RECENZIA: Genesis Boron 500 XXL, Vanad 300 a Xenon 770 - skvelé trio

RECENZIA: Genesis Boron 500 XXL, Vanad 300 a Xenon 770 - skvelé trio

 

Keď som podložku Boron 500 XXL rozbalila, zabrala mi skoro celý stôl, čo je naozaj pôsobivé. Nehrávam veľa rýchlych online hier, to však neznamená, že neviem posúdiť prednosti takejto podložky. Čo má podložka Boron 500 okrem veľkého povrchu? Protišmykový povrch na spodnej strane, špeciálne zosilnené ukončenie na hranách podložky a RGB podsvietenie na celej zaoblenej hrane. To v praxi znamená, že jej používanie je nielen praktické, ale aj estetické, čo som v prípade podložiek nevidela až tak často.

Z hľadiska estetiky však mám výhradu. Dizajn je šedý obrázok na čiernom podklade a vytvára taký efekt, ako keby mi niekto čiernu podložku oprskal niečím špinavým. Neviem, či šlo o zámer, ale na mňa šedé fľaky v strednej časti pôsobili rušivo, a to hlavne v kombinácii s čisto čiernym herným príslušenstvom.

To, čo mi trochu pokazil dizajn, mi však vynahradilo podsvietenie. Hádam nemusím vysvetľovať možnosti RGB podsvietenia, poviem len to, že podložka má 11 módov svietenia, pričom v tme vyzerá podsvietenie veľmi pekne a dá sa s ním dobre vyhrať. Páči sa mi aj vyústenie kábla k podložke, respektíve to, že z podložky netrčí len tak niekde náhodný kábel, ale je pekne ukončený a pripnutý. Povrch Boron 500 je prispôsobený na rýchle pohyby s myšou, dobre sa na ňom šmýka a pri hraní nemám ako vyjsť myšou z okrajov podložky, keďže sú trochu zvýšené.

Stojan

Vždy sa teším na testovanie niečoho, čo až tak nepoznám alebo nepoužívam, a stojan Vanad 300 patrí presne do tejto kategórie. Ide o stojan na kábel myši, s ktorým si zároveň môžete upratať nadbytočné káble na stole, keďže slúži ako USB hub so 4 portmi. Čierny stojan je na stole pomerne nenápadný, jeho základňa sa nehýbe a jeho funkciou je odľahčenie myši, vďaka čomu sa lepšie kĺže po podložke. K podložke Boron 500 XXL šlo o ideálnu kombináciu, ak chcete naozaj minimalizovať rušivé elementy z hrania - mám na mysli trenie kábla, jeho ťahanie po stole alebo podložke. Pri bežnom hraní môžete Vanad 300 používať skôr na organizáciu káblov na stole, pri rýchlom hraní zas oceníte lepšie pohybovanie myšou. Nevedela som si veľmi predstaviť, prečo si niekto zaobstará takýto stojan, ale uznávam, že je to šikovná vecička, s ktorou nič nepokazíte, ale skôr zlepšíte.

Myš

Xenon 770 je dosť neobyčajná herná myš. V podstate sú to dve myši v jednej. Vďaka tomu, že bočné tlačidlá sú na magnetických bočniciach, za pár sekúnd si zmeníte nielen dizajn, ale aj funkciu zariadenia. Mne vyhovuje skôr rozloženie na FPS hry, ale ak by som hrávala aj MMORPG tituly a chcela si namapovať viacero tlačidiel, tak nepotrebujem inú samostatnú myš. V pripade Xenon 770 mi stačí vybrať pôvodný panel a nakliknúť ten s deviatimi tlačidlami. Spolu so zmenou DPI, ktorá sa prejaví v podstate hneď, mi tak myš ponúka celkom zaujímavú variabilitu, a dovolím si povedať, že je to vzhľadom na jej cenu dosť unikátna kombinácia. Okrem technických parametrov, ktoré sú taktiež fajn - senzor PAW 3327 a jeho rozlíšenie do 10200, maximálne zrýchlenie 30G a vstavaná pamäť na ukladanie makier - má Xenon 770 navyše aj RGB podsvietenie s prismo efektom. Na trvanlivosť vplývajú aj spínače s deklarovanou životnosťou 20 miliónov kliknutí a teflónové plochy, po ktorých chodí.

Aký je však pocit z používania tejto myši?

V prvom rade je pomerne ťažká, čo je celkom pochopiteľné, keďže vymeniteľné bočné panely držia na magnetoch, môže to však byť nepríjemné - hlavne preto, že je navrhnutá pre hráčov FPS, RTS a MMORPG hier. Napriek tomu sa dobre ovláda, za čo môže aj celkom dlhé telo myši a fakt, že až na dve stredové tlačidlá je jej povrch matný a nie lesklý. Vďaka tomu na nej navyše nevidno odtlačky. Bočné plochy síce nie sú pogumované, ako to u hráčskych myší býva, ale napriek tomu sa v ruke nešmýka ani pri rýchlych pohyboch.

Naše hodnotenie

Aké mám pocity z týchto troch kúskov hráčskeho príslušenstva? Stojanu na kábel nemám čo vytknúť, pretože okrem toho, že pri hraní odstraňuje rušivé faktory, vďaka USB portom slúži aj na „upratanie” hernej plochy. Podložke aj myši podľa mňa chýba už len kúsok k dokonalosti, respektíve k tomu, aby ich používanie bolo naozaj bez problémov. Pri podložke je tým malým problémom dizajn, ktorý pôsobí, ako keby čiernu podložku niekto zašpinil. Čo sa týka myši, tam mi zas vzhľadom na jej cieľovú skupinu trochu nesedí vyššia hmotnosť. Pri myške s vymieňateľným bočnicami s tlačidlami (vďaka ktorým ide v podstate akoby o dve myši v tele jednej), RGB podsvietením s Prismo efektom a rozlíšením až do 10200 DPI by som ale čakala o dosť vyššiu cenu, než za akú sa predáva, čo jej rozhodne poskytuje veľkú výhodu. Dokopy by som dala skôr 4 a pol z 5 hviezdičiek, čo sa nedá, preto sa prikláňam k 4 bodom z 5.

Klady

 • veľmi príjemné RGB podsvietenie
 • spevnené hrany, cez ktoré s myšou neprejdem von
 • naozaj veľké rozmery (30x80 cm)
 • kĺzavý povrch, protišmykový spodok

Zápory

 • nepochopiteľný dizajn, ktorý vyzerá ako niečo špinavé

Informácie o produkte

Genesis Boron 500 XXL

 • Kategória: Ostatné
 • Orientačná cena: 25 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Naše hodnotenie

Klady

 • stabilná konštrukcia, ktorá sa nepohybuje po stole
 • flexibilné rameno na kábel
 • nenápadný dizajn v čiernej farbe

Zápory

 • žiadne

Informácie o produkte

Genesis Vanad 300

 • Kategória: Ostatné
 • Orientačná cena: 13 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Naše hodnotenie

Klady

 • vymeniteľné panely s tlačidlami
 • veľká variabilita
 • snímač a rozlíšenie
 • dlhšie telo s pohodlným úchopom

Zápory

 • vyššia hmotnosť myši

Informácie o produkte

Genesis Xenon 770

 • Kategória: Myši
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk