Genesis Argon 570 - Recenzia

Genesis Argon 570 - Recenzia

 

So slúchadlami v rade Argon od spoločnosti Genesis sme sa už mali možnosť zoznámiť (recenzie sme priniesli pred niekoľkými mesiacmi). Argon 200 a 500 obstáli v recenzii pomerne dobre. A boli sme zvedaví na slúchadlá Argon 570, ktoré sú v tejto rade najvyššie.

Kým slúchadlá Argon 200 boli zamerané prevažne na domáce hranie a v prípade 500 výrobca stavil najmä na otázku kompatibility, tieto slúchadlá sú navrhnuté tak, aby boli najmä odolné a ľahké, vhodné napríklad na turnaje a súťaže. Spĺňajú však to, čím sa prezentujú?

Dizajn

Dizajn v otázke farieb nás ničím neprekvapí, väčšina hráčskeho príslušenstva je čierna, inak to nie je ani v prípade Argonu 570: čierna čelenka, zospodu vystužená mäkkou koženkou, čierna konštrukcia slúchadiel, náušníky z čiernej kože. Jedinú výnimku tvorí červená kresba na vonkajšej strane, ktorej abstraktný vzor pripomína lúče červeného svetla, a oživuje vzhľad celého headsetu. Mikrofón je odnímateľný, z čierneho plastu, ktorý je zakončený červenou koncovkou a farebne ladí s kresbami.

Pri mikrofóne však treba podotknúť, že jeho plastové prevedenie nepôsobí úplne trvácne, a máme obavy, ako by vyzeral po niekoľkých mesiacoch používania. V tomto ohľade máme výhradu aj k prevedeniu samotných slúchadiel, ktoré pôsobia príliš plastovo a nie úplne pevne. Je možné, že táto výhrada súvisí aj so skúsenosťami s častým opotrebovaním takýchto materiálov pri slúchadlách, práve preto máme obavy najmä o výdrž plastových konštrukcií a menších káblov, ktoré spájajú čelenku a náušníky. Chápeme, že plastové súčasti sú použité preto, aby boli slúchadlá ľahké a prenosné, ale označiť takto zostrojené slúchadlá za odolné, nám pripadá byť trochu odvážne.

Pohodlnosť

S dizajnom je úzko prepojená pohodlnosť slúchadiel. Rozmery a tvar náušníkov sú navrhnuté tak, aby kopírovali ucho človeka a sedia na ušiach príjemne, sčasti aj kvôli ich mäkkému, ale pružnému materiálu. Vďaka nemu slúchadlá dobre priľnú k ušiam a pomáhajú filtrovať zvuky z okolia a neprepúšťajú zvuky smerom von. Čelenka headsetu sa dá ľahko nastaviť a posunúť, takže sa vám ani po dlhšom používaní nestane, že by začalo byť jeho používanie nepohodlné. Kábel slúchadiel vedie z ľavej strany, na ktorej sa nachádza aj koliesko na ovládanie hlasitosti. Na kábli samotnom tak nenájdete žiadne ovládacie centrá, ktoré by vám mohli teoreticky zavadzať, čo môže byť pre mnohých ľudí výhodou. Slúchadlá Argon 570 sa prispôsobia tomu, na čo ich používate, ako z hľadiska zvuku, tak aj hardvéru. Krabica obsahuje predĺženie bežného 3,5mm konektora na dva (jeden pre mikrofón, druhý pre slúchadlá), takže nie je problém používať ich s PC, laptopom či telefónom.

Zvuk, výkon

Argon 570 prinášajú stereo zvuk vo frekvenciách od 20 do 20kHz, s citlivosťou 109dB, čo sú hodnoty, ktoré zdieľa aj so svojim „súrodencom“ – Argon 500. Našťastie s ním zdieľa aj čistý zvuk, a to napriek tomu, že sú jeho meniče o 13mm menšie ako na 500-vke. Pri počúvaní hudby, a najmä pri hraní hier si tak užijete čistý, nezastretý zvuk bez šumu. A to isté platí aj o výkone mikrofónu. Zaujímavé je, že zatiaľ čo mnohé hráčske headsety sa zameriavajú na basové frekvencie, tu nám až chýbali a ocenili by sme ich zvýraznenie. Napriek tomu však zvuky znejú výborne a pri hraní si užijete rovnako dobre streľbu, ruch a efekty, ako aj soundtrack.

Naše hodnotenie

Ľahké a skladné slúchadlá Argon 570 si môžete so sebou pokojne zobrať na turnaj alebo na LAN party. Ich dizajn potvrdzuje požiadavky hlavne v otázke použitých materiálov a tiež ponúka čierne prvky s červenou kresbou na stranách, ktoré oživujú celkový vzhľad slúchadiel, a pomáhajú im vystúpiť z radu čisto čiernych hráčskych periférií. Jediná naša obava spočíva v tom, do akej miery plastové súčasti bežné používanie vydržia. A či je vôbec vhodné označiť prevažne plastové slúchadlá za odolné. Ak hľadáte kompaktné slúchadlá, ktoré ponúkajú čistý zvuk, zároveň dobre filtrujú zvuky z okolia a neprepúšťajú zvuky von, možno pre vás budú slúchadlá Argon 570 tie pravé.

Klady

 • pohodlné nosenie
 • dobrá filtrácia zvukov z okolia
 • ľahká konštrukcia
 • čistý a jasný zvuk

Zápory

 • použitie plastových materiálov
 • málo zvýraznené basové frekvencie

Informácie o produkte

Genesis Argon 570 2018

 • Kategória: Reproduktory a slúchadlá
 • Hmotnosť: 280 g
 • Farba: čierna
 • Orientačná cena: 35 €
 • Produkt na recenzovanie poskytla spoločnosť: Genesis/Natec

Zobraziť viac Kúpiť

Korekcia: Zdenka Schwarzová

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk