudecová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk