RECENZIA: Trust Fyber10 - Už žiadne zbytočné káble

RECENZIA: Trust Fyber10 - Už žiadne zbytočné káble

 

Pohodlie či rýchlosť? Nanešťastie oboje mať nemôžeme, treba sa rozhodnúť.

Spoločnosť Trust je na trhu už 37 rokov. V začiatkoch sa venovali iba importu výpočtovej techniky do Európy, ale od roku 1985 začali vyrábať vlastné produkty. Firma si dlhodobo budovala imidž produktami priemernej kvality za veľmi zaujímavé ceny. Portfólio firmy obsahuje všemožné príslušenstvo od základných USB káblov, cez periférie k mobilom a PC, až po herné stoly a stoličky. Jednou z kategórií sú aj bezdrôtové nabíjačky na mobily a konkrétny model Fyber10 sme mali možnosť otestovať.

Hneď v úvode sa obal produktu snaží prezentovať až o 40 % rýchlejšie nabíjanie. Balenie ale aj napriek tomu neobsahuje žiadny adaptér a rýchlosť nabíjania tak bude závisieť od toho, čo máte práve doma. Samotná nabíjacia podložka ale pôsobí príjemne, je 5,5 mm vysoká, váži len 65 g a je potiahnutá jemnou elegantnou látkou, ktorá pripomína poťah na gauči. Dokonale sa tak hodí ako dizajnový doplnok do bytu či kancelárie. Časté prenášanie ale pre relatívne krehkú konštrukciu neodporúčame.

Inštalácia zariadenia je naozaj jednoduchá. Zapojiť do elektrickej siete a položiť akýkoľvek kompatibilný telefón. Začiatky testovania sa javili trochu ťažkopádne, pretože nabíjačka nereagovala správne a bolo nutné telefón nastavovať do ideálnej polohy. Neskôr, po asi troch – štyroch pokusoch, už ale začalo zariadenie reagovať správne a nabíjanie sa spustilo ihneď po kontakte s telefónom.

Testovanie prebehlo za použitia telefónu iPhone 11 a troch rôznych adaptérov. Pre lepšie porovnanie sme zmerali aj čas nabíjania pri klasickom kábli. Telefón sme vždy nabíjali až vtedy, keď stav batérie klesol na 5 %. Prvý sa na rad dostal 10 W adaptér od značky Apple a tu sme hneď narazili na menší problém. Zariadenie totiž podporuje pri Apple produktoch maximálne 7,5 W a teda sme ani nemali možnosť využiť kapacitu adaptéra naplno. Telefón sa nám podarilo nabiť za približne 3 a pol hodiny. Nasledoval adaptér značky Samsung o príkone 3,5 W, ktorému nabitie trvalo dlhých 7 hodín.

Pri treťom pokuse sme sa rozhodli pre trochu odlišný prístup a použili sme externú nabíjačku Trust Hyke. Výsledok bol podobný ako pri prvom testovanom adaptéri a telefón sa plne nabil za asi 3 a pol hodiny. Nakoniec sme ešte otestovali starý dobrý kábel, ktorý dokázal nabiť telefón za hodinu a pol a nateraz ostáva neprekonaný, čo sa rýchlosti týka. Fanúšikovia rýchleho nabíjania tak asi veľmi spokojní nebudú, tí čo preferujú pohodlie by si ale určite prišli na svoje.

Naše hodnotenie

Spoločnosť Trust nesklamala a opäť raz priniesla produkt so zaujímavým pomerom ceny a kvality. Bezdrôtová nabíjačka s modelovým označením Fyber10 potešila pohodlnosťou nabíjania, dizajnom a rozmermi. Treba ale podotknúť, že hlavne rýchlosť nabíjania a absencia adaptéra v balení radia toto zariadenie do šedého priemeru.

Klady

 • pohodlie nabíjania
 • rozmery a váha
 • dizajn

Zápory

 • rýchlosť nabíjania
 • absencia adaptéra

Informácie o produkte

Trust Fyber10 Fast Wireless Charger 7.5/10W

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 110 mm
 • Výška: 110 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 5,5 mm
 • Hmotnosť: 65 g
 • Farba: sivá/strieborná
 • Orientačná cena: 25 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Phoenix Communication

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk