RECENZIA: Trust CARUS GXT 323 - Zaujímavé slúchadlá s pekným zvukom

RECENZIA: Trust CARUS GXT 323 - Zaujímavé slúchadlá s pekným zvukom

 

Spoločnosť Trust sa už dlhé roky zaoberá výrobou herných periférií a tie za posledné roky nadobudli obrovskú popularitu najmä u hráčov, ktorí chcú tzv. veľa muziky za málo peňazí. Samozrejme, treba doplniť, že firma nevyrába len herné produkty, ale ponúka aj široký sortiment počítačových periférií a iných „tech“ doplnkov. V tejto recenzii sa pozrieme na herné slúchadlá CARUS GXT 323, ktoré síce navonok majú pár múch, no ich vnútro, teda zvuk, je celkom zaujímavý.

SPRACOVANIE

Z hľadiska spracovania a použitých materiálov by som pri danej cenovke očakával viac. Celé zariadenie vyzeralo byť z lacného tvrdeného plastu, ktorý mi až tak tvrdý vlastne ani neprišiel. Nepotešili ma ani náušníky, pretože ich povrch bol z mne neznámeho dôvodu pokrytý iba látkou, tzv. meshom a nie kožou. Tá sa na povrchu náušníkov stala už istým štandardom, ktorý by ste očakávali pri väčšine slúchadiel. Z tohto hľadiska ma model GXT 323 veľmi nepotešil.

Vyzdvihol by som akurát tak odolný, no nie príliš tvrdý kábel pokrytý látkou a mikrofón, ktorý oproti zvyšku headsetu pôsobil vcelku kvalitne.

DIZAJN

Headset má pomerne zvláštny dizajn, ktorý síce nie je nejako špeciálne výrazný, no nevyzerá vôbec zle. Problémom je skôr veľkosť slúchadiel. Tie mi prídu až príliš „rozmerné“ do každej strany, čo by mohlo niekomu prekážať. Ich veľkosť však nemá značný vplyv na hmotnosť headsetu, ktorý s káblom váži nejakých 354 gramov. Samotné rozmery sú 210 x 190 x 110 mm, čo sa na papieri nemusí zdať veľa, no pri pohľade na headset mi prišiel až zbytočne veľký.

Ak sa však sústredíme na niečo iné ako len hmotnosť a rozmery, vo svojej podstate ide o celkom dobre vyzerajúci produkt bez zbytočného podsvietenia.

POUŽÍVANIE

Z hľadiska hodnotenia produktu sa v rubrike používania konečne dostávame do pozitívnejšie naladenej časti recenzie, pretože s používaním slúchadiel som bol celkom spokojný. Príjemne ma prekvapil pribalený kábel, ktorý predlžoval dosah slúchadiel takmer dvojnásobne, potešila aj konektivita prakticky k čomukoľvek, čo máte doma, ktorá prebiehala bez problémov. Po dlhšie trvajúcom teste kvality zvuku som ostal naozaj prekvapený, čo tento headset v sebe skrýva. Či už som počúval rôzne podcasty, hudbu všelijakých žánrov, alebo som hral hry, čistota zvuku bola vždy takmer bezchybná. Výšky sú na danú cenovku priemerné, hĺbky sú dostačujúce a stredy síce nie sú najvýraznejšie, no zvuk ako celok je optimalizovaný tak, aby používateľovi sedel čo najlepšie. Mikrofón nie je ničím špeciálny a jeho kvalita je viac-menej adekvátna cene zariadenia.

Naše hodnotenie

Headset CARUS GXT 323 od spoločnosti Trust by som nenazval najvýraznejším, resp. najlepším produktom od nich, pretože od takého niečoho má, bohužiaľ, celkom ďaleko. Či už spomeniem nie až tak atraktívny dizajn alebo lacné spracovanie, ide o výrazné chyby, ktoré dosť zavážia aj na hodnotení headsetu. Na druhej strane tu však máme prekvapivý zvuk, ktorý by očaril každého, kto by si chcel slúchadlá v tejto cenovke (stoja približne 39 eur) zaobstarať.

Klady

 • zvuk
 • dlhý kábel

Zápory

 • spracovanie
 • náušníky

Informácie o produkte

Trust CARUS GXT 323 2022

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 210 mm
 • Výška: 190 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 110 mm
 • Hmotnosť: 354 g
 • Orientačná cena: 39 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk