RECENZIA: HyperX Pulsefire Raid - Na pulze doby

RECENZIA: HyperX Pulsefire Raid - Na pulze doby

 

Značku, resp. jednu z divízií firmy Kingston s názvom HyperX vačšine z vás pravdepodobne predstavovať netreba. Zhrňme si ale tie najpodstatnejšie udalosti. V roku 2002 uviedla americká frima na trh nový rad HyperX – vysokovýkonné pamäťové moduly. O 10 rokov neskôr Kingston oslávil 25 rokov v biznise s pamäťami a už deviatykrát za sebou bol spoločnosťou iSuppli označený za najväčšieho dodávateľa pamäťových modulov na svete. Následne na to uviedol na trh svoje prvé SSD disky. Vo februári 2021 Kingston Technology predala časť svojej značky HyperX spoločnosti HP Inc. Dohoda za 425 miliónov dolárov však zahŕňala iba príslušenstvo k počítačom s logom HyperX, nie pamäte alebo disky. Rad HyperX sa tak pod novým majiteľom začal rozrastať a dnes zahŕňa herné headsety, klávesnice, podložky a myši. Jednu z nich by sme vám teraz chceli predstaviť.

Parametre

HyperX Pulsefire Raid je optická USB herná káblová myš s meniteľným podsvietením, kde podsvietené sú koliesko a znak HyperX na chrbte. Vzhľadom na svoj tvar je určená pre pravákov. Jej senzor Pixart 3389 zabezpečuje rýchlu odozvu a presnosť, pogumované boky zase dobré držanie. Plusom je aj pletený kábel s dĺžkou 1,8 m. Rozmery 71 x 128 x 42 mm sú ideálne pre stredne veľkú ruku, hmotnosť 95 g je tak akurát, cítite ju, ale neprekáža. Až jedenásť programovateľných tlačidiel vám dáva takmer neobmedzené možnosti nastavenia. Hlavné tlačidlá majú oddelený mechanizmus, čo v praxi znamená, že zaregistrujú stlačenie rovnako dobre ako na začiatku, tak aj na konci. Ich životnosť je až 20 miliónov stlačení.

Zariadenie sme testovali na Microsoft Windows 11, samozrejme, kompatibilné je aj s Windows 10 a tiež s PS5, PS4, Xbox Series X|S a Xbox One.

NGENUITY

Po pripojení myši do USB bola okamžite pripravená na používanie. Pre využitie všetkých jej možností a funkcií je potrebný software NGENUITY, ktorý sme nainštalovali z Microsoft Store, ale je možné ho stiahnuť aj zo stránky výrobcu. Pri prvom spustení NGENUITY sme aktualizovali firmvér, čo prebehlo bez problémov a mohli sme sa teda pustit do nastavovania. Prvou možnosťou, ktorá sa ponúkla, bolo nastavenie podsvietenia a množstva rôznych efektov, ako sú efekt vlny, pulzovanie, meniaca sa paleta farieb a ďalšie. Nastavíte si tu i intenzitu podsvietenia a polling rate v krokoch 125, 250, 500 a 1 000 Hz (pozn. polling rate je rýchlosť komunikácie PC s myšou – čím vyššia frekvencia, tým nižší čas). Občas sa stalo, že sa nastavenie podsvietenia neuložilo do myši a po vypnutí NGENUITY sa zariadenie vrátilo do pôvodného nastavenia, pričom pomohlo len opätovné spustenie softvéru a uloženie požadovaného nastavenia.

V ďalšej záložke nájdete možnosti nastavenia až jedenástich tlačidiel, ktorým môžete prideliť takmer akúkoľvek funkciu – tlačidiel klávesnice, klávesové skratky, makrá i multimediálne funkcie. Makrá sú užitočné v hrách a ich využitie je len otázkou fantázie. Nám sa pri bežnom používaní vo Windowse najviac osvedčilo pridelenie multimediálnych funkcií, ktorými sme potom pohodlne ovládali prehrávače hudby. Posledná voľba patrí nastaveniu dpi od 200 do 16 000 vo voliteľných krokoch. Nastavenia je možné uložiť do ľubovoľného počtu profilov, ktoré môžete kedykoľvek editovať, duplikovať i exportovať.

Prax

Myš má rýchlu odozvu, je presná a bežná práca je s HyperX Pulsefire Raid radosť, a to aj vďaka podložke HyperX Pulsefire Mat, ktorú sme takisto testovali. Hodiny sme strávili hraním rôznych hier, prevažne FPS. V novinke Call od Duty: Vanguard sme boli aj vďaka myši zdatným súperom i skúseným hráčom. I klasiky Medal of Honor: Airborne a Medal of Honor s ňou získali nové čaro.

Najviac nám vyhovovalo nastavenie 3200 DPI, a to pre hranie i prácu vo Windowse.

Naše hodnotenie

HyperX Pulsefire Raid ani raz nezaváhala a keď sme sa s ňou zžili, časom sme mali pocit, že je našou predĺženou rukou. Pohyb bol vždy plynulý, myš sa dobre kĺže po povrchu podložky. Vieme si predstaviť, že by sa stala našou ďalšou myšou na každodenné používanie, hranie i prácu.

Klady

 • perfektne sadne do ruky
 • 11 programovateľných tlačidiel
 • 16 000 DPI
 • široká paleta nastavení podsvietenia
 • profily
 • pletený kábel

Zápory

 • občasné problémy so softvérom NGENUITY

Informácie o produkte

HyperX Pulsefire Raid

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 71 mm
 • Výška: 42 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 128 mm
 • Hmotnosť: 95 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 52,9 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: HyperX

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk