RECENZIA: Lamax BFit2 - Fitness náramok pre začiatočníkov s prémiovou cenou

RECENZIA: Lamax BFit2 - Fitness náramok pre začiatočníkov s prémiovou cenou

 

Niektorí ľudia zastávajú názor „športom k trvalej invalidite”, iní si uvedomujú, že hlavne v dnešnej dobe sedavých prác a možností pohybu ešte viac obmedzených pre pandémiu, je dobré utužovať si zdravie a mať väčší prehľad o tom, ako sa ich telo správa, čo mu vyhovuje a čo naopak zanedbávajú. Jednoduchým pomocníkom, ktorý spája príjemné s užitočným, je fitness náramok, no za posledných pár rokov sa na trhu so smart hodinkami roztrhlo vrece, a preto môže byť ťažšie orientovať sa vo všetkých parametroch, modeloch a vychytávkach. V redakcii nám pristál jeden z jednoduchších, no stále schopných kúskov od spoločnosti Lamax s názvom BFit2 a pretože som už viac ako rok nositeľom fitness náramkov (hoci doposiaľ iných značiek), neváhal som a pustil sa do skúšania.

Dobrý fitness náramok nie je nikdy zlý, pretože aj tie najmenej múdre kúsky ponúkajú schopnosti, ktoré oslovia aj tých najmenej zdravo založených ľudí. Na mysli mám teraz napríklad upozornenie na prichádzajúce hovory či správy, vďaka čomu netreba mať smartfón stále vo vrecku, ale na dosah Bluetooth pripojenia budete stále informovaní, alebo možnosť ovládať prehrávač hudby priamo na ruke, bez nutnosti vyťahovať mobil z vrecka. Čo som si však na fitness náramkoch naozaj zamiloval, je celkový prehľad a informácie, ktoré sú mi jednoducho dostupné cez aplikáciu alebo na samotnom náramku. Počet krokov, ktoré som za deň urobil, kalórie, ktoré som spálil, ale aj tep či krvný tlak a v neposlednom rade aj monitoring spánkového režimu sú jednoducho informácie, bez ktorých by som prežil, no je dobré ich mať a na ich základe možno upravovať svoje fungovanie. Priamo do testovania som teda išiel s už mierne „rozmaznanou“ predstavou, zvyknutý na kúsky Xiaomi Amazfit Cor 2 a Huawei Band 4 Pro.

Obal a jeho obsah

Balenie Lamax BFit2 svojimi malými rozmermi veľmi neprekvapí. Predsa len, ide iba o hodinky a aj moje predošlé kúsky ku mne dorazili v porovnateľne malých obaloch. Kartónová krabička kartónovej farby ponúka na prednej strane jednoduchý nákres samotných hodiniek a zoznam základných vlastností na tej zadnej. Čo príjemne prekvapí, je druhý pribalený náramok, do ktorého je možné prehodiť samotné telo hodiniek. Na výber som tak mal slušne vyzerajúci šedý náramok a jasne tyrkysový pre prípady, keď som sa cítil odvážnejšie. Na druhú stranu ma prekvapila absencia nabíjačky hodiniek, čo som však po krátkom prelistovaní priloženého manuálu rýchlo pochopil. Tento náramok sa totiž nenabíja drôtovo ako staršie hodinky, ani bezdrôtovo ako modernejšie kúsky, ale ako nabíjačka funguje samotné telo hodiniek. To po „vylúpnutí” z náramku ukáže výstupok na jednej strane fungujúci ako USB konektor. Na jednej strane mi bezdrôtové nabíjanie na mojich súkromných náramkoch celkom vyhovuje, avšak viem oceniť, že BFit2 je možné jednoducho nabiť kdekoľvek, kde sa nachádza jeden voľný USB konektor, či už je to v nabíjačke, počítači, alebo rovno v modernej zásuvke. A pri nutnosti nabíjať ho len raz za cca 7-10 dní podľa využívania displeja nie je tento ortieľ až taký častý. Som však stále rád za druhý silikónový náramok, pretože je naozaj možné, že sa pri dlhšom vyberaní a vkladaní tela do náramku tento materiál opotrebuje.

Prvé dojmy a spracovanie

Po stránke materiálov stavili v Lamaxe na silikón a plasty, čo definitívne nie je pri zariadení určenom pre aktívnych ľudí zlý krok. Možno by som uvítal mierne prémiovejší pocit, nakoľko nie je plast ako plast a silikón ako silikón, avšak poteší aspoň použitie tvrdeného skla na vrchnom povrchu zariadenia. Za zmienku stojí aj systém zapínania, na ktorý som si musel chvíľku zvykať. Áno, systém „prevliecť a zacvaknúť” je prítomný na množstve smart hodiniek a fitness náramkov, ale osobne stále preferujem tradičný náramkový štýl prevliekania s prackou.

Technické parametre

Lamax sa pri tomto náramku chváli farebným displejom s rozlíšením 80 x 160 pixelov, spomínanou 10-dňovou výdržou batérie a podporou všetkých tradičných funkcií smart náramkov. Obidve môžem takmer potvrdiť. Hoci pri rozlíšení displeja nie je nad čím plesať, najmä preto, že ide o TFT panel, na ktorý je za slnečných dní ťažšie vidieť a výdrž batérie sa pri mojom štýle používania blížila skôr k ôsmym dňom. Neohúri ani odolnosť iba IP67, čo znamená možnosť ponoriť hodinky iba na 30 minút do hĺbky maximálne 1 meter. Iné fitness náramky už bežne ponúkajú IP68 alebo sa rovno chvália tým, koľko atmosfér tlaku vo vode zvládnu. Čo môžem vyzdvihnúť, je nízka hmotnosť náramku (len 22 gramov), vďaka ktorej jednoducho zabudnete, že niečo na ruke nosíte.

Vychytávky a aplikácia

Teraz už ale k tomu najdôležitejšiemu, teda čo všetko BFit2 zvládne. Základné schopnosti, teda notifikácie z mobilu, meranie tepu/rýchlosti/vzdialenosti/tempa, monitoring spánku, krokomer, výpočet kalórií, intervalový tréning, to všetko BFit2 zvláda. Takisto poteší tichý budík, ktorý sa snaží nositeľa zobudiť vibráciami, presne pri ľahkých fázach spánku či možnosť nastaviť si rozsvietenie displeja pri dvihnutí ruky. Osobne som si obľúbil funkciu stlačenia spúšte fotoaparátu na smartfóne pri zatrasení hodinkami, hoci treba počítať s miernou dĺžkou odozvy. Pre selfie s mobilom položeným mimo rúk je to ale skvelá funkcia. Všetky tieto aj ďalšie možnosti je možné nastaviť cez aplikáciu FlagFit 2.0, ktorá sa mi spomedzi novších prišelcov na trh so smart náramkami páčila takmer najviac. Možno nevyzerá najmodernejšie, ale ani raz mi za používanie nepadla a je naozaj prehľadná a jednoduchá na používanie.

Ovládanie

Kameňom úrazu tohto náramku je ovládanie. Celé pozostáva z jediného tlačidla. To znamená, že na preklikávanie v menu treba do tlačidla krátko ťukať a na potvrdenie výberu ho treba 3 sekundy držať. Pre niekoho, kto si navykol na dotykové displeje podobných rozmerov, alebo aspoň tlačidlá schopné detegovať pohyb doprava a doľava, bol prechod na tento systém najväčšou strasťou celého používania. Áno, bližšie informácie a nastavenia si bude, samozrejme, každý prezerať cez smartfón, no pri používaní sa mi nespočetnekrát stalo, že som v menu omylom prebehol voľbu, ktorú som chcel spustiť a musel som opäť prechádzať celý výber odznova. Pokiaľ by bol BFit2 vaším prvým náramkom, je možné, že by ste si na tento štýl ovládania jednoducho zvykli, no prichádzajúc do testovania s predošlými skúsenosťami je toto jedna z vecí, ktoré by mi vždy prekážali.

Naše hodnotenie

Lamax BFit2 neohúril. Ale za to ani príliš nesklamal. Pokiaľ hľadáte jednoduchý náramok na zaznamenávanie informácií ako tep, spánkový režim, kroky a iné fitness záležitosti, a plánujete ich sledovať hlavne cez aplikáciu, bude BFit2 dobrou voľbou. Hoci mierne drahšou ako naozaj základné náramky, ktoré tieto funkcie ponúkajú tiež. Osobne by som však odporúčal priplatiť si ďalších 10-15 eur za niektorý z modelov ponúkajúcich ovládanie aj priamo na displeji, ponúkajú tak lepšiu ergonómiu bez smartfónu.

Klady

 • nízka hmotnosť
 • všetka očakávaná funkcionalita
 • zopár bonusových vychytávok
 • prehľadná aplikácia
 • dva náramky v balení
 • možnosť nabíjať náramok z akéhokoľvek USB

Zápory

 • vysoká cena
 • horšie viditeľný displej na slnku
 • menej sofistikované ovládanie náramku

Informácie o produkte

Lamax BFit2

 • Kategória: Ostatné
 • Šírka: 50 mm
 • Výška: 18 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 12 mm
 • Hmotnosť: 22 g
 • Farba: šedá, modrá, čierna
 • Orientačná cena: 32 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lamax

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk