RECENZIA: Genesis Irid 353 ARGB - mATX skrinka s nadpriemernou výbavou

RECENZIA: Genesis Irid 353 ARGB - mATX skrinka s nadpriemernou výbavou

 

Ak zvažujete novú hernú zostavu, skrinka patrí k základným stavebným kameňom. Prednedávnom sme vám priniesli recenziu skrinky Irid 505. Jej menší a lacnejší brat Irid 353 kvalitatívne vôbec nezaostáva, práve naopak, prezentuje sa v tom najlepšom svetle. Poďme sa spolu na Genesis Irid 353 pozrieť.

Obsah balenia

Irid 353 prichádza v kartónovej škatuli, ktorá je ladená do farby výrobcu. Vnútri nájdeme len samotnú skrinku a manuály. Treba pochváliť hrubé polystyrénové výstuže, ktoré Irid 353 ochraňujú počas prepravy.

Zaujme hneď na prvý pohľad

Konštrukcia sa od Irid 505 líši. Irid 353 je minitower skrinka s rozmermi 429x210x393 mm a váhou 6200 g. Predný panel je tvorený zatmaveným sklom, pod ktorým sú z výroby osadené dva ARGB ventilátory. Priestor medzi rámom skla a samotným sklom je dostatočné veľký pre bezproblémový prísun studeného vzduchu zvonku.

Ľavú bočnicu tvorí sklo osadené v kovovom ráme, ktorý ju drží v skelete skrinky. Jednoduchým odmontovaním dvoch skrutiek sa dostaneme do útrob skrinky.

Do Irid 353 možno osadiť mATX alebo ITX základnú dosku. Už z výroby sú osadené dištančné stĺpiky pre mATX základnú dosku. Všetky ostatné skrutky a stĺpiky nájdeme pod druhou, pravou bočnicou. Výrobca pribalil všetky skrutky, akoby počítal, že sa rozhodnete plne osadiť skrinku všetkými diskami a ventilátormi. Maximálna dĺžka grafickej karty až 37,5 cm. Najvyšší chladič procesora, ktorý je možné osadiť, je 16,3 cm. Zadný ventilátor, ktorý odvetráva teplý vzduch, je taktiež ARGB.

Horná strana je pripravená na osadenie vodného chladenia, buď 240mm alebo 280mm (2x 120mm alebo 2x140mm).

Na vrchnej strane sídli ovládací panel, prepínač efektu podsvietenia ventilátorov, USB 3.0 port, dvojica USB 2.0 portov, a, samozrejme, dvojica 3,5 mm jackov pre slúchadlá a mikrofón. Prachový filter na vrchnej strane skrinky chráni prípadné ventilátory vodného chladenia pred nasávaním prachu.

Zdroj sa inštaluje zo spodnej strany, dostaneme sa k nemu hneď vedľa dvoch 3,5“ pozícií. Celá klietka, do ktorej osadzujeme disky, je postavená na protivibračných podložkách, aby sa vibrácie pevného disku nepreniesli ďalej.

Maximálna dĺžka zdroja udávaná výrobcom je 19 cm. Skrinka poskytne 6 relatívne veľkých otvorov pre káblový manažment, do ktorého sa rozhodne zmestia všetky potrebné káble. Zadná strana má dosť priestoru na usporiadanie káblov spolu s háčikmi na uchytenie sťahovacích pások.

Bez RGB ani na krok

Už z výroby dostaneme v skrinke 3 ARGB ventilátory. Tie sú pripojené do ovládača RGB, ktorý spolupracuje s tlačidlom na hornej strane skrinky. Ak máte základnú dosku, ktorá dovoľuje ARGB, môžete meniť farby a podsvietenie s pomocou aplikácie výrobcu základnej dosky.

Iné alternatívy

Ako som už spomenul, Irid 353 je mladší brat skrinky Irid 505. Ak by ste potrebovali viac miesta pre káblový manažment alebo disky, ide rozhodne o dobrú alternatívu.

Naše hodnotenie

Skrinka Genesis Irid 353 má rozhodne čo ponúknuť. Okrem hlavného ťaháku v podobe vzhľadu a použitého skla láka dobrým vnútorným rozložením spolu s možnosťami pre káblový manažment. Ak rozmýšľate nad kúpou minitower skrinky, rozhodne zvážte aj túto novinku od Genesisu.

Klady

 • konštrukcia
 • RGB elementy
 • 3 predinštalované ventilátory
 • prachové filtre
 • možnosti káblového manažmentu

Zápory

 • nič výrazné

Informácie o produkte

Genesis Irid 353 ARGB

 • Kategória: PC skrinky
 • Šírka: 429 mm
 • Výška: 210 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 393 mm
 • Hmotnosť: 6200 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 59 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk