RECENZIA: Genesis Holm 320 RGB - Biela je fajn

RECENZIA: Genesis Holm 320 RGB - Biela je fajn

 

Toto je už moja šiesta recenzia zameriavajúca sa výhradne na segment herných stolov. Drvivá väčšina produktov, ktoré som v tejto súvislosti mal možnosť otestovať, pochádzala, paradoxne, z dielne poľskej spoločnosti Genesis – tá svoje bohaté portfólio produktov z nábytkárskeho segmentu dokázala pretlačiť aj na náš lokálny trh a primárnym dôvodom nie je výhradne výsledná cenovka. Aktuálne by ste od nich mohli zakúpiť štvoricu výrobkov radu Holm a ako už asi tušíte, svoje očko som hodil po každom jednom zvlášť. V čom sa odlišujú?

Primárne vo veľkosti, s čím sa, pochopiteľne, spája celková nosnosť a praktická využiteľnosť. Holm 200 RGB bol stôl „za facku“, ktorý krásne zapadol do menších herných brlohov a vďaka povrchovej úprave hlavnej dosky či jemnému podsvieteniu na zadnej hrane si okamžite uzurpoval všetku pozornosť. Jeho nasledovník Holm 300 RGB ponúkal niekoľko menších vylepšení a okrem stojana na monitor a úchytov na ovládače sa mohol pochváliť aj spodným šuplíkom, určeným na organizáciu kabeláže.

Doteraz vôbec najväčším herný stolom, ktorý si môžete od Genesisu zakúpiť, naďalej ostáva Holm 510 RGB, ktorého test sme vám priniesli už počas minulého roka. Ten priniesol ekvivalent letiskovej dráhy (sám ho dodnes používam v kancelárii, pričom na ňom mám položený 49-palcový monitor a hromadu ďalších vecí), avšak nezabudol ani na menšiu invenciu v podobe držiakov na reproduktory. Jeden by čakal, že Poliaci pri príprave nového prírastku do tejto kolekcie prídu s niečím ešte väčším, oni však spravili skôr krok smerom dozadu, ktorého výsledkom je Holm 320 RGB v plne bielom prevedení a s novým tvarom nosnej konštrukcie. Práve naň sa teraz spoločne pozrieme v zhrnutí mojich dojmov.

Rovnaká výška

Čo majú všetky štyri herné dosky značky Genesis spoločné? Okrem výberu materiálov je to aj rovnaká svetlá výška nastavená na úroveň 75 centimetrov, čo považujem za adekvátny údaj. Sám mám takmer dva metre a nemal som problém so zasunutím sa pod dosku ako takú. Asi ste pochopili, že v tomto prípade nemôžete konkrétny atribút nijako regulovať, keďže je pevne daný – kto by chcel stôl s adaptabilnou výškou a nebodaj automatickým zdvihom, bude si musieť našetriť trocha viac peňazí. Holm 320 RGB v cene dvesto eur je modifikovanou formou modelu 300, o čom svedčia aj identické rozmery 75 cm (výška) x 60 cm (šírka) x 120 cm (dĺžka). Ponúka však dizajnovo nový tvar bočných nôh. Tie sa okrem farby zmenili z písmena X na K, čo však nemá, samozrejme, nijaký priamy dopad na funkčnosť a ide skôr o vizuálnu zmenu.

Všetky držiaky, ktoré mala aj verzia 300, má rovnako upgrade na 320. Nájdete tu dostatočne stabilný držiak na šálku alebo pohár, praktický duálny držiak na ovládače prichytený o zadnú hranu, odkladací priestor na headset na ľavej strane a rovnako tak aj vyvýšenú plochu pre menší a stredne veľký monitor. Výhodou je možnosť si tieto veci prehodiť na to miesto, ktoré bude najviac vyhovovať práve vám a nemusíte sa striktne držať toho, čo je uvedené v návode. Čo sa zmenilo? Spodný šuplík zmizol a nahradil ho kovový košíček uchytený v strede a určený na odkladanie adaptérov a zmotanie kabeláže. K dispozícii je aj stále praktický USB rozbočovač s 3.0 a bezdrôtová QI nabíjačka.

Ako napovedá už samotný názov modelu, ani táto verzia sa nezaobišla bez tenkého LED pásika na zadnej hrane, ktorý je identický so všetkými stolmi od Genesisu – všetko môžete regulovať jednou a tou istou krabičkou, ktorú Číňania okrem iného už bežne dávajú aj k vianočnému osvetleniu. Stôl vám príde v tradične dobre riešenom balení s prehľadným návodom a kompletnou súpravou skrutiek vrátane správneho kľúča na ich uťahovanie. Možno vám toto konštatovanie teraz príde ako úplne zbytočné, avšak koncom minulého roka som testoval oveľa drahší herný stôl od istej nemenovanej konkurencie a šokovala ma skutočnosť, že súčasťou balenia nebola správna veľkosť kľúča. Aj preto musím Genesisu dať dodatočne palec hore za všetky herné stoly, čo som od nich dostal na recenziu.

Počas skladania vám odporúčam si už vopred premyslieť, či budete chcieť využívať spomínaný držiak na monitor, v opačnom prípade ho nechajte tak a nenamáhajte sa s jeho pripevnením. Na stôl sa mi podarilo naložiť všetko podstatné, čo začínajúci, ale aj ostrieľaný jedinec potrebuje. Vybavil som ho 27-palcovým monitorom, vedľa ktorého sa zmestil veľký herný laptop a ešte ostalo miesto aj na klávesnicu a myš – pri výbere podložky som tematicky siahol po Genesis Carbon 700maxi, pričom tá prekryla takmer celú hlavnú dosku. Apropo, doska je z kvalitnej drevotriesky a polepená karbónovou fóliou tak, ako to majú aj všetci ostatní zástupcovia radu Holm. Máme tu preto vysoký stupeň odolnosti voči poškriabaniu, povrch s prehľadom zvláda odpudzovať vodu a jednoducho sa čistí. Kto by si chcel dať desktop pod stôl, vedľa nôh určite nájde stále dosť voľného miesta, hoci logicky riskuje zvýšené lapanie prachu.
Spokojnosť pretrváva

Genesis je v oblasti herného nábytku natoľko ostrieľaným výrobcom, že som sa aj po teste Holm 320 RGB mohol naďalej usmievať. Stabilita nôh je extrémne vysoká a nosnosť na hranici 60 kilogramov vám dáva priestor na variácie s oveľa väčšími monitormi. RGB osvetlenie je síce vec, ktorú u stolov kompletne ignorujem, ale určite je dobré mať ho v ponuke, najmä ak sa chystáte niečo takéto zakúpiť pre svoju menšiu dcérku alebo syna. Biela farba je síce vec, ktorá nemusí zapasovať do každej izby, avšak stále máte možnosť si v rovnakej cenovej relácii vybrať Holm 300 a z pohľadu porovnania praktických vecí (nabíjačka, držiaky, USB hub) vlastne o nič neprídete. Summa summarum ide o nadpriemerne dobrý kus herného nábytku, s ktorým sa nemusíte báť vyrukovať napr. v závese za blikajúcimi sviečkami na narodeninovej torte vášho potomka.

Naše hodnotenie

Rýdzo biele prevedenie kvalitou ovenčeného modelu Holm potvrdilo to, čo som od neho očakával.

Klady

  • dizajn
  • použité materiály
  • doplnky
  • pevnosť
  • biela farba

Zápory

  • nič

Informácie o produkte

Genesis Holm 320 RGB 2022

  • Kategória: Ostatné
  • Farba: biela
  • Orientačná cena: 200 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk