RECENZIA: Sennheiser HD 250BT - Nezvyčajne lacné

RECENZIA: Sennheiser HD 250BT - Nezvyčajne lacné

 

Nemecká spoločnosť Sennheiser, ktorej vznik sa datuje do doby krátko po skončení druhej svetovej vojny, si za svoju viac než sedemdesiatročnú existenciu dokázala vybudovať nesmierne silnú pozíciu na trhu s audiotechnikou. Ich výrobky by ste mohli nájsť vo svete aviatiky, a rovnako tak v domácnostiach tých najnáročnejších audiofilov, ktorým neunikne ani jedna vynechaná oktáva. Ak niečo značka Sennheiser reprezentuje najlepšie, tak je to povestná nemecká precíznosť a kvalita, za ktorú sa však musí, pochopiteľne, priplácať. Treba si uvedomiť, že ich výrobky nechrlí žiadna čínska továreň a za každý jeden produkt opatrený ťažko vydretým know-how nesú možno až prehnanú zodpovednosť. Sám som pred časom, bolo to pre iné médium, testoval jeden z vrcholov komerčne dostupnej audiotechniky Sennheiser Momentum Wireless 3, čo sú kompaktné slúchadlá v hodnote viac než tristo eur. Z tejto enormnej sumy si však užívateľ nemôže robiť ťažkú hlavu, keďže už krátko po zoznámení sa s týmito dokonalými slúchadlami pochopí všetko a ešte o kúsok viac. Dnes vám preto, možno ako zrkadlo súčasnej neľahkej doby, ponúknem test z opačného konca rebríčka a pôjde naopak o cenovo dostupné a na firmu Sennheiser priam lacné bezdrôtové slúchadlá s označením HD 250 BT.

Nielen na hudbu

Výrobca prináša na trh akéhosi duchovného nástupcu svojho staršieho modelu HD 25, ktorý však pochopiteľne fungoval na báze priameho pripojenia. HD 250 BT prichádza ako plne bezdrôtový produkt s primárnou podporou Bluetooth 5.0, ktorý vám z peňaženky nevytiahne viac než sedemdesiat eur. Slúchadlá sú kompletne plastové a stredná veľkosť mušlí je dostačujúca na „intímny“ kontakt medzi uchom a zdrojom prezentovaného zvuku. Po dizajnovej stránke sa asi nemáme príliš o čom rozprávať, ostatne, odporúčam vám pozrieť si priloženú sadu obrázkov, z ktorých dokážete vydedukovať všetko najpodstatnejšie.

Cena jednoducho nedáva priestor žiadnym experimentom a aj keď sa mne osobne vizuálna stránka HD 250 BT nejako výrazne nepozdáva, nič to nemení na fakte, že tu ide hlavne o už spomenuté audio. Most, na ktorom sú umiestnené meniče s vlastným posuvom, je dostatočne pevný a ak už nič iné, tak sa mi páčilo priznanie kabeláže vedenej v plne transparentnej brázde medzi ľavou a pravou stranou. Celému modelu to dodáva istý nádych retro nálady, čo v segmente audiotechniky vždy rád docením. Použitý plast má napokon svoje výhody, keďže slúchadlá sú výrazne ľahké – len 125 gramov, a tak vás nijako nezaťažujú ani počas celodenného nosenia.

Príjemné pocity

Z herného sveta, kde často recenzujem náradie určené pre eSport, mi na hlave končia headsety s rôznym stupňom komfortnosti pri dlhodobom používaní. Som už preto ako-tak schopný definovať úroveň umučenia vlastného ušného ústrojenstva, čo som mohol predviesť aj na teste týchto na Sennheiser dosť lacných slúchadiel. Veľkou výhodou je fakt, že prítlak mušlí voči uchu sa dá správnym korigovaním pozície dostať do plnej roviny, čím sa tlak smerovaný k vašej hlave krásne rozloží a všetky fyzické dopady idú do úzadia. S danými slúchadlami si môžete pokojne ísť zabehať von a rovnako tak s nimi stráviť dopoludnie pri zaujímavej knižke bez toho, aby ste to nejako pocítili. Všetky ovládacie prvky sa nachádzajú na tele pravej mušle, a to vrátane vstupu pre nabíjanie prostredníctvom USB-C koncovky. Regulácia hlasitosti, prepínanie skladieb a odpoveď na prichádzajúci hovor – toto všetko zrealizujete bez tápania prstov a zbytočnej latencie. Ak už spomínam nejaké to nabíjanie, tu nám vyvstáva ďalšia veľká prednosť testovaného zariadenia. Slúchadlá HD 250 BT od spoločnosti Sennheiser vám dokážu hrať viac než jeden celý deň, čo je viac ako super správa, ostatne, pochybujem, že by ste vydržali počúvať hudbu v kuse viac než dvadsaťštyri hodín.

Vyvážený zvuk

Výrobca sa už pri predaji tejto novinky nesnaží svojho potencionálneho zákazníka zavádzať nezmyslami a nesplniteľnými funkciami. Slúchadlá HD 250 BT berte ako vysokokvalitného pomocníka po stránke prezentovaného audia (vhodné aj na seriály a filmy, keďže vďaka podpore kodekov nedochádza k žiadnemu posunu audiostopy), ktorý možno dizajnom nijako neoslní, a rovnako tak sa výber použitých materiálov nedá definovať nálepkou luxusu, ale cez to všetko ide stále hlavne o zvuk ako taký. Ten je podľa môjho názoru vysoko nad nejakým očakávaným priemerom.

Skúšal som si cez tieto slúchadlá prehrať všetky hudobné štýly, s čím sa spája, samozrejme, aj môj vlastný zoznam obľúbených skladieb, a musím konštatovať, že výsledok mi pozdvihol obočie a poriadne pritlačil na kútiky úst. Bez toho, aby som sa musel opierať o softvérovú korekciu a niečo nastavovať, zvuk plynulo sa valiaci po stranách koženkou obalenej peny vniká do ucha ako takmer hotový produkt. Basová linka je priam úžasná, zvlášť, ak sa znova oprieme o cenu, kde zvýraznenie prichádza vždy v ten najlepší moment. A to nie je nič po tom, ako sa začnete sústrediť na príjemné výšky a nie nejako výrazne utlmené stredové linky. Čo dodať viac? Sennheiser opäť potvrdil svoju oprávnenú pozíciu na trhu a ponúka úroveň zvuku hodnú každého jedného centa z vyššie spomínanej sumy.

Skúšal som cez Switch

Keďže počas svojich testov rád experimentujem, v prípade tohto som skúsil predmet recenzie prepojiť s konzolou Nintendo Switch. Potreboval som na to, samozrejme, špeciálny BT modul, ktorý mám ešte z čias jednej úspešnej Kickstarter kampane spoločnosti GENKI, a tak, ako som sa rozplýval nad kvalitou audia v hudobnej prezentácii, sa moje nadšenie opakovalo aj pri hraní hier a komunikovaní s priateľmi. Nenechajte sa preto pri výbere týchto bezdrôtových on-ear slúchadiel odradiť možno trochu lacno pôsobiacim dizajnom, keďže kvalita tu je dozaista prítomná a overiť si ju budete môcť na viacerých frontoch.

Naše hodnotenie

Úžasné slúchadlá s perfektnou audioprezentáciou.

Klady

 • cena
 • pohodlie
 • výdrž batérie
 • ovládanie
 • zvuk

Zápory

 • dizajn nesadne každému

Informácie o produkte

Sennheiser HD 250BT 2021

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 125 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 70 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Sennheiser

Zobraziť viac

Korekcia: Zuzana Mladšíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk