RECENZIA: Logitech MX Anywhere 3 - Nosil som ju vo vrecku

RECENZIA: Logitech MX Anywhere 3 - Nosil som ju vo vrecku

 

Je to ako balzam na dušu dať si po tom nekonečnom zástupe herných myší trocha sviežeho vetríku, prestať dookola riešiť latenciu odozvy ako nejakú záchrannú brzdu mnohých fatálnych zlyhaní online hráčov po celom svete a radšej otvoriť okno a vpustiť tak na svoj stôl rýdzo praktickú myš určenú na kancelárske, respektíve kreatívne využitie. Švajčiarsky gigant Logitech mi totižto v tomto prípade privial tretiu generáciu MX Anywhere a mne neostalo nič iné než sa pred jej schopnosťami začať klaňať ako ten večne pokorný sluha. Dôvodov je tu hneď niekoľko, ostatne, za všetko asi môže čo-to povedať už len úvodná porcia priložených fotografií, aby však hneď takto na začiatku nedošlo k nejakému nedorozumeniu, v nasledujúcom texte sa nebudeme rozprávať o len takej nejakej myši, vhodnej na prehľadávanie facebookového profilu nášho neomylného majstra premiéra, zvaného citový ostrostrelec (aj keď pokojne sa na ňu môžete spoľahnúť aj v tomto smere), ale skôr o ultimátnom a kompaktnom zariadení, ktoré sa vám stratí vo vrecku ako tie zlepené karamelky.

Logitech prináša hardvér schopný plniť vaše rozkazy na akomkoľvek povrchu, čo je u myší všeobecne dosť problematické. To preklenutie medzi stolom a gaučom sa dnes stáva o to jednoduchšie, zvlášť, ak máte pred sebou výkonnú Smart TV, ktorá si o nejakú tú fúziu s myšou a klávesnicou priamo pýta. Televízor je však len jeden príklad z mnohých, pri ktorom sa vám schopnosti MX Anywhere 3 budú hodiť. Myš som testoval na rôznych povrchoch a bral ju na všemožné miesta, len aby som overil PR frázy výrobcu o takmer stopercentnej spoľahlivosti samotného snímača. Nová MX sa bezproblémovo osvedčila na akomkoľvek sklenom stole, nech už som ju hodil medzi papierové poháre od známej siete kaviarní, alebo položil na stolík v obývacej izbe.

Laserový snímač si rovnako poradil s lesklým povrchom drevených stolov či, naopak, drsnou látkou na sedacích súpravách a aby sme naplnili komplexnosť nábytkárskeho biznisu, produkt fungoval na výbornú aj na nevyspytateľných kožených gaučoch. Jednoducho tam, kde si často sadáte za účelom interakcie s telefónom, tabletom, televízorom alebo notebookom, si so sebou bez obáv môžete brávať aj novinku z radu Anywhere – oh, that makes sense!

Tri v jednom

Filozofia samotnej myšky je vám asi už jasná, a tak sa poďme venovať jej ďalším nemenej zaujímavým prednostiam. Ak som vyššie spomínal istú ideálnosť pre kreatívny segment, tak s týmto faktom sa spája aj skutočnosť, že samotné rolovacie koliesko využíva systém elektromagnetického posuvu s presnosťou na jeden jediný pixel a rýchlosťou schopnou preletieť tisíc riadkov behom sekundy. Z časti to síce znie, ako keby som citoval reklamný leták, čo je nakoniec aj pravda, ale pre vás je dôležité vedieť, že v tomto prípade sa sladké PR reči až prehnane presne zrazili s realitou.

Oceľové koliesko je extrémne tiché a pomocou nižšie usadeného tlačidla môžete voliť medzi zotrvačným režimom alebo prípadne jemnou sekvenciou – tá je určená pre nabehnutie do náručia tomu jednému jedinému osudovému pixelu. Oba varianty dávajú suverénny pocit istoty a človek sa tak so samotnou myšou zžije už pri prvých sekundách jej držania. Apropo, dizajn, respektíve proporcie tohto produktu, sú kapitolou samou o sebe.

Prémiové materiály

Sprvu som sa u bezdrôtovej MX Anywhere 3 trocha obával menších rozmerov, bál som sa, že pri dlhodobom používaní sa moja objemná dlaň dostane do kŕčov z toho, ako myš neustále obopína, ale tento môj predsudok nakoniec zhorel v prachu zabudnutia. Od momentu zoznámenia až po posledné zabalenie a odoslanie späť na adresu distribútora sa moja pravá ruka nemala na čo sťažovať, a preto nevidím problém ani u prípadných zákazníkov, čo majú ruku veľkosti lopaty na sneh a naopak. Ručička váhy sa zastavila na hranici sto gramov, čo možno môže vzbudzovať isté negatívum, avšak podľa mojej mienky to skôr pomáha navodiť istý pocit luxusu a poctivého hardvéru než niečoho nespoľahlivého. Sám som predmet recenzie bežne nosil vo vrecku a ani raz mi nespadli nohavice – teda okrem jedného sna, ale o tom sa tu nebudeme rozprávať. V jednom vrecku mobilný telefón a v druhom MX Anywhere 3, s ktorou som dokázal súčasne ovládať telefón a notebook, to všetko len jednoduchým prepnutím tlačidla na spodnej hrane myši. Celkovo je možné spárovať toto zariadenie pomocou Bluetooth až s troma ďalšími (pamäť ostáva zachovaná aj po kompletnom vybití) a ako bonus tu slúži klasický USB kľúč vhodný do PC.

Ona celková váha má logicky pôvod v nie práve malom akumulátore, integrovanom do dizajnovo decentného šasi. Batéria je schopná podržať prístroj v plnom chode až šialených sedemdesiat dní (často v pondelok doobeda mávam pocit, že asi takto dlho pracujem v jednom kuse, zatiaľ čo v hrnčeku sotva vychladla podivne zapáchajúca káva) a nabiť ju na jeden celý deň dokážete už behom pár minút samotného pripojenia na USB-C kábli – ten je, samozrejme, súčasťou balenia. V tomto ohľade preto nemám opäť prečo vyťahovať akékoľvek negatívne emócie. Aj keď možno nová MX Anywhere vyzerá ako bežná kancelárska myš (šesť tlačidiel a hotovo), opak je pravdou a to mimo iného zistíte pri stiahnutí softvéru Logitech Option, ktorý vám, napríklad, umožní plynulo prenášať súbory len medzi zariadeniami spárovanými s myšou samotnou. Za predpokladu, že vám podobné výrobky často padajú z ruky na zem, alebo nimi (ne)vedomky hádžete o hlavu kolegov v kancelárii, môže sa pre vás práve tento hardvér stať ideálnym stresovým pomocníkom. Vďaka prémiovým materiálom, ktoré strojcovia použili, znesie myš aj hrubšie zaobchádzanie a nerozpadne sa len pri prvom kontakte s mastnou hlavou, avšak bolo by veľkou škodou odierať tie elegantné krivky. Mimochodom, Logitech tradične prináša hneď niekoľko farebných variantov, a tak komu sa nepáči špecifická biela, môže si skúsiť vybrať z odtieňu pôvabnej ružovej alebo nekompromisnej čiernej.

Na samotný záver a akúsi poslednú notu skladby som si nechal symbol, na ktorý reflektuje drvivá väčšina spotrebiteľov. Znak € je často posledným zrnkom v ťažkom procese rozhodovania sa a ak by som preto mal vybrať aspoň malú prekážku, prečo do tohto hardvéru neskočiť rovnými nohami, mohla by to byť práve jeho finálna cena. Ako som písal v úvode, MX Anywhere 3 však nie je bežnou myškou hodnou zabudnutia, ide o luxusne pôsobiaci nástroj plný funkcií, ktoré dokážu uspokojiť kreatívnych ľudí, ako aj tradičnú sortu užívateľov. Myš je schopná fungovať extrémne dlho a takmer na akomkoľvek povrchu (nie, na antuke som to neskúšal) a preklenúť jeden a ten istý obsah naprieč trojicou odlišných zariadení. To všetko ostatné, kde spadá dizajn a kvalita vybraných materiálov, berte už len ako bonus a opodstatnenie ceny ako takej.

Naše hodnotenie

Jedna z najlepších kancelárskych myší, aké som kedy strkal do vrecka!

Klady

 • kompaktnosť
 • funguje takmer všade
 • batéria
 • dizajn
 • softvér

Zápory

 • bez mínusov

Informácie o produkte

Logitech MX Anywhere 3

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 65 mm
 • Výška: 34,4 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 100,5 mm
 • Hmotnosť: 99 g
 • Orientačná cena: 90 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Logitech

Zobraziť viac

Korekcia: Zuzana Mladšíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk