RECENZIA: Niceboy ORYX X300 - Herné slúchadlá okolo 40 eur s priestorovým zvukom

RECENZIA: Niceboy ORYX X300 - Herné slúchadlá okolo 40 eur s priestorovým zvukom

 

Novinkou na trhu je podznačka ORYX spoločnosti Niceboy. Ponúkne rôzne počítačové periférie, medzi ktoré patria klávesnice, myši a slúchadlá. ORYX sa orientuje primárne na herné príslušenstvo. K nám do redakcie dorazili slúchadlá ORYX X300 predstavujúce jeden zo základných modelov výrobcu. Častokrát aj najnižší model produktového portfólia dokáže prekvapiť, preto sa poďme spoločne na nové slúchadlá X300 pozrieť.

Balenie tvorí čierno-červená papierová škatuľa posiata grafikou v podobe obrázkov a všelijakých technických údajov. V jej útrobách nájdeme okrem samotných slúchadiel aj manuál a redukciu z jacku pre slúchadlá a mikrofón na jeden 4-pólový jack.

Slúchadlá majú celoplastovú konštrukciu s čierno-červeným motívom. Sú ľahké, vážia len 300 gramov. Hlavový most je plne nastaviteľný do výšky a maximálny rozstup plne dostačuje pre každého. Náušníky a hlavový most sú opatrené penou a umelou koženkou. Po nasadení sú slúchadlá pohodlné a vďaka dostatočnému prítlaku dobre držia na hlave. Na ľavom náušníku je okrem mikrofónu umiestnené aj koliesko hlasitosti. Ani pri dlhšom nosení sa mi v slúchadlách nepotili uši, čo hodnotím vzhľadom na koženkové náušníky ako veľké plus.

ORYX X300 využívajú pre pripojenie k počítaču dvojicu 3,5 mm jack konektorov, pričom jeden z nich je pre slúchadlá a druhý pre mikrofón. Okrem dvoch spomenutých jackov je vyvedený ešte USB port slúžiaci na napájanie červeného podsvietenia na bokoch mušlí. Kábel meria 2 metre a je po celej dĺžke opletený.

Prejdime však k tomu najpodstatnejšiemu, a teda zvuku. Zvuk sprostredkováva dvojica meničov s priemerom 40 mm. Celkovo je zvuk trochu potlačený, akoby mu niečo zavadzalo. Basy síce nad výškami a stredmi prevládajú, ako deklaruje výrobca, no sú plytké. Spomenuté stredy a výšky sú slabšie a počas počúvania hudby počuť nepríjemné sykavky.

Keďže sú slúchadlá herné a dokonca majú virtuálny 7.1 zvuk, rozhodol som sa ho otestovať v CS:GO. Kroky nepriateľov možno zreteľne rozlíšiť v diaľke, no zblízka sa zvuk do seba zlieva a len ťažko určiť smer, odkiaľ nepriateľ prichádza.
Nanešťastie slúchadlá neprichádzajú so žiadnym softvérom, a tak je nutné si stiahnuť nejaký ekvalizér pre prípadné úpravy.

Mikrofón sídli na ľavej mušli a je ho možné vertikálne otáčať. Zvuk mikrofónu je celkom dobrý, verne zachytáva hlas a v pozadí počuť len jemný šum.

Naše hodnotenie

Slúchadlá ORYC X300 sa u nás predávajú za cenu okolo 40 eur. Pri tomto rozpočte nájdete viacero bojovníkov súťažiacich o priazeň budúceho kupca, ako napríklad Hyper X Stinger alebo Trust GXT414. Úprimne si myslím, že X300 môžu len ťažko konkurovať spomenutým modelom vzhľadom na slabšiu kvalitu reprodukcie zvuku a navyše aj absencii softvéru. Na druhej strane majú X300 výbornú ergonómiu a konštrukciu a vyzdvihnúť musím aj dobrý mikrofón.

Klady

  • konštrukcia
  • ergonómia
  • mikrofón

Zápory

  • bez softvéru
  • zlá kvalita zvuku

Informácie o produkte

Niceboy ORYX X300 2020

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna, červená
  • Orientačná cena: 40 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: ProgamigShop

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk