RECENZIA: TP-Link M7350 4G Mobile Wi-Fi - Sieťový pavúk do vrecka

RECENZIA: TP-Link M7350 4G Mobile Wi-Fi - Sieťový pavúk do vrecka

 

Aké výsledky by sme asi dostali špeciálne z mojej osobnej štatistiky nadávok, ktoré som za celý svoj život adresoval ku všetkým Wi-Fi rozbočovačom, čo mi skrížili cestu pri rôznych príležitostiach? Tie čísla by sa dozaista dali prirovnať k počtu farebných odtieňov na bohato zdobenom tureckom koberci. Skutočnosť je hold taká, že práve tieto pomocné mašinky na šírenie bezdrôtového internetu, si väčšina z nás často berie do úst, a aj keď v drvivej väčšine prípadov vlastne nemôžu za nič, berieme ich ako pešiakov v boji so zlým pripojením. Prvý skutočný IP router pritom vznikol v rukách výskumníčky menom Virginia Strazisar a to sa písal rok 1975, čiže ak pred vás dnes položím, tak trocha symbolicky, jednu z jeho moderných a bezdrôtových evolúcií, môžete si byť viac ako istý, že cesta tohto progresu sa nerodila na základe nejakej nekontrolovateľnej náhody.

Možnosť zdieľať pamäťovú kartu s kapacitou 32 GB

Čínska spoločnosť TP – Link, ktorá sa mimo iného špecializuje aj na produkciu užívateľsky variabilných routerov (majú v portfóliu aj niekoľko bizarných ježkov s obrovským množstvom antén), sa rozhodla pritlačiť aj na segment prenosných Wi-Fi rozbočovačov, čoho výsledkom je kompaktná čierna skrinka s označením M7350. Jej primárnou schopnosťou je ponúknuť 4G sieť čerpanú z klasickej SIM karty, ku ktorej je možné pripojiť až 15 chobotov.

Predstavujem si to ako scénu zo slávneho animovaného filmu o neposlušnom levíčati, keď sa skupinka vysmädnutých sloníčat primotá ku jazierku striebristo čistej vody, aby ukojili svoje primárne túžby. V prípade predmetu tejto recenzie ide asi skôr o ekvivalent pätnástich priateľov bez dát, ktorý sa na vás prisajú ako hladná skupinka komárov, čo saje a saje, až vám mesačné vyúčtovanie dá facku zrovnateľnú nahnevanou partnerkou po poriadnom fláme. Spoločným menovateľom tu ale ostáva dostatočná spoľahlivosť a tá je v prípade produktu TP – Link maximálne dodržaná.

Hranica 25 metrov stabilného signálu

Zabudnite však teraz na moje farbisté prirovnania a poďme sa stručne pozrieť na samotné balenie. Za sumu prijateľných sto eur, dostanete miniatúrnu základňu s príslušenstvom v podobe jedného káblu pre nabíjanie (opäť musím vyjadriť moje sklamanie nad absenciou USB-C vstupu, ale to už je môj večný boj s veternými mlynmi), ako aj dua adaptérov pre rôzne veľkosti SIM kariet. Nech už teda disponujete akokoľvek starým mobilným telefónom, nebudete musieť siahnuť po nožniciach a zahrať sa na nekvalifikovaného chirurga.

Na jedno nabitie vám prístroj poskytne viac než desať hodín chodu, čo som otestoval viackrát po sebe a cifra ako taká sa vo finále zhodovala s oficiálnym údajom od výrobcu (dokonca ho o hodinku predbehla). Oveľa dôležitejší aspekt testu ale visel nad chuťou spoľahnúť sa počas prenosu dát aj pri maximálnom počte pripojených účastníkov, alebo zariadení. Tu som rovnako nemusel kriviť tvár od sklamania, keďže prístroj beží aj na menej využívanom pásme 5GHz.

Možnosť meniť typ sietí od 2G cez 3G až po 4G

Ďalšou zaujímavou pomocnou rukou je malý Oled displej, cez ktorý si jednak nastavujete všetky potrebné údaje, ale hlavne cez neho čerpáte dôležité informácie o stave zariadenia a chodu siete. Pomocou funkčnej aplikácie od výrobcu, je možné navyše definovať obmedzenia prenosu (ekvivalent dlane drviacej húf otravných komárov) a zakročiť v momente, keď by vás chcel niekto z okolia troška zneužiť.

Mobilný Wi-Fi router od TP – Link je tak ideálnym pomocníkom na cesty, nech už sa vyberiete na výlety, alebo musíte zorganizovať improvizovaný míting v teréne. Jeho dostatočne silná batéria vás podrží viac než desať hodín a kompaktné rozmery vám nestiahnu nohavice ani pri bežnom prenose vo vrecku. Vďaka podpore LTE je prenos dát dokonca možné vytiahnuť až na rýchlosť 150 Mbps a celkové nastavenie prístroja je užívateľsky maximálne prístupné (pomocou spomínanej aplikácie je to otázka pár sekúnd).

Naše hodnotenie

Spoľahlivý a hlavne funkčný Wi-Fi router do vrecka, ktorý posúva hranice svojho segmentu zase o kus ďalej.

Klady

 • kompaktnosť
 • spoľahlivosť
 • batéria
 • jednoduché rozhranie

Zápory

 • nie je

Informácie o produkte

TP-Link M7350 4G Mobile Wi-Fi

 • Kategória: Prepínače a smerovače
 • Šírka: 106 mm
 • Výška: 66 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 16 mm
 • Hmotnosť: 120 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 100 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: TP-Link

Zobraziť viac

Korekcia: Barbora Krištofová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk