RECENZIA: Genesis Thor 300 TKL RGB - Herná klávesnica strednej triedy

RECENZIA: Genesis Thor 300 TKL RGB - Herná klávesnica strednej triedy

 

Genesis sa už dlhé roky venuje výrobe všetkých druhov počítačových doplnkov a periférií. Aj keď je táto spoločnosť na svete len od roku 2011, zaraďuje sa k tým poprednejším – hlavne v jej rodisku (Poľsku), na Slovensku a tak trocha aj v Česku či iných štátoch, kde postupne naberá na popularite a dozvedá sa o nej čoraz viac ľudí. Ich produkty majú spravidla nižšiu cenovku, obstojné spracovanie a nadpriemernú kvalitu. V dnešnej recenzii sa pozrieme na ich hernú klávesnicu z modelového radu Thor, presnejšie Thor 300 TKL RGB.

BALENIE

Klávesnica mi prišla v bežnej obdĺžnikovej krabici, kde bola umiestnená spolu s používateľskou príručkou. Celkový dojem z balenia nebol ničím zvláštny. Jednoducho, Genesis ani neprekvapil, ani neurazil.

SPRACOVANIE A DIZAJN

Thor 300 je, podľa môjho názoru, z hľadiska spracovania a použitých materiálov veľmi vydarená klávesnica. V ruke máte pocit, že je takmer nezničiteľná, a keď je položená, vyzerá celkom odolne. To isté by som rád povedal aj o klávesoch, no zdajú sa mi mierne rozkývané. Na výrobu tohto produktu využil Genesis najmä ABS plast a na telo hliník, čo sa razantne odzrkadlilo na hmotnosti, ktorá dosahuje takmer 700 gramov. Na tak malú klávesnicu ide teda o celkom ťažký kúsok, čo ale vôbec nevadí, predsa len je takmer stále položená na stole pri počítači. Veľmi ma ale potešili a zároveň prekvapili zárezy po bokoch a uprostred zadnej strany zariadenia. Sú určené pre kábel, ktorý tak môžete viesť po spodnej strane klávesnice a následne ho vyviesť danou priehlbinkou preč, vďaka čomu vám takmer nikdy nebude prekážať.

Spoločnosť sa s dizajnom klávesnice veľmi nevyhrala a stavila na klasický dizajn – vyzerá ako takmer každá mechanická klávesnica na trhu. Oceňujem však na nej jej jednoduchosť, kompaktnosť a aj povrch klávesov, ktorý je matný, čo v konečnom dôsledku spolu s podsvietením vyzerá dobre.

POUŽÍVANIE

Z používania klávesnice mám celkom zmiešané dojmy. Klávesy fungujú v poriadku, oceniť musím vysoko odolné spínače Outemu Red, ktorých výdrž je údajne až 50 miliónov stlačení. Samozrejme, nechýba technológia anti-ghosting, čo je vlastne možnosť produktu zaznamenávať neobmedzené množstvo stlačených klávesov naraz. Celková sila potrebná na aktiváciu klávesu až na doraz je zhruba 45 gramov, čo vám asi nič nehovorí, ale v krátkosti ide o celkom mäkké klávesy, na ktorých je jedna obrovská nevýhoda – začiatok aktivačného poľa, od ktorého začína klávesnica snímať stlačené tlačidlo, je iba 2 mm, v dôsledku čoho sa mi často stávalo, že som mal niektorú klávesu stlačenú, a ani som o tom nevedel. To mi veľmi vadilo a považoval by som to asi aj za tú najväčšiu nevýhodu tohto zariadenia.

Príjemným prekvapením je funkcia Windows Key Lock, vďaka ktorej si môžete uzamknúť tlačidlo Štart.

Naše hodnotenie

Genesis Thor 300 TKL RGB by som ohodnotil v porovnaní so všetkými ostatnými klávesnicami v podobnej cenovej hladine ako úplný priemer. Dizajn je stereotypný, nedovolím si ale povedať, že je zlý. Omnoho viac by ma však zaujala zmena a nejaký väčší krok vpred od Genesisu z hľadiska dizajnu. Spracovanie je podľa mňa nadpriemerné, vadí mi akurát absencia numpadu, bez ktorého je život tak trochu ťažší, ale je to len vec zvyku. Z hľadiska funkčnosti a dojmov z používania ide podľa mňa o priemer v danej cenovke, ktorá je, mimochodom, približne 35 eur.

Klady

 • kvalita spracovania
 • podsvietenie
 • odolné spínače
 • množstvo multimediálnych kláves

Zápory

 • absencia numpadu
 • nepríjemné stláčanie

Informácie o produkte

Genesis Thor 300 TKL RGB 2020

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 355 mm
 • Výška: 136 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38 mm
 • Hmotnosť: 695 g
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Nikoleta Bodzsárová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk