Trust PAXO - Recenzia

Trust PAXO - Recenzia

 

Keďže trh so smartfónmi postihol novodobý trend odoberania slúchadlového jacku, azda najlepším riešením miesto všemocnej redukcie by boli Bluetooth slúchadlá. Do tohto trhu vstupuje novinka spoločnosti Trust s produktom Paxo, ktorý ponúka aj aktívne potlačenie hluku. Poďme sa na tento pár slúchadiel spoločne pozrieť.

Slúchadlá prichádzajú v jednoduchom čiernom balení, ktoré zdieľa farebný dizajn spolu s ostatnými produktami značky. Vnútri nájdeme okrem slúchadiel aj AUX kábel, microUSB kábel a povinnú literatúru o bezpečnosti a manipulácii s produktom.

Slúchadlá sú zvonku celé čierne. Konštrukciu tvorí prevažne plast, výnimkou sú iba mäkké ergonomické časti z akejsi PU kože. Vonkajšie plasty sú jemne pogumované. Celková váha Paxo je len 188 gramov.

Na ľavej mušli nájdeme ovládanie hlasitosti a zapnutia, ktoré zároveň slúžia aj na reguláciu hlasitosti hovoru počas jeho prebiehu, notifikačnú diódu, headphone jack a konektor na nabíjanie. Na pravej mušli sa nachádza len tlačidlo na spustenie aktívneho potlačenia hluku spolu s jeho notifikačnou diódou.

Prvé pripojenie a taktiež aj spárovanie pomocou technológie Bluetooth je rýchle. Slúchadlá sú po nasadení na hlavu naozaj pohodlné a flexibilné, sedia ako uliate, zároveň však netlačia. Rozmedzie hlavového mosta je dostatočné aj pre veľké hlavy.

O ozvučenie sa stará dvojica 40mm meničov. Z hľadiska zvukového prejavu majú slúchadlá príjemné množstvo basov s jemne potlačenými výškami a vyváženými stredmi. Pri použití režimu aktívneho potlačenia hluku si všimnete, že niečo nie je v poriadku – v slúchadlách totiž niečo nepríjemne praská. Pri zapnutom režime vytvárajú akýsi nepríjemný pocit silného podtlaku a potlačenie hluku je len veľmi mierne.

Rovnako aj počas počúvania v tme je modrá notifikačná dióda extrémne silná a otravuje.

Paxo disponuje aj možnosťou pripojiť slúchadlá pomocou jacku, čo určite ocení mnoho používateľov.

Trust deklaruje výdrž dvadsaťdva hodín bez režimu potlačenia okolitého hluku.

Naše hodnotenie

Celkovo bolo testovanie slúchadiel Paxo vďaka dobrému zvukovému prejavu skvelé. Funkcie ako aktívne potlačenie hluku, za ktoré si prevažne priplácate, nás ale sklamali hlavne z dôvodu, že Trust berie túto funkciu ako jeden z hlavných ťahákov. Z hľadiska zvuku môžeme slúchadlá vrelo odporučiť, no ďalšie vlastnosti, ktoré dvíhajú cenu, značne podkopávajú všetky snahy presadiť tento produkt.

Klady

  • ergonómia
  • zvukový prejav

Zápory

  • pomer cena a výkon
  • zlá implementácia potlačenia okolitého hluku
  • silná LED dióda

Informácie o produkte

Trust PAXO 2019

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Hmotnosť: 188 g
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 70 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Trust

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk