RECENZIA: Niceboy ORYX K300X - Mechanická klávesnica nižšej strednej triedy

RECENZIA: Niceboy ORYX K300X - Mechanická klávesnica nižšej strednej triedy

 

Hádam nemusím hovoriť, že klávesnica je spoločne s myšou najdôležitejším príslušenstvom k počítaču. Čo sa týka klávesníc, poznáme viacero druhov a rozdelení. Môžeme mať bezdrôtové alebo káblové, ba dokonca aj mechanické, membránové či magnetické. Taktiež si väčšinou môžeme vybrať, či ich preferujeme s integrovaným numpadom alebo bez neho. V tejto recenzii sa pozrieme na zúbok modelu Oryx K300X od spoločnosti Niceboy.

PRVÝ DOJEM

Hneď po rozbalení škatule mi klávesnica udrela do očí, tak som sa ju rozhodol vybaliť a podrobnejšie prezrieť. Už pri jej zodvihnutí som si všimol jej vyššiu hmotnosť, ktorá sa zdá byť blízko tej, akú majú väčšie modely s numerickým blokom. Výrobca uvádza približnú hmotnosť 600 plus mínus 50 gramov, čo je podľa mňa vzhľadom na jej rozmery, ktoré sú presne 355 x 135 x 20 mm, proste veľa.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Niceboy pri výrobe K300X odviedol celkom dobrú prácu. Vo firme stavili na tvrdé materiály, čo má za dôsledok už vyššie spomínaný problém s hmotnosťou. Našťastie však nemáte pocit, že ide o nekvalitne odvedenú robotu a je cítiť, že produkt pôsobí aspoň trochu prémiovo. Tomu nahráva aj dizajn a vysoký profil klávesov, ktorý v kontraste s farebným podsvietením vyzerá v tme veľmi dobre.

POUŽÍVANIE

Musím priznať, že viac preferujem klávesnice s numerickým blokom, no prispôsobil som sa a tento model pre mňa spočiatku vôbec nebol sklamaním. Klávesnica vyzerala super, disponovala odolnými snímačmi OUTEMU Blue, viacerými nastaveniami RGB podsvietenia, funkciou anti-ghosting až pre 26 klávesov, Winlock tlačidlom, multimediálnymi klávesmi a prakticky všetkým, čo si viete predstaviť.

Preto nerozumiem, prečo výrobcovi unikol taký podstatný fakt, ako je hlučnosť stláčania. Tá je jednoducho hrozná a pri každom stlačení ako vám, tak aj každému vo vašom širšom okolí spôsobí nepríjemný zvuk v podobe hlasného kliknutia. Toto považujem za jednoznačne najhoršiu vlastnosť recenzovaného produktu a pevne verím, že s tým spoločnosť Niceboy niečo do budúcna spraví. Inak je môj celkový dojem z používania obstojný a nemám viac čo vytknúť.

Naše hodnotenie

K300X je klávesnica z modelového radu Oryx, ide teda o nový rad produktov od spoločnosti Niceboy, ktoré sú určené predovšetkým pre hráčov. V cene pohybujúcej sa okolo 39 eur nájdete určite ako lepšie, tak aj horšie klávesnice, ktorých je omnoho viac. Výrobcovi by som v budúcnosti odporúčal poučiť sa z vlastných chýb a brať trochu ohľad aj na zvuk, ktorý klávesy vydávajú. Inak ide o obstojnú klávesnicu nižšej strednej triedy, na ktorú môžete pokojne pri výbere nového kúska mrknúť.

Klady

 • podsvietenie
 • kompaktnosť

Zápory

 • hluk klávesov
 • hmotnosť

Informácie o produkte

Niceboy ORYX K300X 2020

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 355 mm
 • Výška: 135 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 20 mm
 • Hmotnosť: 600+50 g
 • Orientačná cena: 39 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Niceboy

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk