RECENZIA: HyperX Pulsefire Haste Wireless - Očakávaná kvalita sladká ako med

RECENZIA: HyperX Pulsefire Haste Wireless - Očakávaná kvalita sladká ako med

 

Segment herných myší, ktoré akoby niekto prevŕtal samopalom, zaznamenal v posledných rokoch obrovský nárast nových produktov, pričom významnú časť sme pre vás mapovali prostredníctvom našich pravidelných hardvérových recenzií. Jedným z najčerstvejších príspevkov za posledné dva roky bola aj mimoriadne ľahká myš od HyperX, ktorá niesla označenie Pulsefire Haste. Tá aj vďaka svojmu celkovému spracovaniu ašpirovala (minimálne z môjho pohľadu) na celkové prekvapenie naprieč pestrou konkurenciou. Pôvodne išlo o model v káblovej verzii, ktorý herná divízia spoločnosti Kingston, dnes už spadajúca pod koncern HP, len nedávno vylepšila do bezdrôtovej podoby. Ako sa dalo očakávať – minimálne som to očakával ja sám – kvalita produktu samotného sa týmto krokom nijako výrazne nezmenila a opäť ide o ideálneho adepta na upgrade vášho herného náradia. O dôvodoch tohto pre vás možno odvážneho tvrdenia si povieme viac v nasledujúcom texte.

Nachádzame sa vo vodách tzv. „Honeycomb“ konštrukcií, pre slovensky hovoriacich jedincov sme vo sfére voštinového dizajnu, kde sa výrobca snaží dosiahnuť najnižšiu možnú váhu z dôvodu minimálneho odporu pri rýchlych pohyboch zápästia. Klasicky preto ide o hardvér vhodný do rúk profesionálnych hráčov, avšak nikomu z vás (odpustite mi to slovo) amatérov nikto nebráni skúsiť, ako vám hranie online multiplayeru zlepší napr. práve náradie s názvom Pulsefire Haste Wireless. Ide o 61 gramov vážiacu myšku vybavenú vysoko kvalitným snímačom, ktorá nielenže disponuje podporou podareného HyperX softvéru Ngenuity, ale zároveň je schopná ušetriť peniaze pre váš rodinný rozpočet. V súčasnosti sa totiž jej cenovka pohybuje pod hranicou sto eur. Tu by som sa rád na moment zastavil a zaspomínal na testovanie drôtovej verzie identického hardvéru. Aj napriek skutočnosti, že v sebe nemal integrovanú žiadnu formu akumulátoru, totiž vážil len o dva gramy menej než bezdrôtový variant, čo môžeme dozaista považovať za triumf inžinierov a strojcov myšky samotnej.

To je šnúrka od topánok alebo pripájací kábel?

Nech už rozdávate zásahy do hlavy v akejkoľvek poloprofesionálnej eSport lige, prípadne vás často bolí ruka pri manipulácii s bežnou myšou, pri nami recenzovanej vzorke zo série Pulsefire na vás čaká koncepčne premyslený kus poctivého hardvéru. Myš samotná padne krásne do ruky a pri každom jednom pohybe s ňou máte pocit, ako keby ste dlaňou prikryli malý kus molitanu.

V balení sa nachádza aj niekoľko koženkových nálepiek vhodných na aplikáciu na bočné steny, čo má dopomôcť k lepším manévrom počas letných dní – to je vtedy, keď sa vám ruky potia ako zadok šoféra autobusu v auguste. Ja si však myslím, že vďaka drsnejšej povrchovej úprave plastu je u tohto výrobku niečo ako dodatočné lepenie úplne zbytočné. Navyše povrchová úprava zvláda eliminovať zvýšený zber nechcených odtlačkov a iných fľakov. Keby sme mali porovnať vybavenie staršej verzie s tou aktuálnou, tak sa v skutočnosti nič nemení, a to dokonca ani dĺžka kvalitatívne perfektného kábla – je to skutočne ako šnúrka od topánok.

Perfektne padne do ruky

Na tele sa nachádza šesť programovateľných tlačidiel, pričom miesto pod sekvenčným kolieskom si uzurpoval DPI profil (16 000). Inak vás schéma rozloženia jednotlivých tlačidiel asi nijako nešokuje, keďže ide o herný štandard bez nejakých experimentov. Apropo, absenciu bizarnosti môžeme pripísať na vrub aj celkovému dizajnu, keďže tento deravý kamarát padne perfektne do stredne veľkej, ale aj väčšej dlane, a to aj vďaka svojej úplnej symetrii.

Optický senzor PixArt PAW3335 spadá jednoznačne pod ikonku už spomínaného elektronického športu a symetrický dizajn, ktorý ho obkolesuje, je možné vložiť do rúk ľaváka aj praváka. Jediné, na čo si bude musieť, pochopiteľne, zvyknúť, je dvojica postranných spínačov, ktoré sú usadené tradične na ľavej strane. Onen univerzálny tvar však umožňuje hráčom realizovať akúkoľvek formu úchopu a jediný, komu by používanie mohlo robiť problém, je človek s proporčne menšou dlaňou.

Žiadna diskotéka sa nekoná

Pomocou spoľahlivej aplikácie Ngenuity ste schopný zasiahnuť do schémy programovania jednotlivých tlačidiel, ale aj meniť RGB efekt v rolovacom koliesku. To je fakticky jediným elementom podsvietenia, ktorý sa v tomto hardvéri nachádza, ak ste teda očakávali nejakú prehnanú diskotéku plnú farebných kužeľov vystreľujúcich von z dierkovaného šasi tejto myšky, budete rozhodne trochu sklamaný. Na druhej strane aj vďaka takejto striedmosti je možné myš pohodlne používať viac ako 100 hodín v kuse, než ju zase budete musieť pripojiť k PC alebo inému zdroju elektrickej energie – aj v takejto forme je možné s ňou interagovať a to pri celkovej váhe na hranici 90 gramov.

Kto si mapovanie a citlivosť myši nastavuje vždy separátne pre konkrétne hry, určite neocení limit pamäte profilov nastavený na číslo jedna. Po mojom viac než mesačnom teste sa však z HyperX Pulsefire Haste Wireless aj napriek tejto menšej nepríjemnosti vyliahlo malé veľké prekvapenie. Ak preto v súčasnosti pátrate po extrémne ľahkej a výkonnej bezdrôtovej hernej myške, mám pre vás ideálneho kandidáta na kúpu.

Len jeden profil?

Séria Pulsefire vo výsledku obdržala plnohodnotného zástupcu Honeycomb koncepcie, ktorý vás nezradí ako pri vypätých online seansách, tak ani počas bežnej kancelárskej práce. Jeho tenučký a pár gramov vážiaci pletený kábel, pripomínajúci šnúrku do topánok, berte už len ako čerešničku na torte.

Nejde síce o myš vhodnú pre široké masy (niekomu môže prekážať minimum RGB prvkov, hlasnejší zvuk kliknutia spínačov, absencia technológie Bluetooth, len jeden profil v nastaveniach, alebo práve voštinový dizajn), v každom prípade HyperX garantuje funkčnosť aj mimo PC vôd – podpora pre Xbox a PlayStation preto dozaista poteší.

Naše hodnotenie

Bezdrôtový variant voštinovej a extrémne ľahkej myši Pulsefire Haste môžeme označiť za solídne spracovaný kus herného hardvéru.

Klady

 • dizajn
 • váha
 • batéria
 • USB kábel
 • softvérová podpora

Zápory

 • len jeden profil
 • bez BT

Informácie o produkte

HyperX Pulsefire Haste Wireless 2022

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 66,8 mm
 • Výška: 124,3 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38,2 mm
 • Hmotnosť: 62 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 100 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HyperX

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk