RECENZIA: MSI All-in-One Pro 24X - Všetko v jednom

RECENZIA: MSI All-in-One Pro 24X - Všetko v jednom

 

Koncept akéhosi elektronického balíčku, kde si zákazník kupuje monitor zlúčený s desktopom, nie je v dnešnej dobe samozrejme ničím objavným. Ostatne takto riešené PC sa hojne uchytili ešte v roku 1980, kedy bolo bežné kombinovať tradičný stolný počítač s obrazovkou, alebo, ako v prípade herne orientovaných značiek Atari a Commodore, spojiť základnú dosku s klávesnicou. Dôvody by ste na takéto kroky mohli hľadať v snahe o minimalizovanie kabeláže a samozrejme aj celkové ušetrenie miesta. Tieto argumenty platili začiatkom osemdesiatych rokov a platia rovnako aj dnes, zvlášť s prihliadnutím na oveľa väčší počet zamestnancov v priemernej korporačnej spoločnosti, kde sú všetci nasekaní na seba ako v palete s drevom a každý potrebuje spoľahlivé PC a čo najviac priestoru sa len dá. Presne pre tento segment aktuálne prišiel aj MSI s novou verziou spomínaného balíčku All-in-One, na ktorý sa teraz spoločne pozrieme.

Ešte než vôbec začneme, ujasníme si pár marketingom hnaných viet, ktoré sa v súvislosti s predmetom testu spájajú. Za označením Pro 24X 10M môžete hľadať ideálny nástroj pre nákup do firiem rôzneho ranku, ktorým je ponúknutých viac než päť špecificky odlišných variant čo do výsledného výkonu. Z môjho pohľadu sa však tento kompaktný počítač dá pochopiteľne dostatočne doceniť aj v bežnej domácnosti, kde hrá veľkú podstatu to slovíčko „bežná“. Ak hľadáte nástroj na spustenie užívateľských programov a potrebujete pomocníka na prehľadávanie internetu či prípadne jednoduchšie arkády spustené vo voľnejšej chvíľke, nevidím dôvod, prečo by vám MSI s týmto výrobkom nemal padnúť do oka. Mne rozhodne už po vybalení padol – našťastie nie na zem, a akonáhle som pomocou jednej skrutky zložil jeho kovový stojan a usadil si hotový výrobok na stôl, akési prvotné sympatie sa nedali prehliadnuť. Rozmerom obrazovky ide o 24 palcový matný IPS Panel, pochopiteľne s, v tejto mierke dostatočným, rozlíšením Full HD, ktorý na bežné kancelárske úkony s istotou dostačuje. Samotný stojan je v tvare V a, keďže ide o výrobok vhodný do kancelárskych kójí, určite poteší aj možnosť uchytenia na stenu.

Zatiaľ čo do inak tenkého tela prístroja pripájate klávesnicu a myš, určite si všimnete dostatočného množstva USB vstupov, ktoré dizajnéri umiestnili z boku, ako aj zo zadnej strany monitora/počítača. V tomto smere možno trocha zamrzí prítomnosť staršieho USB 2.0, avšak tu sa rozprávame len o dvoch vstupoch, keďže ďalšia štvorka už podporuje USB 3.2. prvej generácie (vyložene len USB-C tu nenájdete). Okrem vymenovaných slotov sa určite patrí spomenúť aj HDMI, 2x LAN, priestor pre SSD a klasický 3,5mm Jack. Keď už som nahryzol onen dizajn, tak samotné zariadenie, čo fakticky spadá pod proporcie bežného monitoru, sa rovnako môže zaradiť medzi pozitíva a minimálne ja to tak vnímam. Pro 24X je to totižto tenký takmer bezrámikový panel, ktorý vo svojej dolnej tretine naberá na hrúbke – práve tu sú umiestnené potrebné PC komponenty, aby to celé zakončil rovnako tenkým stojanom, ktorý vám necháva dostatok miesta pre položenie klávesnice, čo najbližšie potrebujete. Keď už sa tak spoločne krútime okolo prvotných dojmov, tak akonáhle som túto praktickú mašinku uviedol do chodu tlačidlom na ľavej hrane, ohúril mňa priam kryštalicky čistý obraz. Na tento aspekt som pri testovaní zobrazovacej techniky vždy extra kritický, a preto dávam smerom k MSI zdvihnutý palec, keďže na monitor sa krásne pozerá, nielen keď je vypnutý, ale aj naopak.
Keďže však platí, špeciálne v roku 2020, že nič nie je dokonalé, pri cenovke pohybujúcej sa na hranici jednej tisícky eur by som tak trochu očakával prítomnosť webovej kamery. Zvlášť ak sa vrátim k celkovej filozofii tohto zariadenia orientovaného na prácu za stolom, kde je moderná komunikácia priam alfou a omegou. Pochopiteľne, vstavaná kamera priamo do horného rámu by narušila jeho celkové proporcie, ale dnes už dobre vieme, že existuje niekoľko spôsobov ako kameru skryť za zadnú hranu a kedykoľvek ju zase vytiahnuť. V tomto bode teda naopak prichádza sklamanie, ktoré pramení práve z cenovej relácie výrobku ako takého. Mimochodom, veci, čo tam chýbajú, tak troch napomohli aj k celkovo slušnej váhe zariadenia, ktorá sa pohybuje tesne nad štyrmi kilogramami, čo umožňuje jednoduchú manipuláciu, ako aj pohodlný prenos, kam potrebujete.

Zohrejem si ruky

Prístroj som nechal bežať pod záťažovým testom zloženým z chodu viacerých náročnejších programov orientovaných nielen na tvorbu textu a sledoval, ako sa začína takpovediac potiť. Odvod prebytočného tepla umiestnili strojcovia pod spodnú hranu obrazovky, čo má isté výhody, ale aj nevýhody. V chladnejšom počasí si viem predstaviť situáciu, kde si posuniete klávesnicu bližšie pod ventilátor za účelom príjemného ovievania teplým vzduchom a premeníte menšie negatívum v opak. Tento proces však v letných dňoch asi sotva niekoho poteší, a preto je nutné na úkor prebytkov tepla jemne kalkulovať s využitím priestoru okolo Pro 24x. Celkovo sú však moje dojmy zo zvládnutia aj náročnejších procesov na priemernej vlne a nikto nemôže očakávať, že si na takto postavenom základe môžete užívať neviem aký výpočtový luxus. Opakujem; ide o produkt ideálny do kancelárie a domácnosti na bežné úkony. S takouto charakteristikou by sa mala spájať aj užívateľská prístupnosť v zmysle nastavenia, čo tu môže jemne haprovať. Samozrejme, že každý z vás dobre chápe, ako funguje Windows a jeho rozhranie, ja skôr narážam na kompletnú absenciu rozhrania samotného panelu, ku ktorému by ste na jeho tele len márne hľadali špeciálne tlačidlá. Žiadna voľba mimo W10 vás tu naozaj nečaká.

V záujme lepšej konzistentnosti textu a jeho pochopenia som vyššie načatý zoznam prepojení trocha osekal. Zámerne som vynechal párovanie cez bezdrôtovú sieť ako aj Bluetooth 5.1, čo v mojom prípade znamenalo dve neustále vyťažené cesty ako prijímať internet, alebo prenášať súbory z telefónu priamo do PC. Je to vtipný paradox hovoriť o PC, keď rozmerovo vlastne opisujem klasický monitor. Tak či onak, jeho súčasťou je aj duo reproduktorov (2,5W), o ktorých kvalite asi nebude nutné vypisovať nejaké bližšie litánie. Výrobca ich tam dal, len aby bolo možné si zaškrtnúť minimálne nároky na poskytovanie zvuku a ak chcete do uší tlačiť, v zmysle prevedenia, niečo skutočne ľubozvučné, určite odporúčam pripojiť klasické alebo bezdrôtové slúchadlá. Aj keď výber materiálov použitých na produkciu All-in-One Pro 24X je až na samotný stojan výhradne zo sveta plastu, tmavostrieborný odtieň celého výrobku pôsobí navonok skôr chladnejším dojmom. Pri intenzívnom výkone sa zahrievanie šíri po ráme monitora a hluk ventilátora je možné označiť za postrehnuteľný, ale nie otravný, človek sa cez to všetko zahrabe do práce, že nakoniec nemá byť ako vyrušovaný.

Bolo by neférové tvrdiť, že v danej cenovej kategórii vám nemáme dôvod odporúčať inú značku zo sveta týchto fúzií monitorov a desktopov, keďže by išlo o lož. Každá jedna známa spoločnosť zaoberajúca sa produkciou takéhoto hardvéru má svoju vlastnú koncepciu a MSI aktuálne prináša svoj vlastný príspevok do inak bohatého celosvetového portfólia. U All-in-One Pro 24X by som sám osobne privítal nápravu niekoľkých menších prekážok - absencia nastavení priamo na paneli, chýba web kamera, ani jedno klasické USB-C a zopár ďalších menších chrupaviek v inak chutnom kancelárskom koktaile. V prípade, ak by cena za akúkoľvek z tých početných konfigurácií All-in-One Pro 24X klesla aspoň o dvadsať percent, celkové hodnotenie by bolo ešte o kus pozitívnejšie.

Naše hodnotenie

Stolný počítač v rozmeroch dizajnovo krásneho monitoru určený výhradne na kancelársku prácu

Klady

 • všetko v jednom
 • krásny IPS panel
 • možnosti pripojenia
 • viac miesta na stole a pod stolom

Zápory

 • chýba web kamera
 • cena
 • žiadne nastavenie panelu

Informácie o produkte

MSI All-in-One Pro 24X 2020

 • Kategória: Osobné počítače
 • Operačný sytém: Windows
 • Šírka: 538.44 mm
 • Výška: 399.96 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 169.96 mm
 • Hmotnosť: 4440 g
 • Orientačná cena: 900 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: MSI

Zobraziť viac

Korekcia: Ivana Macková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk