RECENZIA: Genesis Xenon 800 - Ultraľahká modulárna herná myš

RECENZIA: Genesis Xenon 800 - Ultraľahká modulárna herná myš

 

Pre každého hráča je myš jedným z najdôležitejších prvkov výbavy. Keďže táto časť používateľov trávi veľa času za svojím strojom, je dôležité si vybrať správnu myš. V rámci svojho portfólia ponúka spoločnosť Genesis skutočne mnoho modelov herných periférií, pričom každý z nich je niečím zaujímavý. Dnes vám prinášame recenziu na hernú myš Xenon 800, ktorej hlavným ťahákom je senzor PMW3389 a možnosť upravovať hmotnosť s pomocou závaží. Poďme sa na tohto hlodavca spoločne pozrieť.

V snahe odlíšiť sa od konkurencie sa výrobcovia nesnažia upútať len atraktívnou cenou, ale aj nejakým originálnym prvkom. V prípade Xenon 800 je to veľmi zaujímavý dizajn tela myši, ktorý je perforovaný šesťuholníkmi. Pýtate sa prečo? Výrobca ponúka jednoduchú odpoveď – váha. Genesis prezentuje Xenon 800 ako najľahšiu myš na trhu, pričom váži len 58 gramov.

V balení okrem samotnej myši nájdeme aj náhradný (neperforovaný) kryt, náhradné pojazdy, tri náhradné čiapočky DPI tlačidla, závažia a, samozrejme, manuál. Ako sme spomenuli, perforované telo myši upúta budúceho kupca hneď po vybalení. Vrchný kryt je odnímateľný (a vymeniteľný) a pod ním nájdeme priehradku na umiestnenie závaží. Osadiť môžeme 12 závaží, pričom každé z nich váži niečo vyše gramu. Pri použití všetkých vzrastie hmotnosť myši o 20 gramov na celkových 78 gramov, čo ju stále robí relatívne ľahkou.

Dvojicu hlavných tlačidiel poháňajú spínače Omron so životnosťou až 20 miliónov stlačení. Medzi nimi nájdeme koliesko myši spolu s DPI prepínačom. Tlačidlá krok späť a dopredu sú umiestnené štandardne na ľavom boku myši. Zospodu je okrem senzora umiestnený prepínač polling rate (125, 500, 1000Hz).

Z hľadiska komfortu sedí myš v ruke perfektne a ani pri dlhšom používaní sa nešmýka z ruky. Myš má obojručný tvar, teda je vhodná pre pravákov aj ľavákov. Boky Xenon 800 sú tvarované, aby palec sedel na bočných tlačidlách. Ak by vám nevyhovoval perforovaný vzor, môžete vymeniť vrchnú krytku za tú z celistvého plastu.

Hneď po prvom pripojení sa myš rozožiari, keďže obsahuje niekoľko zón RGB podsvietenia. Myš však primárne nepredáva podsvietenie, ale senzor. Výrobca osadil Xenon 800 senzorom PixArt PMW3389 s rozlíšením od 200 do 16000DPI s krokom každých 100DPI. PMW3389 nie je žiadnym nováčikom, nájdete ho aj v srdci myší ako Pulsefire Pro od HyperX alebo MM710 od CoolerMasteru. Senzor je veľmi presný, nevynecháva a zachytáva pohyby len pár milimetrov nad podložkou. Celkovo sme s ním počas hrania nezaznamenali žiadne problémy.

Výrobca poskytuje k tejto myši aj softvér. Bohužiaľ, výrobca stále nevytvoril žiadne centrum združujúce softvér svojich produktov, preto sme stále nútení stiahnuť si ďalšiu osobitnú aplikáciu. V nej nájdeme možnosť premapovania všetkých tlačidiel spolu s priradením a vytváraním makier, konfiguráciu DPI profilov, zmenu podsvietenia alebo pokročilé nastavenia, medzi ktoré patrí napríklad úprava výšky snímania senzora od podložky.

Naše hodnotenie

Najvyšší model myší, ktorým spoločnosť Genesis obohatila svoje portfólio, sa predviedol v tom najlepšom svetle. Xenon 800 ponúkne výborný senzor, nízku váhu a dobrú konštrukciu, čiže pevný základ. Nesmieme zabudnúť ani na ťaháky v podobe regulácie hmotnosti pomocou závaží, ale aj bohaté príslušenstvo v balení. Nákupom tohto modelu určite neurobíte krok vedľa.

Klady

 • senzor
 • konštrukcia
 • regulácia hmotnosti
 • spínače Omron

Zápory

 • nič podstatné

Informácie o produkte

Genesis Xenon 800 2020

 • Kategória: Myši
 • Šírka: 120 mm
 • Výška: 66 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 43 mm
 • Orientačná cena: 45 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk