Gigabyte Aorus H5 - Recenzia

Gigabyte Aorus H5 - Recenzia

 

Po myši a klávesnici je headset tretím najdôležitejším príslušenstvom každého hráča. Spoločnosť Gigabyte sa po anabáze v prvých dvoch spomínaných segmentoch rozhodla rozšíriť rad príslušenstva aj o headsety. Dnes sa bližšie pozrieme na zástupcu strednej triedy − Gigabyte Aorus H5.

Dizajn a spracovanie

Už na prvý pohľad je jasné, že headset od pracovného stola len tak niekam nezoberiete. Pevná konštrukcia neumožňuje transformáciu do skladnejšieho formátu a v batohu by headset zabral mnoho miesta. Keď k nemu pridáme ešte kábel s dĺžkou 3 metre a 3 konektory, tak odradíme aj úplných extrémistov v prenášaní elektroniky.

Počet konektorov prekvapí nejedného používateľa, no vzhľadom k vymedzeniu používateľského priestoru určite prekážať nebudú. Je však škoda, že USB port slúži iba na napájanie RGB podsvietenia a nedokáže alternovať dvojici 3,5 mm jack konektorov. Predovšetkým majitelia notebookov, ktorí nedisponujú dedikovaným 3,5 mm jack vstupom na mikrofón, sú už teraz odpísaní.

Miernu kritiku si zaslúži aj ergonómia používania „diaľkového“ ovládania hlasitosti. K jeho umiestneniu nemáme výhrady, no regulátor je príliš zapustený v tele ovládača, čím trpí precíznosť regulácie hlasitosti. Počas nášho testovania sa viackrát stalo, že sme nechcene zvýšili hlasitosť na takú úroveň, že nám v ušiach zvonilo ešte 2 hodiny.

Ergonómia a zvuk

Aj napriek absencii penovej výplne v hlavovom moste je používanie headsetu veľmi pohodlné. Spokojnosť vyjadrujeme aj s polstrovaním náušníkov. Táto kombinácia parametrov robí z headsetu Aorus Gaming H5 ultimátneho spoločníka na dlhé herné seansy. Slúchadlá padnú ideálne dospelej aj mladšej osobe a hendikep nepocítia ani používatelia s väčšími ušami.

Zvukovo sa jedná o vyladené slúchadlá, ktoré síce neposkytujú výrazné basy, ale vyvážené stredy a výšky. Audiofilovia nájdu v zvukovom prednese dosť chýb a pri vyšších tónoch a vyššej hlasitosti už 50 mm meniče narážajú na limity, ale vzhľadom na cenu sme s celkovým zvukom nadmieru spokojní. Mikrofón má smerovú charakteristiku, takže pred komunikáciou s partiou priateľov odporúčame precízne nastaviť jeho polohu. Pokiaľ ho neplánujete využívať často, oceníte možnosť odpojenia.

Softvér

Nástroj Aorus Graphics Engine bol v prípade myši Aorus M3 (prelink sem https://www.gamesite.sk/hw/recenzie/31169-gigabyte-aouris-m3-recenzia) hlavným kameňom úrazu. O to väčšie bolo naše prekvapenie, keď aktuálna verzia nástroju odstránila takmer všetky neduhy, o ktorých sme sa zmienili. Samozrejme, k používateľskému rozhraniu máme stále výhrady, no aspoň sa nástroj po zmene nastavenia nespráva nestabilne, zmeny sa prejavia takmer okamžite a bezproblémovo funguje aj synchronizácia RGB podsvietenia naprieč rôznymi zariadeniami. Tam však možnosti nastavenia headsetu začínajú a zároveň aj končia. Je nám jasné, že nástroj je stále v aktívnom vývoji, ale absencia ekvalizéru nás zaskočila.

Naše hodnotenie

Headset Gigabyte Aorus H5 je takmer dokonalým zástupcom strednej triedy. Ponúka vyladený zvukový prednes, pevnú konštrukciu, skvelú ergonómiu používania a kvalitný odpojiteľný mikrofón so smerovou charakteristikou. Nástroj Aorus Graphics Engine urobil značný pokrok, no v prípade headsetu je užitočný len pre používateľov, ktorým záleží na farbe a efektoch RGB podsvietenia.

Klady

 • pevná konštrukcia
 • vyrovnaný zvuk
 • perfektná ergonómia
 • dostatočná dĺžka kábla
 • široké možnosti úpravy RGB podsvietenia
 • odpojiteľný mikrofón

Zápory

 • nedotiahnuté „diaľkové“ ovládanie regulácie hlasitosti
 • absencia ekvalizéru v rámci Aorus Graphics Engine

Informácie o produkte

Gigabyte Aorus H5 2018

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 285 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 55 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Gigabyte

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Veronika Cholevová

Galéria

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk