Modecom Volcano Lanparty RGB - Recenzia

Modecom Volcano Lanparty RGB - Recenzia

 

Herné mechanické klávesnice bývajú doménou hráčov, ktorí to s hraním myslia naozaj vážne. Samozrejme, nič nie je zadarmo a ani tento prémiový kus herného vybavenia nepatrí medzi tie najlacnejšie. Na náš trh prichádza značka Modecom, ktorá prenáša prémiové produkty do nižších cenových kategórií. Poďme sa na model Lanparty RGB spoločne pozrieť.

Obsah balenia a prvý dojem

Do redakcie nám dorazilo retail balenie klávesnice Lanparty RGB od spoločnosti Modecom. Jeho zovňajšok lemujú ilustrácie a technické špecifikácie, vnútri balenia nájdeme len klávesnicu a manuál pre prvé spustenie.

Klávesnica je celočierna a jej telo tvoria dva plastové pláty zaskrutkované jeden do druhého. Prechod medzi plátmi lemuje chrómový prúžok. Rozmery Lanparty RGB sú 358 x 138 x 38 mm a jej hmotnosť je 710 gramov.

Hneď na prvý pohľad si všimneme anglické popisy klávesov a chýbajúci numerický blok. Klávesnica je osadená spínačmi Outemu Blue, ktoré by mali svojmu majiteľovi pripomínať prémiové Cherry MX Blue. Existuje však aj variant s Brown spínačmi.

Pocit z písania je v porovnaní s Cherry MX celkom iný. Stlačenie je zaregistrované až úplne na konci dráhy spínača a pri dosadnutí spínača na koniec svojej dráhy, okrem kliku typického pre modré spínače, počuť aj plastový zvuk. V dôsledku toho, že spínače registrujú stisk až na konci dráhy spínača, ste nútení robiť klávesnicu zbytočne omnoho hlučnejšou než by bolo potrebné. Nejde teda o najpresnejšiu kópiu Cherry MX. Každý zo spínačov je RGB osvetlený a osobne by som ich zaradil k tým mäkším.

Potešia však multimediálne skratky, ku ktorým pristupujeme pomocou FN skratiek.

Ku klávesnici dostanete aj softvér, ktorý je dostupný na webovej stránke výrobcu. Softvér je jednoduchý a ponúka základné funkcie vytvárania makier a regulácie osvetlenia. Makrá je možné nahrávať aj s pevnou prestávkou medzi krokmi. Po nahraní sa dajú jednotlivé kroky presúvať a meniť. V softvéri nájdeme niekoľko prednastavených režimov osvetlenia, ako napríklad dýchanie či prechod spektrom. Rovnako sa dajú nastaviť aj individuálne režimy osvetlenia výberom farby pre každé tlačidlo z RGB spektra, buď pomocou RGB hodnôt, alebo výberom z palety.

Všetky nastavenia vytvárame v rámci jedného z troch možných profilov, ktoré sú uložené v pamäti klávesnice. Ak zmeníme počítač, klávesnica si všetko zapamätá aj bez nainštalovaného softvéru.

Čo sa ďalších herných vylepšení týka, klávesnica ponúka plný Anti-ghosting a možnosť vypnutia Windows tlačidla.

Naše hodnotenie

Klávesnica Lanparty spoločnosti Modecom je naozaj skvelým začiatkom pre hráčov, ktorí uvažujú nad kúpou drahej mechanickej klávesnice. Za cenu približne 50 € ponúkne naozaj slušný pocit z používania mechanických spínačov. Softvér podporuje potenciál klávesnice základnými funkciami v podobe jednoduchých makier a regulácie osvetlenia.

Klady

 • skvelý pomer cena/výkon
 • plné RGB

Zápory

 • slabší softvér

Informácie o produkte

Modecom Volcano Lanparty RGB 2018

 • Kategória: Klávesnice
 • Šírka: 358 mm
 • Výška: 138 mm
 • Hĺbka/hrúbka: 38 mm
 • Hmotnosť: 710 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 50 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Modecom

Zobraziť viac

Korekcia: Stella Ondrejčiková

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk