RECENZIA: MSI Vigor GK20 - Málo muziky za nie až tak málo peňazí

RECENZIA: MSI Vigor GK20 - Málo muziky za nie až tak málo peňazí

 

Absencia dnes už štandardných funkcií vrhá nie príliš pekné svetlo na inak veľmi príjemnú klávesnicu z dielne známej značky.

Micro-Star International už viac než tri desaťročia prináša kvalitné produkty nielen pre hráčov. Portfólio firmy zahŕňa notebooky, stolové PC ako aj ich komponenty, monitory a v neposlednom rade stále viac obľúbené herné periférie. Medzi ne samozrejme patria aj klávesnice a jednu, s označením Vigor GK20 sme mali možnosť otestovať.

Klávesnica pôsobí hneď na prvý pohľad pevným dojmom a vyzerá, že by dokázala prežiť aj nejaký ten úder z nervov. Rozmery 455,2 × 171,3 × 34,3 mm a váha 866,5 g ju radia medzi stredne veľké klávesnice. Klávesy sa vyznačujú ergonomickým tvarom, membránovými spínačmi a životnosťou vyše 12 miliónov stlačení. Spodná časť klávesnice je pokrytá niekoľkými gumovými pásmi pre lepšiu stabilitu pri hraní. Klávesnica je odolná voči postriekaniu vodou čo zabezpečuje vyššiu výdrž produktu, no napríklad aj jednoduchšie čistenie.

Klávesy majú podľa nás ten správny rozostup a hranie, či písanie, pôsobili úplne prirodzene. Do očí nám ale hneď udrel veľmi malý ľavý shift, ktorý nám teda veľmi nevyhovuje. Samozrejme ide o vec vkusu, ale pri inak bezproblémovom písaní nám to trochu vadilo. Pri hraní sme nenatrafili na žiadny, čo i len menší problém. Odozva kláves bola vynikajúca, stláčanie príjemné a hluk kláves nás nijako nerozptyľoval. Zážitok z hrania navyše umocňuje funkcia „anti-ghosting“ pre 12 kláves (QWER-ASDF-Z/YXCV). Znamená to, že klávesnica dokáže spracovať viacero vstupov/signálov od hráča pri použití konkrétnych kláves.

RGB podsvietenie je v prípade tejto klávesnice skôr mínus. Nastavenie pomocou klávesových skratiek ponúka možnosť troch rôznych úrovní jasu osvetlenia a takisto možnosť zvoliť si medzi stálym svietením, pomalým blikaním či úplným vypnutím. Chýba však možnosť navoliť si vlastnú farbu a tak ste odkázaní na prednastavenú dúhovú kombináciu. V cenovej kategórii okolo 40 € by to mal byť štandard, keďže sme testovali aj klávesnice za polovičnú cenu, ktoré túto možnosť ponúkali. Produktu totiž chýba akýkoľvek dodatočný software a preto nie je možné navoliť si napríklad ani vlastné klávesové skratky. Využiť teda môžete len tých pár na ovládanie multimédií, či podsvietenia klávesnice.

Odporúčaná cenovka v podobe 40 € radí klávesnicu stále medzi dostupnejšie kúsky na trhu, ale v tejto cenovej kategórii by sme od nej očakávali určite viac. Či už nejaký software pre vyššiu funkcionalitu a možnosti modifikácie, alebo napríklad aj mechanické spínače klávesov.

Naše hodnotenie

Klávesnica s označením Vigor GK20 od známej značky MSI poteší hlavne bezproblémovým používaním a odolnosťou. Hranie, ako aj písanie je na klávesnici maximálne pohodlné. Klávesy nie sú hlučné, majú dobré rozmiestnenie, ergonomický tvar a disponujú funkciou „anti-ghosting“. Na druhej strane by sme od klávesnice v tejto cenovej kategórii očakávali o čosi viac funkcií.

Klady

 • odolnosť
 • funkcia „anti-ghosting“
 • ergonomický tvar klávesov

Zápory

 • malý ľavý shift
 • absencia dodatočných funkcií

Informácie o produkte

MSI Vigor GK20

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 455,2 mm
 • Výška: 171,3 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 34,3 mm
 • Hmotnosť: 866,5 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 40 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Jankovičová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk