Genesis Neon 360 - Recenzia

Genesis Neon 360 - Recenzia

 

Pozreli sme sa na headset s názvom Neon 360. Jeho vzrast je trochu mohutnejší, na rozdiel od bežných hráčskych slúchadiel, čo je zjavné už pri pohľade na veľkú krabicu, v ktorej prišiel. Ako to ovplyvňuje jeho výkon, ako dopadol v testovaní a prečo nás tak prekvapil, sa dozviete v recenzii.

Design

Z hľadiska dizajnu stavia značka Genesis na čiernu a červenú farbu a inak tomu nie je ani v prípade týchto slúchadiel. Zaujímavosťou, ktorá ich odlišuje od ostatných modelov, je podsvietenie, ktoré netvorí úplne bežnú súčasť slúchadiel, a o niečo mohutnejšia konštrukcia. Čelenka nie je väčšia len oproti iným produktom od tohto výrobcu, ale oproti iným produktom vo všeobecnosti. Náušníky sú na pohľad naozaj obrovské a vďaka nim Neon 350 pripomína skôr slúchadlá pre dj-ov než hráčsky headset. Ich povrch je potiahnutý umelou kožou a pôsobí mäkko, čo dizajnovo vyvažuje pevnú čiernu kovovú konštrukciu. Spomínané podsvietenie len podfarbuje logo Genesis a sieťku z vonkajšej strany, čo vytvára dojem, že je pod sieťkou červená farba namiesto čiernej. Zaujímavý je aj kábel, ktorý vedie k headsetu, pretože aj keď sú opletené vystužené káble pomerne rozšírenou súčasťou, tento je hrubší, a tým pádom sa nezamotáva ani nikde nezachytáva a pôsobí až nezničiteľne.

Kompatibilita a zvuk

Na headsete Neon 350 nájdeme tri koncovky, dve z nich sú 3,5 mm pre slúchadlá a mikrofón a do tretice je to vstup pre usb kábel, vďaka ktorému funguje aj podsvietenie. Vďaka nim je headset bez použitia mikrofónu použiteľný aj s počítačom, aj s mobilným telefónom. Zvuk zo slúchadiel prechádza cez 50 mm meniče a vďaka veľkým náušníkom je výborne izolovaný – jednak nepočujete zvuky naokolo, ani sa vaša hudba nešíri do okolia. Celkovo sú zvuky čisté, bez šumu a akéhokoľvek zastrenia, čo je, vzhľadom na cenu headsetu, naozaj prekvapivé. Neon 350 navyše ponúka aj používanie basových vibrácii, ktoré sa dajú zapnúť a vypnúť, počas počúvania hudby a hrania sme ich však výrazne nezaznamenali (jedine pri zvukoch so silnými basovými frekvenciami), skôr fungujú ako prifarbenie zvukov. Na druhej strane to však znamená, že pri používaní neprekážajú, takže túto súčasť vidíme zároveň ako výhodu aj nevýhodu.

Pohodlie

Pri headsete s takouto mohutnou konštrukciou by sme očakávali vyššiu hmotnosť a s ňou spojené menšie pohodlie pri nosení, čo však nie je prípad týchto slúchadiel. Náušníky sú síce široké, ale objímajú uši mäkko a príjemne a čelenka na vrchu hlavy používateľa netlačí, čo býva častý problém herných headsetov. Musíme však povedať, že aj keď sú slúchadlá Neon všeobecne pohodlné, ich dlhšie používanie nie je úplne príjemným zážitkom a po čase sa trochu na ušiach šmýkajú. Tento fakt pripisujeme tomu, že sú skrátka zrejme až príliš veľké a nie je jasné, aký význam pre hráčov majú také mohutné a široké slúchadlá. Z hľadiska pohodlia je to teda čiastočne aj ich výhoda, ale z hľadiska výzoru a praktickosti ich neodporúčame hráčom s menšou hlavou, pretože v takomto prípade bude zrejme ich konštrukcia skôr na škodu.

Naše hodnotenie

Headset Neon 360 je veľmi prekvapivým kúskom zo série hráčskej výbavy od Genesis. Prekvapuje svojím podsvietením, možnosťou používania basových vibrácií, pevnou konštrukciou s príjemnými náušníkmi a tiež špeciálne pevným káblom s vystuženým povrchom. Aj vďaka nemu totiž headset pôsobí pevne a jeho výzor o ňom napovedá, že bude mať dlhú životnosť. Na druhej strane je však telo slúchadiel možno až príliš veľké, čo ani zďaleka nemusí vyhovovať každému. V otázke vyváženia jeho výhod a nevýhod je však dôležitým faktorom cena. Vzhľadom na kvalitu headsetu Neon 350 sme očakávali podstatne vyššiu cenovku a aj vďaka nej dávame headsetu 4/5 hviezdičiek.

Klady

 • veľké mäkké náušníky
 • funkčný dizajn s pekným podsvietením
 • výrazne pevný hrubší kábel
 • headset pôsobí trvácne a odolne
 • čistý zvuk podfarbený vibráciami
 • priaznivá cena

Zápory

 • vhodný skôr na väčšie hlavy
 • náušníky sa trochu šmýkajú
 • príliš mohutná konštrukcia

Informácie o produkte

Genesis Neon 360 2018

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 20 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Natec/Genesis

Zobraziť viac

Korekcia: Veronika Cholevová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk