Logitech G Pro Gaming Headset - Recenzia

Logitech G Pro Gaming Headset - Recenzia

 

Spoločnosť Logitech je stálicou na poli výrobcov rôzneho príslušenstva a každý používateľ sa už určite stretol aspoň s jedným produktom tejto značky. Po klávesnici a myši z radu G Pro portfólio dopĺňa headset, ktorý na prvý pohľad môže pôsobiť ako šedá myška. Ako dopadol v našom teste sa dozviete v recenzii.

Balenie

Dodávané príslušenstvo zodpovedá odporúčanej cene headsetu. Nachádza sa v ňom samotný headset, náhradné textilné náušníky, odpojiteľný mikrofón, redukcia rozdeľujúca vstup a výstup do samostatných 3,5 mm konektorov a odpojiteľný primárny kábel s 3,5 mm konektormi, na ktorom sa nachádza aj ovládanie regulácie hlasitosti.

Dizajn a konštrukcia

Dizajnéri Logitechu pochopili, že v jednoduchosti je krása a rôzne „hráčske“ elementy iba kazia celkový dojem. Svedčí o tom fakt, že najvýraznejším dizajnovým prvkom headsetu G Pro sú logá výrobcu po bočných stranách konštrukcie a vyčnievajúca oceľ z konca hlavového mostu.

Ten je pevný, vďaka nylonu aj dostatočne flexibilný a už spomínané oceľové zakončenie je dostatočne dlhé. Poskytuje tak pohodlné používanie aj používateľom s väčšou hlavou. Elegantným dojmom pôsobia aj koženkové náušníky, ktoré zároveň plnia funkciu pasívneho potláčania okolitého ruchu. Kombinácia týchto elementov zaručuje perfektnú ergonómiu aj počas dlhých hodín používania.

Zvuk

Nie nadarmo je headset G Pro určený pre hráčov. V hrách si svoje povinnosti spĺňa na 100 % a naozaj vás vtiahne do deja. Pokiaľ ste však zvyknutí na priestorový 7.1 zvuk, určite si budete chvíľu zvykať, no absenciu tejto funkcionality nemôžeme brať ako negatívum.

Čo sa týka zvukového prejavu pri počúvaní hudby, pozitív je už menej. Vaše uši nebudú vyložene trpieť, šumu je absolútne minimum, ale potom prídu na rad basy. Tie prakticky neexistujú a dokonca aj v prípade slúchadiel EarPods dodávaných s iPhonom sú basy výraznejšie. Rockeri určite zaplesali radosťou, keďže gitarové sóla sú jednoznačne v popredí, ale poslucháči EDM žánru budú musieť použiť kvalitný ekvalizér. Aby sme len nekritizovali, koženkové náušníky odvádzajú skvelú prácu pri rušení okolitého hluku a zvuk výrazným spôsobom nepreniká von.

Kvalita mikrofónu je na excelentnej úrovni. Manipulácia s ním je jednoduchá, pop filter je veľmi dobrý doplnok a skvelá citlivosť vás odnaučí používať funkciu push-to-talk pri komunikácii cez TeamSpeak.

Naše hodnotenie

Logitech G Pro je skvelý herný headset, ktorý ponúka veľmi dobrý zvukový zážitok počas hrania. Skvelý dojem dopĺňa mikrofón s pop filtrom a úžasnou citlivosťou, vďaka ktorej sa môžete spoľahnúť na automatickú detekciu hlasu pri komunikácii s ostatnými hráčmi. Zvukový prejav pri počúvaní hudby pôsobí rozpačitým dojmom najmä pre nevýrazné basy. Vynahrádza to perfektná ergonómia počas používania a kvalitné spracovanie.

Klady

  • odolná konštrukcia
  • kvalitný odnímateľný mikrofón
  • dizajn
  • zvukový prejav v hrách
  • ergonómia počas používania

Zápory

  • nevýrazné basy

Informácie o produkte

Logitech G Pro Gaming Headset 2018

  • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
  • Farba: čierna
  • Orientačná cena: 99 €
  • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Logitech

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk