RECENZIA: Trust Hyke - Energia na cesty

RECENZIA: Trust Hyke - Energia na cesty

 

Značka TRUST je už takmer štyri dekády zárukou kvality za rozumnú cenu. Najrôznejšie periférie, prevažne k mobilom a PC, zdobia inventár nejedného technologického nadšenca či bežného užívateľa. Do portfólia firmy spadajú aj rôzne kategórie nabíjacích zariadení, medzi ktoré patria aj externé nabíjačky. Jednou z noviniek je aj odolná TRUST Hyke, podľa výrobcu pevná, vodoodolná nabíjačka s kapacitou až 10 000 mAh.

Nabíjačka pôsobí už na prvý pohľad veľmi mohutne, no je o niečo ľahšia, než sme očakávali. Pevné materiály použité pri výrobe zabezpečujú vysokú odolnosť zariadenia. Sám výrobca udáva stupeň krytia IP67, čo znamená, že nabíjačka je odolná voči prachu a nebezpečnému zachádzaniu. Takisto je odolná voči ponoreniu do vody do 30 minút a hĺbky jedného metra. Zariadenie disponuje pútkom, ktorým je možné pripevniť nabíjačku k batohu, na opasok a podobne. Baterka umiestnená v hornej časti je už len príjemný bonus, avšak baterky v súčasných telefónoch zvyčajne ponúkajú väčšiu svietivosť. Celkovo tak model Hyke spĺňa všetky predpoklady turistickej externej nabíjačky, o ktorej životnosť sa nemusíte báť, keďže vydrží naozaj veľa.

Princípy ovládania zariadenia sú veľmi jednoduché, ale vzhľadom na mimoriadne odolnú a pevnú konštrukciu sa nabíjačka používa trochu ťažkopádne. Na stláčanie tlačidla je potrebný pevný stisk a dávka energie. Pri samotnom nabíjaní by to nebol až taký problém, keďže nabíjanie sa spúšťa automaticky po spojení s telefónom. Zapnutie baterky si ale vyžaduje dlhšie podržanie tlačidla a to by niekomu mohlo prekážať. Stav zostatkovej energie zariadenia indikujú štyri diódy, ktoré sa zapínajú ako pri nabíjaní, tak aj pri používaní baterky.

Kapacita zariadenia v podobe udávaných 10 000 mAh vyzerá byť trochu zavádzajúca. Nabíjanie sme testovali na dvoch telefónoch, konkrétne iPhone 11 a Huawei P20 Lite a prenosnej hernej konzole Nintendo Switch Lite. Telefóny disponujú kapacitou 3110 resp. 3000 mAh, konzola 3570 mAh. Po nabití oboch telefónov nám ale podľa diód ostalo už len maximálne 25 % energie a keď sme s tým ešte skúsili nabiť konzolu, tak sme sa dostali na približne 30 % batérie. Reálna kapacita externej nabíjačky sa tak pohybuje niekde medzi 7 000 – 8 000 mAh.

Rýchlosť nabíjania bola uspokojivá. Všetky tri testované zariadenia sme najprv vybili na 5 % a následne nabili do plna. Každé jedno zariadenie sa nabilo na plnú kapacitu batérie za takmer identický čas ako pri použití originálneho adaptéra. Telefóny mali plnú kapacitu za necelú hodinu a pol a konzola za dve hodiny. Nabíjačka ponúka možnosť nabiť dve zariadenia naraz. Otestovali sme to na spomínaných telefónoch a doba nabitia z 5 % na plnú kapacitu sa predĺžila o približne 20 minút.

Najväčším kameňom úrazu je v prípade tohto produktu určite cena. Za podobnú, ba dokonca nižšiu cenu sa na trhu nachádzajú externé nabíjačky s ďaleko väčšou kapacitou. Firma Trust tak týmto produktom zacielila na veľmi úzku skupinu potenciálnych zákazníkov, ktorí potrebujú vyslovene odolnú nabíjačku do každej situácie.

Naše hodnotenie

Tentokrát sme sa výnimočne od značky Trust nedočkali ich povestného pomeru cena/výkon. Externá nabíjačka s modelovým označením Hyke síce exceluje v odolnosti a rýchlosti nabíjania, ale negatíva majú v tomto prípade o čosi navrch. Prehnaná cena a relatívne nízka kapacita zariadenia, ktorá navyše ani nespĺňa hodnoty udávané výrobcom, vrhajú na produkt veľmi zlé svetlo. Trust Hyke tak ostáva napospas veľmi úzkej cieľovej skupine potenciálnych zákazníkov.

Klady

 • odolnosť (IP67)
 • rýchlosť nabíjania

Zápory

 • cena
 • kapacita

Informácie o produkte

Trust Hyke Outdoor Powerbank 10.000 mAh

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 142 mm
 • Výška: 72 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 18 mm
 • Hmotnosť: 222 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 50 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Phoenix Communication

Zobraziť viac

Korekcia: Zuzana Mladšíková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk