Lamax MusiCan1 - Recenzia

Lamax MusiCan1 - Recenzia

 

Nie je to tak dávno, čo odštartoval obrovský trend tínedžerov a detí, ktorým sú bluetooth reproduktory. Samozrejme, nevravím, že takéto zariadenia sú len pre mládež, využiteľné sú totiž takmer všade a pre každého. Nie je nutné sa s nimi prechádzať po meste, skôr nájdu uplatnenie na miestach, kde mobilný reproduktor nestačí a bežné reproduktory k počítačom či notebookom nie sú k dispozícii. V popredí sú už dlhšie značky Lamax a JBL. My sa v tejto recenzii pozrieme na bezdrôtový reproduktor prvej z nich s názvom MusiCan1.

BALENIE

Reproduktor mi prišiel v peknej modro-bielej krabici, na ktorej stranách je znázornené logo a názov spoločnosti, nejaké rýchle špecifikácie a samotný produkt. Po otvorení škatule zákazníkovi padne do očí reproduktor, pod ktorým sa schováva micro USB - USB kábel a obojstranný 3,5mm jack. Nájdeme tam aj používateľskú príručku, šnúrku na zavesenie produktu, rýchly návod na obsluhu, varovanie, v ktorom sa píše, že reproduktor nemôžeme nabíjať nabíjačkou s napätím vyšším ako 5V a tri nálepky s logom firmy.

DIZAJN A SPRACOVANIE

Väčšina bezdrôtových reproduktorov a iných produktov od Lamaxu prichádza v čierno-modrej kombinácii, niekedy však prídu aj v iných farbách, napríklad v čisto čiernom prevedení, ako je to v prípade tohto reproduktoru. Ja mám však tú modro-čiernu a aj napriek tomu, že nie som fanúšikom tejto kombinácie, musím povedať, že je celkom pekná.

Reproduktor je valcovitého tvaru a disponuje aj úchytkou na jednej z jeho bočných strán. Samotný MusiCan1 má na sebe dve modré pogumované plochy, z ktorých jedna obsahuje tlačidlá na zapnutie, prepínanie režimov, pozastavenie a, samozrejme, tlačidlá na upravovanie hlasitosti. Druhá strana má pod ohybnou gumenou krytkou ukrytý slot na micro SD kartu, USB 2.0, 3,5mm jack a micro USB. Okrem toho tvoria zvyšok reproduktora mriežky z tvrdého plastu s logom firmy, pod ktorými sú umiestnené reproduktory. Celkový dojem je zatiaľ celkom pekný.

DOJMY Z POUŽÍVANIA

Reproduktor disponuje aj IPX4 vodeodolnosťou, režimami FM rádio a Handsfree. Ako som už spomenul, je na ňom hneď niekoľko tlačidiel, pričom každé ma svoje špecifické funkcie. Tlačidlo na prepínanie režimov napríklad prepína režimy medzi FM rádiom, Handsfree, Audio a Bluetooth, pričom ak ho podržíte približne štyri sekundy, uzamknete všetky tlačidlá, aby nedochádzalo k nechcenému stláčaniu. Tlačidlom na pozastavenie/prehrávanie môžeme taktiež prijať hovor, odpojiť bluetooth zariadenie alebo vytočiť posledné volané číslo a tlačidlami na hlasitosť je možné presúvať pesničky. Čo sa týka LED indikácie, modrá kontrolka pri micro USB porte signalizuje, že prístroj je v prevádzke, červená svieti pri nabíjaní a zelená vtedy, keď už je produkt nabitý. Za veľké plus považujem možnosť používať MusiCan1 ako powerbanku. Ak by niekoho zaujímala výdrž batérie a doba nabíjania, tak priemerný hrací čas na normálnej hlasitosti je 10 až 12 hodín a nabíjanie trvá približne 2,5 hodiny.

ZVUK

Zvuk z Lamax MusiCan1 je podľa mňa celkom v pohode. Ničím extra nevyniká, za najväčšie sklamanie ale určite považujem rozloženie reproduktorov v zariadení. Na jednej strane sú totiž stereo reproduktory a na druhej strane je len reproduktor na basy, takže tu nie je možnosť priestorového zvuku. Ak si ale myslíte, že stačí reproduktor proste položiť, tak jedinou možnosťou je ho postaviť, pretože pri pokuse o položenie zariadenia ležmo situáciu skomplikuje jeho extrémna guľatosť, ktorá dokáže výrazne zhoršiť zážitok z počúvania. V momente, keď sa otočí basovým reproduktorom k vám, sa zvuk stáva nekvalitným, ba až nepočúvateľným.

Čo sa týka kvality zvuku samotného, musím povedať, že prevládajú stredy a pri vyšších hlasitostiach aj výšky. Sklamaním sú hĺbky a basy, ktoré sú pri počúvaní hudby rovnako dôležité. Ako žáner, ktorý by som vybral pre čo najlepší zážitok z počúvania, by som zvolil niečo, kde nie sú basy jedným z najhlavnejších prvkov - skôr by som stavil na tie výšky. Povedať, že by bol zvuk zlý, ale nemôžem.

Naše hodnotenie

Bluetooth reproduktory sú v súčasnosti naozaj populárne a ak chcete takúto „hračku“ kúpiť svojmu známemu a nechcete za ňu vyhodiť prehnané množstvo peňazí, určite by ste mali nad kúpou Lamax Musican1 naozaj popremýšľať. Zvuk síce nie je perfektný a ako celok má pár múch, ale aj tak ide o pomerne kvalitný produkt, ktorého kvalita vás pri pomyslení nad cenou prekvapí. Ak porozmýšľam nad všetkými funkciami zariadenia, ktorých je, mimochodom, viac ako u niektorých prémiových produktov iných značiek, tak je Lamax MusiCan1 vzhľadom na svoju cenu, ktorá je približne 45 eur, jedným z favoritov, ktorý môže pokojne konkurovať aj drahším produktom.

Klady

 • vyhotovenie
 • funkcie
 • cena

Zápory

 • basy
 • nepriestorový zvuk

Informácie o produkte

Lamax MusiCan1 2018

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Šírka: 70 mm
 • Výška: 68 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 197 mm
 • Hmotnosť: 328 g
 • Orientačná cena: 45 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Lamax

Zobraziť viac

Korekcia: Pavol Hirka

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk