RECENZIA: Genesis Krypton 750 RGB - herná myš

RECENZIA: Genesis Krypton 750 RGB - herná myš

 

Genesis Krypton 750 je novinka z herného portfólia spoločnosti Genesis a ponúka viaceré zaujímavé „fíčurky“, ako sú napríklad vymeniteľný kryt, RGB a kvalitný snímač od spoločnosti Pixart. Zároveň je ultraľahká a tradične za prívetivú cenu.

Balenie

Balenie je štandardné vo farbách spoločnosti Genesis, teda ide o čierno-červenú krabičku. Nájdeme v nej používateľský manuál, dva typy krytov aj závažie, ktoré je dokonca prispôsobiteľné – je z neho možné vyberať jednotlivé elementy. Komu by sa teda myš zdala príliš ľahká alebo veľmi ťažká, môže si ju plne prispôsobiť. Ďalej sa v balení nachádzajú náhradné gumové protišmykové plôšky.

Dizajn a ergonómia

Krypton 750 je ultraľahká a modifikovateľná herná myš. Voštinový vzhľad je čoraz populárnejší a viacero výrobcov sleduje tento trend, Genesis ale prináša niečo naviac, a to vymeniteľné kryty a modifikovateľné závažie. Jeden kryt je voštinový a druhý plný, držia aj pomocou magnetu. Krypton 750 obsahuje pekné a nastaviteľné RGB podsvietenie, tlačidlá sú nadimenzované na 20 miliónov kliknutí a myš je vybavená slušným optickým snímačom PMW3333 najnovšej generácie. Papierovo veľmi slušné parametre. Váha zariadenia je len 58 gramov, pomocou závažia je možné ju navýšiť na 76 gramov.

Dizajn včelieho plastu vyzerá pekne a tiež umožňuje spoločnostiam ako Genesis vyrábať myši s oveľa nižšou hmotnosťou. Spracovanie produktu je kvalitné a všetky diely pekne lícujú, myš neobsahuje žiadne ostré hrany, nič nevŕzga ani nepraská. Biele vyhotovenie je pekné, dúfame, že má dostatočnú UV ochranu a farba časom nezožltne.

Myš obsahuje šesť plne programovateľných tlačidiel, celkovo ich je sedem. Tlačidlo pre DPI má až šesť rôznych profilov nastavenia. S používateľským softvérom je možné profily ďalej modifikovať a nastaviť presné DPI, aké vyhovuje používateľským potrebám, myš navyše obsahuje vlastnú pamäť na zapamätanie si všetkých nastavení.

Myš je trocha menšia a ergonómia je v tomto prípade malým mínusom, na trhu sú aj lepšie tvarované myši.

Optický snímač PMW3333 má DPI až 8 000 a keďže väčšina hráčov pri hraní používa nižšie DPI, ktoré umožňuje lepšiu kontrolu a presnejšie zameranie, je to dostatočná hodnota. Myš sa dodáva s opleteným káblom dĺžky 1,8 metra, čo je v dnešnej dobe pri takýchto zariadeniach už štandardom.

Na spodnej strane myši je prepínacie tlačidlo, ktorým je možné voliť hodnotu hertzov od 125 do 1000.

Používateľské dojmy

Zariadenie sa k PC pripája štandardne cez USB port a po zapojení sa automaticky nainštaluje. Osvetlenie RGB je možné ovládať pomocou softvéru, ale používatelia, ktorí sa chcú iba pripojiť a hrať, si nemusia robiť starosti, pretože to funguje aj bez dodatočného softvéru. Ten je jednoduchý a používateľsky intuitívny, zároveň ale ponúka množstvo rôznych nastavení tlačidiel a podsvietenia.

Myš sa ovláda dobre, je ľahká a človek aj po viacerých hodinách nemá pocit únavy. Perfektná je možnosť prispôsobenia si dizajnu a hmotnosti zariadenia. Voštinový kryt má výhodu, že sa používateľovi nepotí ruka a myš vyzerá dizajnovo veľmi pekne. Naopak, nevýhoda je, že do vnútra zariadenia sa zanášajú prach a nečistoty. Výmena krytu je veľmi jednoduchá.

Myš bola testovaná na podložke Genesis Carbon 700XL.

Naše hodnotenie

Krypton 750 rozhodne prekonal naše očakávania. Myš je špičková po všetkých stránkach a používateľovi poskytuje veľmi veľkú mieru prispôsobenia. Nie je teda vhodná len pre príležitostných hráčov, ale spĺňa nároky aj náročnejšej skupiny a obstojne konkuruje už zavedeným výrobcom. Cena tohto zariadenia by mala začínať na 37 Eurách, čo je veľmi zaujímavá hodnota na to všetko, čo myš ponúka.

Klady

 • technické parametre
 • RGB podsvietenie
 • výborná cena
 • nízka hmotnosť
 • voštinový dizajn
 • vymeniteľné kryty a prispôsobiteľné závažie

Zápory

 • pri voštinovom kryte treba rátať s prachom vo vnútornej časti myši
 • horšia ergonómia

Informácie o produkte

Genesis Krypton 750 RGB

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 118 mm
 • Výška: 61 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 39 mm
 • Farba: biela
 • Orientačná cena: 37 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk